آشپزی

طرز تهیه کیک موج دار فوق العاده

طرز تهیه کیک موج دار
طرز تهیه کیک موج دار

کیک موجدار : خلی ها دوست دارن کیک که درست میکنن خوشگل و خوشمزه باشه به نظر من کیک موج دار رو امتحان کنید که بعدش میدونم یکی از گزینه های خوب برای پخت کیک شما خواهد شد. در این آموزش طرز تهیه کیک موجدار رو بهتون آموزش میدیم که با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک موج دار

آرد دولیوان
تخم مرغ چهار عدد
شکر یک لیوان
روغن مایع نصف لیوان
شیر ولرم نصف لیوان
آبجوش دو قاشق غذا خوری
شکلات تلخ ٢٠٠گرم
بیکینگ پودر دو قاشق مربا خوری
وانیل نصف قاشق مربا خوری

طرز تهیه کیک موج دار

فر و با دمای ١٨٠درجه گرم کنید. قالبتون و با روغن جامد چرب کنید و آردپاشی کنید . آرد و با بیکینگ پودر الک کنید و بذارید کنار. زرده و سفیده رو از هم جدا کنید. سفیده هارو بزنید تا حجیم و پفکی و سفید بشه ،کم کم یک سوم شکر و اضافه کنید و به هم زدن ادامه بدید تاسفت بشه و وقتی ظرف و برمیگردونید از ظرف نریزه.بذارید یخچال.

باقیمانده شکر و با زرده ها و وانیل بزنید تا کرم رنگ و کشدار بشه. روغن مایع و بهش اضافه کنید و هم بزنید. شیر و با آبجوش مخلوط و اضافه کنید. آرد و به زرده اضافه کنید و هم بزنید با همزن. بعد سفیده رو اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی و آروم هم بزنید،نصف مواد و بریزید تو کاسه. شکلات و با یک قاشق چای خوری روغن مایع بن ماری کنید. به نصف مواد اضافه کنید.آروم هم بزنید. اول مواد سفید و بریزید تو قالب ،بعد شکلاتی و .میتونید مواد و کمی مخلوط کنید تا ابر و باد بشه،یا همونجوری ساده بمونه. بذارید تو فر طبقه وسط به مدت ۴۵دقیقه،با سیخ چوبی امتخان کنید تا کامل پخته باشه.

طرز تهیه کیک موج دار
طرز تهیه کیک موج دار

رسپی کیک موج دار از لیلا وکیلی

حتما مطالعه کنید
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی کرم دار خوشگل

ارسال پاسخ