گل و گیاه آپارتمانینکات کاربردی گل و گیاه

نور مصنوعی برای گیاهان

نور مصنوعی برای پرورش گیاهان
40بازدید

سلام تکنولوژی نور مصنوعی برای خانه هایی که نورگیری خوبی ندارند و خیلی دوست دارن که گل و گیاه پرورش بدن مناسب هست و نیاز های نوری گیاه رو میتونن با این روش برطرف کنن پس با ما همره باشید تا نورهای مختلف و ویژگی های اونارو براتون بیان کنیم.

نور قرمز برای رشد گیاهان

نور قرمز و ابي از همه مهمتر هست كه نور قرمز موجب رشد گياه و گلدهي اما اگر تنها استفاده شود موجب رشد علفي گياه ميشه و نور ابي هم باعث رشد شاخ و برگها و ازدياد ان  اما دريافت ان به تنهايي سبب كوتاه و ضخيم شدن شاخ و برگها ميشود كه نتيجتا بايد با هم استفاده شود .

نکاتی که باید بدانیم

گياهان به سه دسته روزبلند (نياز نوري ١٢ تا ١٨ ساعت) گياهان روز كوتاه (كمتر از ١٢ ساعت) گياهان خنثي (فرق زيادي ندارن) تقسيم مي شوند كه بهتره قبل از نور مصنوعي دادن نوع انها را بشناسيم .

نور بنفش:گياهاني كه تمايل به كشيدگي دارند به  رنگ بنفش نياز دارند ، به عنوان مكمل استفاده مي شود .

لامپ فلورسنت : براي بذر كاري تا دوره اي كه نياز نوري كم هست و براي گياهان كم نور و سايه دوست از لامپهاي فلورسنت كم مصرف سفيد استفاده مي شود

 نور زرد و پاییز

رنگ زرد براي بردن گياه به فصل پاييز استفاده مي شود . و در واقع با انرژي بيشتر به گياه گلدهي و باردهي رو حمايت مي كنند . اما مي توان در منزل هم به عنوان يك منبع مستقل براي مواقع كم نوري استفاده كرد.

نور سبز: رنگ سبز به همراه ابي و قرمز در LED ها به تشكيل ريشه و رشد گياه كمك شاياني مي كند . و در واقع رنگ سبز به تنهايي استفاده قرار نمي گيرد و يك مكمل محسوب ميشود .

 فاصله هر لامپ تا گياه مورد نظر نسبت به وات و نوع لامپ مورد استفاده بايد طوري تنظيم شود كه نه باعث گياه سوزي و نه باعث كم نوري شود .

توجه : معمولا در منازل جهت كم نوري گاهي از نور مصنوعي استفاده ميشود و با اين اطلاعات مي توانيد نسبت به نوع گياه ، نور مورد نياز ان را تامين كنيد .

منبع : سایت گل من و تو - کانال گل من و تو

اینستاگرام گل من و تو

ارسال پاسخ