اولین قدم برای خرید یک گل

اولین قدم برای خرید یک گل
اولین قدم برای خرید یک گل

همه ما در مقابل چیز هایی که میخریم مسئول هستیم بخصوص اگر جاندار باشد پس حتما مقاله اولین قدم برای خرید یک گل را با دقت بیشتری بخوانید و سعی کنید به بهترین نحو از گیاهان خریداری شده مراقبت کنید.

درنظرگرفتن تمامی شرایط محیطی

قبل از خرید بودجه را تخمین بزنید، درجه مهارت خود را در پرورش گیاهان مختلف ارزیابی کنید، شرایط نور و درجه حرارت و رطوبت محل زندگی خود را به خاطر بسپارید، فضای آپارتمان خود ار مد نظر داشته باشید و با مطالعه مطالب  زیر و خرید گلدان مناسب ، شادابی و خرمی آن زینت بخش محیط زندگی شما خواهد بود.

اولین قدم برای خرید یک گل
اولین قدم برای خرید یک گل

گرفتن اطلاعات از فروشنده

کلیه شرایط محیطی اعم از نور و حرارت و رطوبت محیط خود را به فروشنده گوشزد نمایید تا گلدان مناسب را به شما معرفی نماید، نام گیاه را سوال کنید و در صورت امکان نام علمی آن را به خاطر بسپارید تا بتوانید اطلاعات جامع تری درباره آن در منابع و ماخذ کسب نمایید.
در صورتی که مبتدی هستید بهتر است بنا به گفته گلفروش ها گیاهان “فولادی” کم توقع، ارزان، سریع الرشد و قابل تکثیر انتخاب نمایید.

انتخاب زیرکانه

برگها، ساقه، گل ها و خاک گیاه را به دقت بازدید نمایید تا به وجود آثار و بقایای آفات، امراض و علوفه هرز پی برده و از خرید اینگونه گیاهان خودداری نمایید. فصل زمستان دقت زیادتری را طلب می نماید.

هماهنگی گلدان با وضع، فرم و فضای اتاق را در ذهن خود مجسم نمایید، بعضی از گیاهان با شکل خاص و تعداد برگ ها مانند اگلونما اتاق کوچک شما را بزرگ تر جلوه می دهند.

از گلفروش گیاه “ریشه پر” تقاضا نمایید و این بدان معنی است که مدت زیادی است که گیاه به این گلدان منتقل شده است و ریشه توسعه مطلوب خود را انجام داده و تعویض گلدان اشکالی به وجود نمی آورد، در غیر این صورت باید چند ماه پس از خریداقدام به تعویض گلدان گردد.

اگر گیاه گلدار مانند آزالیا مورد تقاضای شماست گیاهانی را انتخاب نمایید که پرغنچه باشد، غنچه های آن هنوز باز نشده و یا تعداد کمی از آن شکفته باشند.
دستورالعمل نگهداری گیاه خریداری شده را از فروشنده طلب نمایید.

اولین قدم برای خرید یک گل
اولین قدم برای خرید یک گل

هر آنچه گیاه شما لازم خواهد داشت را تهیه کنید

در هنگام خرید گیاه مواد غذایی مصنوعی مایع یا جامد محلول در آب مخصوص گیاهان زینتی را خریداری نموده و نحوه استفاده از آن را خواستار شوید. در صورتی که مایل به خریداری گلدان های با کاشت گروهی و گیاهان مختلف هستید دقت نمایید که گیاهان مجموعه از نظر قد و رنگ و نیازهای محیط هماهنگ باشند.

جابجایی گیاه

حمل و نقل گلدان مخصوصا در زمستان که جریان سرد هوا موجب پژمردگی برگ ها می گردد اهمیت فراوانی دارد، به گلفروش سفارش کنید که گلدان را در دو لفافه کاغذی بپیچاند تا تغییرات شدید در رطوبت و حرارت به گیاه لطمه نزند، حتی الامکان گلدان در اتاق روباز و بدون کابین اتومبیل قرار ندهید.