محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک
محصولات ارگانیک
این روزها موقعی که برای خرید به بازار می روید با محصولات ارگانیک مواجه می شوید و وقتی مثلا سیب معمولی و سیب ارگانیک را مقایسه می کنیم از لحاظ ظاهر هیچ تفاوتی با محصول ارگانیک ندارد. اینجاست که این سوال برای شما ایجاد می شود که تفاوت محصولات ارگانیک و محصولات معمولی در چیست؟ چه چیزی باعث شده که محصولات ارگانیک گران تر باشد؟
محصولات ارگانیک محصولاتی هستند که در تمام مراحل رشد با سیستم طبیعی هماهنگ بوده و در خاکی که از چند سال قبل هیچ‌گونه سموم دفع آفات گیاهی نظیر: علف هرزکش‌ها، قارچ‌کش‌ها و مواد شیمیایی در آن استفاده نشده و فقط با مواد طبیعی مانند کمپوست گیاهی تقویت می‌شود، رشد می‌کنند.
محصولات ارگانیک دارای رنگ طبیعی می باشند و بافت میوه نه خیلی نرم است و نه سفت. بوی واقعی میوه را دارند و طعمشان لذیذتر است. از آنجایی که در میوه های غیر ارگانیک از گازها برای رشد و زودتر رسیدن میوه ها استفاده می کنند هیچ وقت کیفیت اصلی میوه ارگانیک را نخواهد داشت. همچنین سبزیجات ارگانیک دارای ویتامین های خیلی بیشتری هستند.
کشاورزانی که می خواهند محصولات ارگانیک را به بازار ارائه دهند از علف کش های شیمیایی استفاده نمی کنند و راه های به نسبت سخت تری را انتخاب می کنند ولی همین روش ها باعث می شود به محیط زیست آسیبی وارد نشود.
استفاده از کودهای حیوانی به جای کود شیمیایی و مالچ پاشی یکی از روش های کشاورزان می باشد.
در کل کشاورزانی که محصولات ارگانیک تولید می کنند خیلی از راه حل های آسان امروزی را استفاده نمی کنند تا بتوانند محصولاتی سالم را ارائه دهند.

کاشت محصولات ارگانیگ در خانه

کاشت محصولات ارگانیگ در خانه
کاشت محصولات ارگانیگ در خانه

برای اینکه محصولی ارگانیگ در خانه بکارید باید شرایط و امکانات خاصی را نیز در اختیار داشته باشیداما سوالی که ایجاد می شود این است که افراد عادی نیز می توانند محصولات ارگانیگ را در خانه بکارند؟ جواب این سوال مثبت است شما حتی می توانید در گلدان های بزرگ محصولات ارگانیک بکارید و سبزیجات و صیفی جات سالم و پر از مواد مغذی داشته باشید.