عادت هایی که قبل 30 سالگی باید ترک کنیم

عادت هایی که قبل 30 سالگی باید ترک کنیم

خیلی ها شنیدید که میگن باید عادت های بد خودمون رو ترک کنیم و یک سبک زندگی جدید برای خودون شروع کنیم که این موارد عبارتند از ورزش کردن، سیگار نکشیدن، غذای سالم خوردن و… یعنی در کل باید مراقب سلامتی خودمون باشیم. شاید خیلی از ما تصمیم گرفتیم ولی نتونستیم این کارهارو انجام بدیم، 30 سالگی یک فرصت بسیار خوب برای ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی هستش.

پس بیاید لیستی از کارهایی که باید برای تغییر در 30 سالگی انجام بدیم در بیاریم و شروع به تغییر سبک زندگی خود کنیم. ما در اینجا به چند مورد از عادتها که میتونیم با تغییرش زندگیمون رو تغییر بدیم براتون لیست کردیم پس با ما همراه باشید.

1- رژیم غذایی سالم داشته باشیم

سعی منید از غذا های سالم استفاده کنید و درست غذا بخورید و روزانه 5 وعده میوه وسبزیجات رو فراموش نکنید، خیلی نگران اضافه وزن های 2-3 کیلو در تعطیلات و مهمانی ها نباشید که این اضافه وزن خیلی راحت با ورزش کم میشه.

2- وقت خود را با کسانی که انرژی مثبت میدن بگذرونید

سعیبا دوستانی باشید که به شما امید و انگیزه میدن و دور دوستانی که به شما احساس بی ارزش بودن میدن خط بکشید، پس وقت خود را با کسانی که به شما انرژی مثبت میدن بگذرونید و با آنهایی باشید که شما را اینگونه که هستید قبول دارند.
وقت خود را بگذرونید

3- قرار های خود را در لحظه آخر کنسل نکنید

شما باید در 30 سالگی برای هفته ها و ماه های زندگی خود برنامه داشته باشید و سعی کنید با برنامه ریزی پیش بروید، برای اینکه یک دوست قابل اعتماد باشید برنامه ریزی داشته باشید این باعث میشود بین دیگران شخص بزرگی دیده شوید پس هیچ بهانه ای برای کنسل کردن برنامه ها در لحظه آخر قابل قبول نیست.
30 سالگی

4- حرف های خود را بگوید

سعی کنید حرف هایی که نگفتنشان شما را سنگین میکند را بزنید و به همه نشان دهید یک شخص کامل و مقتدر هستید، این کار برای جوان ها سخت است ولی شما یک شخص مقدر و کامل هستید.

5- با برنامه خرج کنید

شما در 30 سالگی باید شخصی باشید که به هیچ وجه در آخر ماه پول کم نمی آورید و همیشه با بنامه خرج میکنید.

6- آب زیاد بخورید

اگر میخواهید پوست، کلیه و کلا بدنی سالم داشته باشید هر روز یک بطری آب بنوشید و برای اینکه تنبلی نکنید یک بطری آب رو روی میز کار خود قرار دهید و خود را برای نوشیدن آن مجاب کنید که سلامتی شما را تضمین میکند.
آب بخورید - عادت های که در 30 سالگی باید رعایت کرد

7- مراقبت دندان های خود باشید

حتما در روز دوبار مسواک بزنید و از نخ دندان غافل نشوید و سعی کنید به دندانپزشک مراجعه کنید(البته اگر میخواهید هزینه کنید و درآمد شما کفاف این را می دهد در غیر این صورت ضروری نیست) یادتون باشه که شما یک دست دندان بیشتر ندارید پس مراقبت از اون رو در اولویت خودتون بذارید.
مراقب دندانهای خود باشید

8- نظر دیگران مهم نباشه براتون

اگر بخواهید با این نگرش پیش بروید که دیگران در خصوص من چه میگویند انرژی خودتان را هدر میدهید.

9- از ضد آفتاب حتما استفاده کنید

برای سلامتی پوست خود در تابستان و زمستان از ضد آفتاب استفاده کنید.

10- یک برنامه بلند مدت برای خود داشته باشید

خیلی بده که شما در 30 سالگی یک برنامه مشخص برای زندگی خود نداشته باشید تا زندگی شما به بهترین شکل ممکن پیشش بره
برنامه برای زندگی خود داشته باشید

11- ذهنی پویا داشته باشید

باید قرارها و جلسات مهم زندگی خود را در ذهن خود ثبت کنید و اگر حس میکنید که فراموش خواهید کرد در دفترچه یاداشت یا گوشی خود ذخیره کنید تا استرس فراموشی نداشته باشید.

12- سلامت ذهن خود را بر سلامت جسم اولویت بدین

اگر رژیم میگیرید باید احساس خوب به شما دست بدهد نه اینکه شما احساس گناه و نا آرامی کنید، اگر فعالیت های جسمی روی ذهن شما تاثیر منفی بگذارد نشان دهنده این است که زندگی شما در تعادل نیست. سبک زندگی خود را تغییر دهید.
از زندگی لذت ببرید

13- جاهایی که دوست ندارید نروید

جشن ها و مهمانی هایی که از روی اجبار باید بروید شرکت نکنید، شما به مهمانی میروید تا احساس آرامش و شادی کنید نه اینکه باعث رنج شما شود.

14- ورزش کنید

اگر میخواهید اندامی خوب و متناسب داشته باشید در هفته حداقل 3 روز ورزش کنید.
ورزش کنید - عادات 30 سالگی

15- از حق خود نگذرید

هیچ وقت از حق خود نگذرید مگر اینکه صلاحی در آن باشد. حق گرفتنی است.

16- دوران با دوستان بودن تمام

وقتی به 30 سالگی میرسید باید تعداد دوستان خود را کمتر و کمتر کنید، برای اینکه وقت شما خیلی ارزش دارد و مشغله های زندگی بیشتر میششود و باید بیشتر با خانواده باشید. آیا وقت ارزشمند شما این ارزش را دارد که بیشتر با دوستان باشید؟؟؟

17- کم خوابی تعطیل

سعی کنید شب ها زودتر بخوابید تا صبحی شاداب و سر زنده داشته باشید.

18- سیگار کشیدن ممنوع

طبق آمار کسانی که سیگار میکشند بیشتر از دیگر افراد در خطر ابتلا به بیماری قلبی و سرطان هستند، پس به فکر سلامتی خود باشید. در ضمن کشیدن سیگار ششما را از دیگران دور میکند چون با کشیدن سیگار دهان شما بوی بدی میدهد و در جمع های کاری و دوستانه دیگران از شما فاصله میگیریند و همچنین پیری زودرس پوست به سراغ شما خواهد آمد.
سیگار نکشید

19- در حال زندگی کنید

اصلا خوب نیست که شما یک هفته کار کنید تا جمعه فرا برسد تا خشو بگذرونید، برای غروب هر روز برنامه بریزید و برای خود همیشه برنامه تفریح داشته باشید تا از زندگی لذت ببرید.

20- از مدهای پیروی نکنید

وقتی میدانید که برخی از لباس های از مد می افتند پس بهتره اصلا نخرید چون پول شما رو هدر خواهند داد و بیشتر از چند بار آنها را نمی پوشید. سعی کنید لباس های بخرید که همیشه بشه استفاده کرد.