دسته‌بندی نشده

۷ استفاده چای کیسه‌ای در کشاورزی

چای کیسه ای و کشاورزی

سلام به دوستای گلم در گل من و تو امیدوارم تو این روزهای پاییزی دلتون گرم باشه امروز میخوام در مورد یک مطلب خیلی جالب براتون صحبت کنم و اونم استفاده چای کیسه ای در کشاورزی!!!! بله درست شنیدید چای کیسه ای در کشاورزی پس خوب مطالعه کنید

قبل از اینکه یک چای کیسه‌ای دیگر را دور بریزید این پست را بخوانید! چای کیسه‌ای فقط برای دم کردن چای نیست می‌توانید از آن در کشاورزی استفاده های شگفت انگیزی بکنید!
برگ‌های چای محتوی ۴٫۱۵ درصد نیتروژن و سایر مواد معدنی هستند که به تقویت خاک  و افزایش مواد معدنی آن کمک می‌کنند. این برگ‌ها همچنین باعث بهتر شدن ساختار خاک و افزایش زهکشی آن می‌شوند. تانیک اسید موجود در برگ‌های گیاه چای هم باعث کاهش پی اچ خاک می‌شود.

استفاده‌های چای کیسه‌ای!

۱- درست کردن کمپوست🍂!🍁🍂🍁🍂

احتمالا ساده ترین استفاده‌ای است که می‌توانید از چای های کیسه‌ای استفاده شده بکنید. چای های کیسه‌ای برای استفاده در کمپوست عالی هستند چرا که حاوی نیتروژن اند و باکتری‌های مفید را جذب می‌کنند. اما قبل از اضافه کردن چای کیسه‌ای به توده کمپوست‌تان، مطمئن شوید که کیسه آنها پلاستیکی نیست! اگر کیسه از جنس پلاستیک است، کیسه را پاره کنید و فقط برگ‌ها را به درون مخلوط کمپوست‌تان بریزید.

۲- دفع آفات🦂🦎🕷🐜🐞🐛🐌

اگر به دنبال روشی ارگانیک و بی ضرر برای دفع آفات گیاهانتان هستید، چای کیسه‌ای استفاده شده تان می‌تواند کمک بزرگی به شما بکند! روش کار ساده است! یک چای کیسه‌ای استفاده شده را درون آب آبیاری گیاهانتان قرار دهید و بعد از اینکه رنگ آب اندکی تغییر کرد، با آن گیاهان را آبیاری کنید و مقداری از آن را هم روی برگ‌ها اسپری کنید! به همین راحتی! این روش ارگانیک و خوبی برای ترساندن آفات و حتی بیماری‌ها است! به علاوه ب این کار شما مقداری مواد مغذی هم به خاک داده اید!

۳- غذای گیاه🍯🍯🍯🍯

با استفاده از برگ‌های چای، گیاهان‌تان را شاد و شاداب نگه دارید! فقط کافی است چند عدد چای کیسه ای استفاده شده را پاره کنید و محتویات آن را اطراف گیاه‌تان بریزد. با این کار هر بار که گیاهانتان را آبیاری می‌کنید برگ های چای اطراف آنها با آزاد کردن نیتروژن، گیاهانتا را تغذیه می‌کنند. علاوه بر آن این برگ های سحر آمیز ساختار خاک را هم بهبود می‌بخشند و برای کرم خاکی‌ها غذایی لذیذ می‌شوند!

حتما مطالعه کنید
بی نظیرترین نمونه های میز جزیره سیار آشپزخانه

چای کیسه ای در کشاورزی

۴- تغذیه گیاهان اسید دوست💐💐💐💐💐💐💐💐💐

سرخس‌ها و تعداد زیاد دیگری از گیاهان خانگی خاک اسیدی را می‌پسندند. گیاهان اسید دوستتان را با چای کیسه ای تغذیه کنید! کیسه چای‌‌های کیسه‌ای استفاده شده را باز کنید و برگ های چای را درون خاک گلدان گیاهان اسید دوستتان بریزید. این برگ‌ها به آرامی پی اچ خاک را پایین می‌آورند و هم چنین مواد معندنی و مغذی برای گیاهانتان فراهم می‌کنند.

۵- سرعت بخشیدن به فرآیند کمپوست🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

یک چای پر رنگ با استفاده از چای‌های کیسه ای استفاده شده دم کنید و بعد از سرد شدن، چای و کیسه هاا را روی تود ه کمپوست بریزید. برگ‌های چای به فرآیند تولید کمپوست سرعت می‌بخشد چرا که حاوی نیتروژن هستند و همچنین ترکیب کمپوست شما را اسیدی می‌کنند.

۶- تغذیه طبیعی گیاهان گلدانی🌱🌱🌱🌱🌱🌱🌱

فقط کافی است یک چای کم رنگ با این چای کیسه‌ای های استفاده شده درست کنید و به جای آب آبیاری از آن استفاده کنید. برگ‌های چای دم کرده محلول شگفت آوری برای تغذیه گیاهان درست می‌کنند چرا که حاوی مقادیر زیادی مواد معدنی، کربوهیدرات و دیگر مواد مقوی برای گیاه هستند و به رشد بهتر گیاهان کمک می‌کنند.

۷- تشویق گل‌های رز!🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

زر ها عاشق برگ چای هستند. چند چای کیسه‌ای استفاده شده را پاره کنید و برگ‌ها را در اطراف گیاهان رزتان بریزید تا آنها را تشویق و تقویت کنید! به یاد داشته باشید که رزها تانیک اسید را بسیار دوست دارند و این اسید به طور طبیعی در برگ‌های چای وجود دارد!

پس دفعه دیگری که چای کیسه‌ای دم کردید آن را دور نریزید و از برگ‌های جادویی چای برای شاداب کردن گیاهانتان استفاده کنید!

 

ارسال پاسخ