خانواده

قبل از ازدواج پدر و مادر را باید طلاق داد

قبل از ازدواج پدر و مادر را باید طلاق داد
قبل از ازدواج پدر و مادر را باید طلاق داد
315بازدید

دختر ها و پسر های عزیر که میخواهید ازدواج کنیدحتما توجه داشته باشید که قبل از ازدواج پدر و مادر را باید طلاق داد، این یعنی چی؟ آخه مگه میشه پدر و مادر رو کنار گذاشت؟ منظور ما هم کنار گذاشتن پدر و مادر نیست ولی باید نکاتی رو رعایت کنید بعد از ازدواج که برای زندگی شما بسیار حساس هست. پس با ما همراه باشید با این مطلب کاربردی.

قبل از ازدواج پدر و مادر را باید طلاق داد

خانوم ازدواج می کنه ولی صبح تا شب، منزل پدر تشریف داره. آقا ازدواج کرده، ولی هر روز باید با مادر محترمه در تماس باشه. خانوم ازدواج می کنه ولی تلفن از دستش نمی افته و سیر تا پیاز زندگی کف دست مادر و باقی خواهراشونه. آقا ازدواج می کنه ولی آخر هر هفته بدون استثنا همسرش رو مجبور می کنه که با تمام طایفه، منزل پدری جمع شن. از اون جالبتر اینه که طرف ازدواج کرده و رفته خارج از کشور، ولی هر سال بلااستثنا چندین ماه(!) والدین محترم بایستی بیان پیش شون.

خب دوست عزیز، اگه اینقدر وصل به خانواده هستید چرا خانواده جدیدی شکل دادین؟ متاسفانه مهمترین علت این وابستگی به خانواده در فرهنگ ما، زمان بسیار زیادیه که بچه ها تو خونه پدر و مادرشون سر می کنن و دیر خونه رو ترک می کنن. البته بماند که آموزه های فرهنگی مونم به شکل بیمارگونه ای موضوع پدر و مادر رو مقدس کرده و ازشون بت ساخته و هرگونه ابراز خشم و اعتراض و مرزبندی از جانب فرزندان، ایجاد عذاب وجدان شدید و فلج کننده ای می کنه.

کم کردن وابستگی

بنابراین، برای خلاص شدن از این وابستگی مرضی از همون دوران نوزادی و بعد از شش ماهگی، برای جدا کردن اتاق خواب کوچولوتون اقدام کنید، بیش از یک سال شیر خودتون رو بهش ندید (جز با صلاحدید پزشکش) چرا که این تماس بدنی هر روزه زمینه رو برای وابستگی ایجاد می کنه، از دو سالگی با رعایت تدابیری، رفتن به مهدکودک رو مدنظرتون قرار بدید، اجازه بدید فرزندتون به منزل دوستاش بره و ساعاتی از شما دور بمونه، حتما از تجربه گردش و اردو از طرف مدرسه استقبال کنید، از مدرسه شون بخواید در هفته یک شب، برنامه “یک شب در مدرسه” برپا کنن، اگه دانشگاه تو شهر دیگه ای خواست بره، مانعش نشید و به محل تحصیلش نقل مکان نکنید (!).

حتما مطالعه کنید
چه شوینده هایی را نباید باهم ترکیب کرد؟

از سن پائین برای پول دراوردن تشویقش کنید و اینو عار ندونین که پولکی بار میاد یا از درس میوفته یا مثلا مردم نگن لابد شما بهش پول نمیدین، اگه دوست داشت منزل مستقل خودش رو داشته باشه، با پتک تو سرش نزنید و میل به استقلالش رو تشویق کنید.

لطفا با هزاران منفی بافی تو روند رشد شخصیتش اختلال ایجاد نکنید و مهم تر از همه خودتون رو جلوی فرزندتون مبرا از خطا جلوه ندین و در عین حال اجازه بدین که فرزندتون بتونه احساسات بدش رو نسبت به شما بدون شرم تجربه کنه.

در این صورته که مرزهای روانیش شکل میگیره. بعد ازدواج، ریز و درشت زندگیش جایی نشت نمی کنه، وقتی به مشکلی بر می خوره، پای مامان رو وسط نمیکشه،وقتی همسرش دلش نمی خواد تو جمع خانوادگیش حاضر بشه مجبورش نمی کنه که برخلاف میلش عمل کنه. محکم پای حرفش وامیسته و به کسی هم باج نمیده.

ارسال پاسخ