1397© کلیه حقوق برای گل من و تو محفوظ است
خانهمطالب جالبآب مناسب آبیاری گیاهان
پاسیو زیبا با گل و گیاه-گل من و تو

آب مناسب آبیاری گیاهان

آبیاری گیاهان یکی از فعالیت‌های روزمره‌ای است که افراد گیاه دوست درگیر آن بوده و بسیاری از مواقع هم از آن لذت می‌برند. زمانی که درمورد آبیاری گیاهان خانگی صحبت می‌شود، شاید شما هم تصویری را یادآور شوید که در حال آب دادن به سطح خاک گلدان هستید.

آبیاری سطحی یکی از موثرترین و معمول‌ترین روش آبیاری گیاهان خانگی است و از این راه می‌توانید رطوبت را به گیاهان بدهید. ولی این نکته را هم در نظر داشته باشید به دلیل وجود کلر در آب لوله‌کشی بهتر است از ریختن آب لوله‌کشی برای آبیاری استفاده نکنیم، بلکه ۳-۲ ساعت آب را در محیط خانه قرار داده و بعد برای آبیاری از آن استفاده کنیم تا کلر آن ته‌نشین شود.

آب مناسب آبیاری گیاهان

آب مناسب آبیاری

۱- به علت وجود کلر در آب لوله‌کشی بهتر هست که از ریختن آب لوله‌کشی برای آبیاری استفاده نکنیم، بلکه ۳-۲ ساعت آب را در محیط خانه قرار بدهیم و بعد برای آبیاری از آن استفاده کنیم تا کلر آن ته‌نشین شود.

۲- اگر تخم مرغ برای غذا آبپز کرده اید، آب آن را دور نریزید، چون به دلیل دارا بودن املاح معدنی بهترین آب برای گلدان‌های شما می‌باشد.

۳- اگر خواستید آب آکواریوم ماهی را عوض کنید؛ آب آن را دور نریزید؛ زیرا بهترین کود برای گل‌ها است.

۴- آبی که در آن سبزی شسته‌اید، بهترین آب برای گلدان‌ها است.

با رعایت این نکات میتوانید گیاهانی شاداب و همیشه سبز داشته باشید و از نگهداری گل و گیاه در منزل لذت ببرید.

منبع : سایت گل من و تو - کانال گل من و تو

telegram golemanoto

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

گل من و تو فعالیت خود را در زمینه ارائه اطلاعات و آموزش های مربوط به گل و گیاه از سال 1395 با تشکیل کانال گل من و تو آغاز نمود و هدف این تیم ارائه مطالب جالب و کاربردی از تجربه های شخصی و مرجع های معتبر گل و گیاه به صورت کاملا رایگان می باشد امیدوارم در این امر موفق بوده باشیم

[email protected]

بدون نظر

پیام بگذارید