6 نکته کاربردی برای از بین بردن بوی بد عرق زیربغل

از بین بردن بوی بد عرق زیر بغل
از بین بردن بوی بد عرق زیر بغل

از بین بردن بوی عرق زیربغل : آیا تا به حال چنین چیزی را تجربه‌کرده‌اید؟ اینکه از بوی بد زیر بغلتان رنج ببرید. حتماً برای بسیار از شما پیش‌آمده است و برای رفع بوی بد عرق زیر بغل تلاش زیادی کرده‌اید و گاهی بی نتیجه بوده‌ است. راهکارهایی برای از بین بردن بوی بد عرق زیر بغل هست که  در این پست به 6 نکته اشاره‌ می‌کنیم.

علت بوی بد زیر بغل

بدن انسان دارای سیستم‌های زیادی می باشد که فعالیت آنها همیشگی است و از وظایف اصلی آن هم دفع مواد زائد از بدن می باشد، عرق نتیجه فرایند گوارشی در دفع ضایعات بدن می باشد و سلول‌های بدن ما دائماً خود را جایگزین می‌کنند. بوی بد زیر بغل یک مشکلی است که باعث ایجاد شرم و حساسیت در شما خواهد شد و دوست ندارید در جمعی که حاضر میشوید این مشکل را داشته باشید.

1.خود را تمیز نگه‌دارید

سعی‌کنید حداقل روزی یک بار دوش‌ بگیرید تا عرق‌ها شسته شده و از شر باکتریهای روی پوستتان خلاص‌شوید. عرق به خودی خود بوی بد ندارد و بی بوست، اما زمانی که باکتریها روی پوست زنده بوده و با عرق روی پوستتان ترکیب‌ شوند، آن موقع است که از خود بوی بدی متساطع‌ می‌کنند.

بنر گل من و تو

شستن دائم محلی که همواره عرق‌می‌کند، می‌تواند به از بین بردن بوی بد زیر بغل کمک‌کند.

2.از صابون آنتی باکتریال استفاده‌کنید

شستن زیر بغل و محلی که بوی آن اذیتتان می‌کند با صابون آنتی باکتریال به خلاص شدن از شر بوی بد زیر بغل کمک‌می‌کند. پس از این به بعد بر روی جعبه صابونها به دنبال کلمه «آنتی باکتریال» باشید.

استفاده از صابون برای از بین بردن بوی زیر بغل
استفاده از صابون برای از بین بردن بوی زیر بغل

3.محل مورد نظر را با حوله خوب خشک‌کنید

وقتی دوش‌گرفتید، حتماً بدنتان را و مخصوصاً زیر بغلهایتان را خوب با حوله خشک‌ کنید. به هر قسمت از بدن که بیشتر عرق‌ می‌کند بیشتر توجه‌ کنید.

4.از ضدعرقهای صنعتی قوی استفاده‌کنید

وقتی خود را تمیزکرده و خشک‌نمودید، از یک ضدعرق حاوی دئودورانت زیر بغلهایتان استفاده‌کنید. دو بار در روز آن را بکاربرید، یک بار صبح و یک بار بعدازظهر.

نیازی به نشخه پزشک برای تهیه ضدعرق نیست. فقط کافیست روی آنها را بخوانید و نوشته باشد به اندازه کافی قوی هستند.

5.لباسهای تمیز بپوشید

زمانی که زیاد عرق‌کرده‌اید، لباستان را عوض‌کنید. لباسهای تازه باعث‌می‌شود بوی عرق ندهید.

حتماً جورابهایتان را عوض‌کنید، بخصوص اگر پاهایتان بو می‌دهد. از پودرهای حاوی دئودورانت در کفشهایتان استفاده‌کنید. گاهی کفه کفشهایتان را جایگزین نمایید، و زمانی که لازم نیست پابرهنه باشید.

لباس تمیز
لباس تمیز

6.غذاها یا نوشیدنیهای خاصی را حذف‌کنید

چیزی که می‌خورید بر روی بوی بدنتان تأثیر دارد. غذاهایی باعث‌می‌شوند شما بیشتر عرق‌کنید، مانند فلفل تند یا غذاهای خیلی تند که باعث بوی بد بدن می‌شوند. و بوی مواد خوراکی همچون سیر و پیاز می‌تواند به عرق شما منتقل‌شود. نوشیدن کافئین و الکل نیز باعث تعریق بیشتر می‌شود.

با رعایت کردن موارد بالا می‌توانید از شر بوی بد عرق زیر بغل رها شوید.

مطالب مرتبط :

آموزش از بین بردن بوی بد کفش به طور طبیعی

دلایل عرق کف دست و درمان آن

ویدیو ساخت مام زیر بغل در خانه