نکاتی برای مراقبت از پوست ، مو ، ناخن در فصل پاییز و زمستان

نکاتی برای مراقبت از پوست ، مو ، ناخن در فصل پاییز و زمستان
نکاتی برای مراقبت از پوست ، مو ، ناخن در فصل پاییز و زمستان

فصل رنگ ها است و در این فصل از سال میتوانیم در طبیعت صحنه های چشم نوازی را مشاهده کنیم . مخصوصا در جنگل ها .هیچ چیز مثل یک مسیر آرام جنگلی با برگهای پاییزی طلایی و مسی رنگ و خش خش آنها در این روزها لذت بخش نیست.

خیلی از بانوان عزیز موقع تغییر فصل بخصوص تغییر از فصل تابستان به پاییز به فکر انجام کارهای متفاوتی برای حفظ زیبایی پوستشان و مو و ناخن هایشان امی افتند. در این مقاله نکات ساده و بسیار راحتی برای حفظ زیبایی پوستتان بیان می کنیم تا همیشه زیبا و سرحال بمانید. پس شروع کیند.

مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان

مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان
مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان

ماسک کدو تنبل یکی از پیشنهادات ماست. این ماسک طبیعی، بی خطر و سرشار از آنتی اکسیدان هاییست که از پوست شما محافظت کرده، آنرا تغذیه و نرم می‌کند. قطعا بعد از استفاده از آن احساس متفاوتی خواهید داشت.

بنر گل من و تو

در مورد آبرسانی صحبت کردیم، باید بدانید که پوست ما هم نیازمند هیدارته ماندن در این فصل است. پس یکی دیگر از نکات متداولی که باید در پاییز رعایت کنید، هیدراته نگاه داشتن پوستتان با استفاده از مرطوب کننده های قوی تری به نسبت انواعی که در تابستان استفاده می‌کردید است.

سردتر شدن هوا به این معنی نیست که اشعه ماوراء بنفش خورشید دیگر وجود نداشته، یا تأثیر کمتری دارد. این اشعه همچنان وجود داشته و همچنان با خارج شدن از خانه می‌تواند به پوستتان صدمه وارد کند. این نکته یکی از نکات ویژه ی راهنمای ماست، هیچ وقت استفاده از کرم ضد آفتاب را ترک نکنید.

پاییز فصلی است که در آن پوستتان مدام خشک می‌شود، پس یکی دیگر از نکات پیشنهادی ما این است که لایه برداری از پوستتان را شروع کرده تا سلول‌های مرده ی پوستتان از بین برود.

با سردتر شدن هوا ما کمتر احساس تشنگی می‌کنیم، بنابراین نسبت به تابستان کمتر آب می نوشیم که بر ظاهر ما تأثیر می‌گذارد. یکی دیگر از نکات محافظت از زیبایی در این فصل، این است که بدن ما، به اندازه ی تابستان به آب احتیاج دارد. بنابراین به بدنتان آب برسانید و آنرا هیدراته نگاه دارید.

مراقبت از ناخن ها در فصول سرد

مراقبت از ناخن ها نیز در این فصل اهمیت زیادی دارد، اکثر خانم‌ها رسیدگی به ناخن هایشان را فراموش می‌کنند. دقیقا مانند مورد قبل، یکی از نکات اصلی در این مورد مرطوب نگاه داشتن ناخن هاست. می‌توانید ناخن ها و پوست اطراف آن‌ها را با روغن نارگیل یا روغن زیتون چرب کرده و از شکستن ناخن ها یا پوسته پوسته شدنش جلوگیری کنید.

مراقبت از لب ها در فصل سرد

مراقبت از لب ها در فصل سرد
مراقبت از لب ها در فصل سرد

در پاییز هوا سرد می شود، به این معنی که لب‌های شما آسیب‌پذیر می‌شوند، بنابراین اگر می‌خواهید که لب‌هایتان پوسته پوسته نشده و ترک نخورد، استفاده از نرم کننده یا بالم لب را فراموش نکنید.

مراقبت از پا در فصل سرما

خوب خانم ها، شما صندل هایتان را کنار گذاشته و از این پس از بوت هایتان استفاده می‌کنید. پوشیدن بوت، به این معنی نیست که دیگر از پاهایتان محافظت می‌شود. پاهای شما نیز مانند باقی پوستتان خشک می‌شوند و آسیب می بینند. از پاهایتان نیز لایه برداری کنید، اسکراب استفاده کنید و لوسیون های نرم کننده بمالید تا آن‌ها نیز زیبا بمانند.

مراقبت از مو

مراقبت از مو
مراقبت از مو

اما در مورد مو، ممکن است بخواهید آن‌ها را ساده و طبیعی نگاه دارید، اما خیلی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که با تغییر فصل، تغییری در ظاهر موهایشان نیز ایجاد کنند، تغییری که در مدل و رنگ آن خلاصه می‌شود. مدل دم اسبی برای این فصل مدل مناسبی است. در مورد رنگ هم، بلوند و یا قرمز جزو رنگ‌های پر حرارت پاییزی به حساب می‌آیند. مهم‌ترین نکته ی زیبایی این است که هرچیزی که با آن راحت هستید و خوشحالتان می‌کند را انتخاب کنید.

مراقبت از چشم

آخرین مورد نیز مراقبت از چشم انتان است. چشم ان خسته ما نیاز به آرامش دارند. برش های خیار بهمراه استفاده از انواع کرم‌های چشم پیش از رفتن به رختخواب بهترین راه درمانی برای چشمان خسته شماست. خیار دارای خواص ضد التهاب است که پف اطراف چشمان را کاهش داده و به از بین برده نقاط سیاه رنگ نیز کمک می‌کند.