خواص شیر بادام؛ 8 خاصیت جالب شیر بادام برای بدن

خواص شیر بادام برای بدن
خواص شیر بادام برای بدن

شیر بادام که از ترکیب کردن آب با بادام و گرفتن عصارهٔ این ترکیب بدست می آید، دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است. همچنین می توان شیر بادام را با افزودن آب به کرهٔ بادام تهیه کرد. شیر بادام که بسیار خوش طعم است، دارای فواید و خواصی برای سلامتی و تندرستی بدن است. در این مطلب با چند مورد از خواص شیر بادام برای بدن آشنا می شویم.

خواص شیر بادام برای سلامتی و تندرستی بدن:

تقویت عضلات و بهبود جراحات:

شیر بادام با دارابودن مقادیر فراوان ویتامینB ، آهن و ریبوفلاوین به رشد و تقویت عضلات و بهبود جراحت‌ها کمک می کند.

 

شیر بادام بدون افزودنی و شیرین کننده، به ندرت قند خون را تغییر می دهد:

شیر بادام در صورتی که فاقد افزودنی و شکر باشد، کربوهیدرات کمی دارد. بنابراین زیاد قند خون را تغیییر نمی دهد و بدن به دلیل پایین بودن شاخص گلیسمیک این نوشیدنی می تواند از کربوهیدرات‌های موجود در آن برای انرژی ‌زایی بهره ببرد بدون اینکه ریسک دیابت را افزایش دهد.

 

خواص شیر بادام برای بدن
خواص شیر بادام برای بدن

 

کنترل وزن:

 شیر بادام کالری کمی دارد به طوری که یک فنجان شیر بادام حدودا ۶۰ کالری دارد. بنابراین می توان بدون نگرانی در مورد افزایش وزن این نوشیدنی را مصرف کرد. این نوشیدنی برای حفظ وزن یا کاهش وزن کمک کننده است.

 

خواص شیر بادام
خواص شیر بادام: کنترل وزن

 

تقویت استخوان ها:

شیر بادام غنی شده با کلسیم با تامین کلسیم و ویتامین D برای بدن، سبب کاهش خطر ابتلا به آرتریت و پوکی استخوان می شود و به حفظ سلامت استخوان و دندان کمک می‌کند. علاوه بر این عملکرد ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد.

حفظ سلامت قلب:

شیر بادام فاقد کلسترول و چربی اشباع و سرشار از ویتامین E و چربی‌ های سالمی مانند اسیدهای چرب امگا است. همچنین میزان سدیم آن نیز کم است. بنابراین برای جلوگیری از افزایش فشار خون و بروز بیماری‌ های قلبی مفید است.

 

حفظ سلامت قلب
خواص شیر بادام: حفظ سلامت قلب

 

بهبود گوارش:

علاوه بر موارد ذکر شده شیر بادام دربردارنده فیبر نیز است که به بهبود گوارش کمک شایانی می کند.

 

کمک به درخشندگی پوست:

 شیر بادام با دارابودن مقادیر قابل توجه ویتامین E دارای خواص آنتی اکسیدانی است. بنابراین به حفظ سلامت پوست در برابر آسیب‌های ناشی از نور خورشید و درخشندگی پوست کمک می کند.

 

خواص شیر بادام:
خواص شیر بادام: کمک به درخشندگی پوست

 

فاقد لاکتوز :

برخی افراد توانایی تحمل لاکتوز را ندارند و هضم قند موجود در شیر گاو برایشان دشوار و مشکل است. به همین دلیل شیر بادام که فاقد لاکتوز است، گزینه مناسبی برای این دسته افراد است.

 

فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP