پوست تخم مرغ و جادوی گیاهان

کاربرد پوست تخم مرغ

مفید بودن تخم مرغ برای گیاهان در تست های آزمایشگاهی اثبات شده است. در این مقاله اطلاعات کامل و جامعی  در مورد آن قرار خواهیم داد. تخم‌مرغ برای ما مفید است و پوست تخم مرغ برای باغ ما. اگر هنوز قانع نشده اید، این روش درمانی پوست تخم‌مرغ برای گیاهان قطعا شما را متقاعد خواهد کرد.

مواد مفید در پوست تخم مرغ

پوسته تخم‌مرغ که اغلب دور ریخته می‌شود منبع غنی کلسیم است و شامل ۲.۲ گرم کلسیم به شکل کربنات کلسیم. این برابر با مقدار کلسیم مورد نیاز انسان بالغ در هر روز می باشد. براساس اسناد منتشر شده درسایت دانشگاه فلوریدا پوست تخم‌مرغ نیز شامل مواد مغذی مهم دیگری است که گیاه به آن نیاز دارد. به طور خاص، ۳ % فسفر، ۳ % منیزیم و رد سدیم، پتاسیم، روی، منگنز، آهن و مس نیز دیده شده است.

ریختن پوست تخم مرغ بر روی زمین

پوست تخم مرغ

یکی از روش‌ها این است که تمام پوسته تخم‌مرغ را به طور مستقیم بر روی خاک قرار دهید. گزارش آزمایشی منتشر شده توسطچارلز سی. میچل نشان می دهد که پوسته تخم مرغ آسیاب شده به نسبت پوسته درست تخم مرغ منبع موثر کلسیم و دیگر عناصر می باشد

بنر گل من و تو

چرا از جوشانده پوست تخم مرغ استفاده کنید؟

پوست تخم مرغ

راه بهتری که می توان ارائه کرد این است که پوست تخم مرغ را در آب ریخته (به اصلاحی چای تخم مرغی) و به گیاهان بدهید. این روشی سریع و عالی برای تامین مواد مغذی گیاهان می باشد.

آزمایش

فواید پوست تخم مرغ

جف گیلمن استاد باغبان، استاد پیشین باغبانی در دانشگاه مینه سوتا و نویسنده کتاب حقیقت هایی برای درمان خانگی در مورد آزمایش خود می‌نویسد که تخم مرغ را در چند لیوان آب مقطر جوشانده بود. بعد از جوش، پوسته ها به مدت 24 ساعت در آب باقی می مانند. سپس پوست تخم مرغ را برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاد. نتایج شگفت انگیز بود، سه عنصر که در درصد های کمتری افزایش یافته بودند سدیم، فسفر و منیزیم بودند. دو عنصر که درصد بالاتری افزایش داشتند 4 میلی گرم کلسیم و پتاسین بودند.

شما می‌توانید بگویید که ۴ میلی‌گرم یک مقدار کوچک است، اما فقط یک پوست تخم‌مرغ این مقدار را دارد و شما با جوشاندن 10 پوسته پوسته تخم‌مرغ می‌توانبد به طور حتم غلظت این پنج عنصر را افزایش دهد، که می‌تواند بر رشد گیاه شما تاثیر بگذارد.

چگونه بر روی گیاه تاثیر می گذارد؟

تخم مرغ و باغ

این تخم‌مرغ می‌تواند به عنوان یک کلسیم خوب و با پتاسیم کار کند و هم چنین به افزایش pH خاک کمک می‌کند. اگر شما یک pH خاک اسیدی و یا خنثی دارید، بسیار مفید است اما اگر خاک قلیایی داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر خاک قلیایی داشته باشید چون توانایی گیاهان برای جذب کلسیم به سطح PH بستگی ندارد.

کلسیم در رشد ریشه‌ ها بسیار مهم است و مشکل ریشه‌های کوتاه را درمان می‌کند. این کار بر کیفیت میوه تاثیر می‌گذارد. همچنین مبارزه با بیماری‌ها و محافظت از گیاهان در برابر فشار گرمایی کمک می‌کند.
پتاسیم بعد از نیتروژن دومین عنصر مهم است که گیاهان به جز نیتروژن به آن نیاز دارند. مشهور است که تحمل خشکسالی، رنگ و طعم میوه‌ها، فتوسنتز و مقاومت ساقه را افزایش می‌دهد.

طرز تهیه

فواید پوست تخم مرغ

شما به ۱۰ تا ۲۰ پوسته تخم‌مرغ تمیز و خشک نیاز دارید، این مقدار پوسته تخم‌مرغ به این بستگی دارد که چقدر گیاه شما به این مواد مغذی نیاز دارد. پوسته تخم‌مرغ خرد شده را در یک لیتر آب بجوشانید و به آن‌ها اجازه دهید تا ۲۴ ساعت در آب ته نشین شوند. حالا می توانید گیاهانتان را آبیاری کنید.

چگونه از آن استفاده کنیم؟

از پوست تخم‌مرغ در باغ خود و یا گیاه گلدانی تان استفاده کنید. می توانید مستقیم بر روی خاک بریزید. به گفته گیلمن 4 تا5 پوسته تخم مرغ برای باغچه کافی می باشد. اما برای گیاه گلدانی این عدد به 2 یا 3 کاهش می یابد. دو فنجان آب برای هر گیاه مناسب است.