1396© کلیه حقوق برای گل من و تو محفوظ است
خانهگل و گیاهعلت های عدم گلدهی بنفشه آفریقایی
گلدهی بنفشه آفریقایی-گل من و تو

علت های عدم گلدهی بنفشه آفریقایی

سلام خیلی از دوستان در خصوص علت گل ندادن بنفشه آفریقایی سوالات متعددی کردن که در این مطلب کوتاه قصد دارم به اونها جواب بدم.

دلایل عمده عدم گلدهی بنفشه آفریقایی:

♦️پاجوش های زیاد روی ساقه اصلی نیز نه تنها فرم و شکل بوته را به هم می زنند بلکه موجب کاهش گلدهی نیز می شود. بهتر است پاجوش های اضافی را پیش از اینکه خیلی بزرگ شوند حذف کرد و تنها یک طوقه اصلی را در یک گلدان نگه دارید.

♦️گاهی علی رغم مساعد بودن تمام شرایط و سالم بودن گیاه، بوته بنفشه آفریقایی همچنان به رشد رویشی ادامه داده و گل نمی دهد. در چنین شرایطی ایجاد یک تنش یا شوک می تواند موجب تحریک گیاه به گلدهی شود. این شوک می تواند به صورت تنش خشکی باشد (اجازه دهید گیاه کمی پژمرده شود سپس اقدام به آبیاری کنید). یا تنش حرارتی (کاهش موقت دما و مجددا افزایش دما به میزان عادی) باشد. فقط پیش از ایجاد تنش باید از مساعد بودن تمام عوامل و نیز سلامتی گیاه اطمینان حاصل کنید.

♦️ کندن تمام برگهای پیر و بزرگ در حاشیه ی گل نیزممکن است باعث شود که نسبت ریشه به برگ زیاد شود و گل بدهد.

♦️ افزایش نور هم می تواند باعث گلدهی شود.

♦️ اگر روی خاک نمکهای سفید رنگ جمع شده باشند گباه گل نمی دهد.

منبع : سایت گل من و تو - کانال گل من و تو

telegram golemanoto

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

گل من و تو فعالیت خود را در زمینه ارائه اطلاعات و آموزش های مربوط به گل و گیاه از سال 1395 با تشکیل کانال گل من و تو آغاز نمود و هدف این تیم ارائه مطالب جالب و کاربردی از تجربه های شخصی و مرجع های معتبر گل و گیاه به صورت کاملا رایگان می باشد امیدوارم در این امر موفق بوده باشیم

[email protected]

بدون نظر

پیام بگذارید