دلیل ریزش برگ بنجامین

دلیل ریزش برگ بنجامین
دلیل ریزش برگ بنجامین

دلیل ریزش برگ بنجامین : بنجامین یک گیاه حساس و نازوک نارنجی هست که خیلی از کاربران با ریزش برگ این گیاه مشکل دارن که میخواهیم در این مطلب علت ریزش برگ بنجامین رو مورد بررسی قرار دهیم ولی به طور کل میشه گفت علت زرد شدن و ریزش برگ بنجامین نور، تهویه هوا و رطوبت است . پس با ما همراه باشید با این مطلب کاربردی.

برای مطالعه مشکلات فیکوس بنجامین به این لینک مراجعه کنید.

علت زرد شدن و ریزش برگ بنجامین

چون بنجامین به تغییرات عوامل محیطی خیلی حساس هست و با کمترین تغییر این شرایط برگهای این گیاه شروع به ریزش میکند. پس از جابجا کردن و حتی چرخاندن گلدان این گیاه به شدت خودداری کنید.اولی اگر برگ‌های گیاه شما سالم و سبز هستند اما برگها میریزه احتمالا نور کم است، پس گلدان خودتون رو به جایی با نور زیاد ببرید.

کم‌آبی هم موجب این عارضه می‌شود، پس آبیاری را منظم کنید. بعضی مواقع سردشدن ناگهانی اتاق و آبیاری با آب سرد علت ریزش برگ سبز است. اگر برگ‌ها خشک و شکننده هستند، هوای محیط گرم و خشک است آبیاری را بیشتر کرده و غبارپاشی روزانه را فراموش نکنید.گیاه را زمانی آبیاری کنید که کاملا سطح خاک خشک شده‌باشد در واقع باید به اندازه یک انگشت زیر خاک را بازدید کنید، اگر خشک بود گیاه را آب دهید. باید بدانید در بسیاری خانه‌ها به‌دلیل ‌رعایت نکردن این مسئله و آبیاری بیش‌ازاندازه گیاه از بین می‌رود.

مهمترین عامل ریزش برگها کبود نور است

اگر در خانه خود نور کافی ندارید میتونید از نور مصنوعی برای پرورش گیاه بنجامین استفاده کنید (چراغ رشد گیاه) یعنی با گذاشتن چند لامپ مناسب یا حتی زیاد کردن لامپهای منزلتان ، نور مناسب برای گیاهانتان را ایجاد می کنید.

علت زرد شدن و ریزش برگ بنجامین
علت زرد شدن و ریزش برگ بنجامین

زرد شدن و ریزش برگ بنجامین

حتما توجه داشته باشید که هیچ وقت گیاه خودتون رو در کنار اجاق گاز، شومینه، بخاری، یا مجلی که باد جریان دارد و همچنین تابش مستقیم نور خورشید و در مکان هایی که دارای جریان برق دائمی هستند قرار ندهید.(میشه تلویزیون یا ترانس برق نمونه ای از این منابع گفت)

برای اینکه گیاه خود را تقویت کنید از کود کامل در فصل های گرم سال هر ده روز یکبار و در فصول سرد سال هر ماه یکبار استفاده کنید. نحوه استفاده آن نیز در بالا ذکر شده است.

ریزش برگ سبز بنجامین

به طور کلی علت ریزش برگ سبز بنجامین میتونه هرگونه جابجایی، تغییر و نوسان در شرایط نگهداری گیاه میتونه باعث ریزش برگها به صورت سبز بشه تغییر ناگهانی در درجه حرارت و شدت نور و عدم آبیاری و خشکی دیدن گیاه و همچنین صدمه دیدن ناگهانی و فوری ریشه ونیز جابجایی وتعویض خاک نادرست وارد شدن تنش به گیاه و یا زیاده روی در مصرف کود وسم و…ریزش برگها رو را باعث میشود.

فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP