طرز تهیه چای دو رنگ مجلسی

طرز تهیه چای دو رنگ مجلسی
طرز تهیه چای دو رنگ مجلسی

چای دو رنگ مجلسی بهترین شیوه سرو چای توی مجالس به حساب میاد تا هنر و سلیقتون رو به مهمون نشون بدین. چای دو رنگ تاریخچش برمیگرده به رسوم مراسم خاستگاری و مجالس مهم ولی به مرور زمان کم رنگ شد و فقط در بعضی از خانواده های اصیل این کار انجام میشه.

برای اینکه چای دو رنگ مجلسی به مهموناتون بدین باید کمی صبر و سرعت عمل داشته باشین تا چایی سرد نشه و آرامش داشته باشید تا چایی با آب قند قاطی نشه و زحمتتون به باد نره.

طرز تهیه چای دو رنگ

طرز تهیه چای دو رنگ
طرز تهیه چای دو رنگ

استکان کمر باریک هاتون (یا هر لیوانی که توش چای سرو می کنید) رو دربیارید و نصفش رو آب جوش بریزید و داخلش 4-5 حبه قند بیاندازید و یا چند قاشق شکر بریزید و هم بزنید تا شکر و یا قندها داخل آب جوش حل بشن قند آب قند باید زیاد باشه تا چای درون آب جوش قاطی نشه. سپس چایی رو که دم کرده بودین و چایی خوش رنگی شده بود رو خیلی آروم روی آب قند غلیط بریزید فقط باید این کار رو خیلی آروم انجام بدین. حالا میبینین که آب در پایین و چای در بالا قرار می گیره. به همین سادگی و زیبایی.

مطالب مفید: روش دم کردن چای با عطر و طعم فوق العاده

برای تهیه این چای در تعداد بالا بهتره که در قابلمه ای آب و قند درست کنید و با ملاقه داخل استکان های کمرباریکتون بریزید و بعد چایی رو آرام بهش اضافه کنید این کار باعث میشه چایی هاتون زیاد سرد نشه و سرعت کارتون هم بالا بره.

فقط چون این چای، هم شیرین و هم خیلی داغ نیست قبل از اینکه برای مهموناتون سرو کنید مطمئن بشید که مهمونها همه چای شیرین و ولرم رو دوست دارند.

ولی دور از همه چی این یک کار هنرمندانه ای هست و امتحان کردنش در خونه برای یکبار هم که شده می ارزه.

فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP