میزان آب مورد نیاز بدن

محاسبه میزان آب مورد نیاز بدن در روز

اگر از تلفن همراه استفاده میکنید حتما صفحه کلید خود را انگلیسی کنید.

ماشین حساب مصرف آب

require
require
require require

شما باید بنوشید...... آب در روز

میزان مصرف آب در روز

خیلی شنیدید که حتما باید در روز 8 لیوان آب بنوشیم ولی آیا این حرف درسته؟ یا یک استانداردی برای این کار وجود دارد؟ میخواهیم به این سوال با ماشین حساب بالا جواب بدیم.

نوشیدن آب کافی هم مانند خوردن تغذیه مقوی، اهمیت دارد. افرادی که روزانه مقدار کمی آب می خورند، با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

این توصیه غلط نیست ولی این نکته را بدانید که لازم نیست همه‌ لزوما روزانه ۸ لیوان یا بیشتر آب بخورند. انستیتوی پزشکی ایالات متحده‌ی آمریکا اعلام کرده خانم‌ها باید روزانه حدود ۸ لیوان و آقایان حدود ۱۲ لیوان آب دریافت کنند اما نه الزاماً آب، بلکه هر نوع مایعی ولی ما در ماشین حساب بالا تمامی نکاتی که برای دریافت آب اعم از سن، وزن و قد لازم هست از شما میگیریم و میزان دقیق آن را بیان خواهیم کرد.

میزان آب مورد نیاز بدن
میزان آب مورد نیاز بدن

چه موادی در خود آب دارند؟

خلی از مواد غذایی که ما به صورت تازه استفاده میکنیم مانند میوه و سبزی‌ها حاوی میزان قابل توجهی آب هستند. به عنوان مثال حجم مایعات هندوانه، توت فرنگی، هلو، گوجه فرنگی، خیار، پرتقال و … بخشی از میزان آبی که باید نوشیده شود را برای بدن تامین خواهد کرد. این میوه‌ها مزیت دیگری هم دارند و علاوه بر تأمین آب بدن، سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن هستند.

پس با این نکاتی که گفته شد تفکر نوشیدن روزانه حداقل ۸ لیوان آب، با وجود نوشیدنی‌های سلامتی و آبمیوه‌های سالم، کاربرد نداشته باشد. یعنی افراد در شرایط عادی اگر میل نداشته باشند نیازی هم ندارند که به زور آب بخورند. متخصصان معتقدند همه باید آب بدن خود را به اندازه تأمین کنند و برای این کار تمام مایعات و نوشیدنی‌ها دخیل هستند نه صرفاً آب.

یکی از دلایلی که تاکید میشود حتما آب بنوشید این است که آب، توکسین‌ها یا سموم بدن را دفع می‌کند، البته به این معنی نیست که آب شخصاً به جنگ سموم بدن می‌رود؛ در واقع این کلیه‌ها هستند که به بهترین نحو از این مایه‌ حیات استفاده می‌کنند تا بدن از شر ضایعات و سموم موجود خلاص شود. اگر به اندازه‌ کافی نوشیدنی مصرف نکنید، کلیه‌ها مایعات لازم را در اختیار ندارند تا به درستی وظیفه‌ خود را انجام دهند.

محققان توصیه کرده‌اند تنها از آب استفاده نشود و بهتر آن است که مایعات مورد نیاز بدن هم از طریق نوشیدن آب و هم مصرف نوشیدنی‌های سلامتی و میوه تامین بشود.

 

اگر از کارکرد آن رضایت داشتید حتما برای کسانی که دوستشان دارید ارسال کنید تا آنها هم استفاده کنند.