6 نکته مهم برای انتخاب لباس رسمی زنانه

انتخاب لباس رسمی زنانه
انتخاب لباس رسمی زنانه

شاید این اصطلاح را شنیده باشید که: “بدن به لباس، خانه به اثاث” بله، حقیقت دارد. بخش زیادی از جذابیت ما به تشخیص سبک پوشش مناسب بستگی دارد. شرکت در مراسم های خاص، جلسات مهم کاری و ملاقات با افراد مهم نیز از جمله موقعیت های حساس است که در استایل ما تاثیر گذار خواهد بود. ما از کودکی با پوشیدن لباس فرم مدرسه و مقنعه دخترانه، با سبک پوشش رسمی آشنا شده ایم. اما با پیشرفت های ایجاد شده در دنیای مد، تنوع زیادی ایجاد شده و 10 نکته مهم برای انتخاب لباس رسمی زنانه شما را از سردرگمی نجات می دهد.

البته تغییرات دنیای مد و لباس، حتی در پوشاک رسمی بانوان محجبه نیز تاثیر داشته است. دیگر انتخاب ملزومات حجاب مناسب برای محیط مدرسه، دانشگاه یا کار به مدل های قدیمی محدود نمی شود. امروزه در فروشگاه های معتبر آنلاین، تنوع بالایی از پوشاک رسمی وجود دارد که با بهترین کیفیت به بانوان عرضه می شود. از جمله آن ها می توان به مقنعه تل دار، پروانه ای، کرواتی، لبنانی نقاب دار و دانشجویی اشاره کرد.

تفاوت لباس رسمی و غیررسمی زنانه

شما قطعا لباس هایی که برای یک دورهمی دوستانه می پوشید، در مجالس و قرارهای رسمی انتخاب نخواهید کرد. چرا که میزان صمیمیت با افراد مختلف در زندگی، در سبک پوشش ما تاثیر خواهد گذاشت. لباس های غیر رسمی، معمولا راحت هستند و ساعت ها می توانید بدون هیچ احساس ناراحتی آن ها را بپوشید. از جمله پوشاک غیررسمی می توان به کفش های اسپرت، شلوار جین و تیشرت های آزاد اشاره کرد.

بنر گل من و تو
تفاوت لباس رسمی و غیررسمی زنانه
تفاوت لباس رسمی و غیررسمی زنانه

اما لباس های رسمی، برای محیط هایی مانند محل کار، قرار با افراد مهم، مصاحبه شغلی و مجالس خاص مناسب است. معمولا این استایل چندان راحت نیست و پوشیدن آن برای مدت طولانی موجب آزار ما می شود. ظاهر و پوشش ما، اولین تاثیرات را هنگام روبرویی با دیگران در ذهنشان می گذارد. معمولا در مجالس و محافل مهم نیز با تعدادی افراد غریبه روبرو خواهیم شد که شاید آشنایی ما در آینده به درازا بکشد. پس با یک انتخاب هوشمندانه و انتخاب لباس رسمی زنانه مناسب، می توان ذهنیت مثبتی در دیگران ایجاد نمود.

معرفی انواع لباس رسمی زنانه شیک و جذاب

اگر به دنبال گزینه های مناسب برای انتخاب لباس رسمی زنانه شیک و جذاب می گردید، حتما موارد زیر را در لیست خود قرار دهید.

انواع لباس رسمی زنانه شیک و جذاب
انواع لباس رسمی زنانه شیک و جذاب

مانتو و مقنعه اداری ساده اما متفاوت

در انتخاب مانتوی اداری بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که خطوط شکسته و صاف مشخصی داشته باشند. این ویژگی، جدیت و قانونمندی خاصی به ظاهر شما می بخشد. اگر مقنعه زیبا و مناسبی با مانتوی خود ست کنید، تیپ شما کاملا رسمی و جذاب خواهد شد.

انتخاب شلوار مناسب با تیپ رسمی

در مقایسه با دامن و پیراهن، پوشیدن شلوار برای استایل رسمی مناسب تر است. نکته مهم، توجه به قد شلوار، هماهنگی مدل آن با اندام و سایر آیتم های مورد نظرتان است. از جمله شلوارهای متناسب با تیپ فرمال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شلوار راسته
  • شلوار کبریتی
  • شلوار چکمه ای

کت و شلوار زنانه ساده و رسمی

پوشیدن کت و شلوار در مجالس رسمی و مانتو کتی شیک برای قرارهای کاری، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. نکته مهم، سادگی، رنگ و جنس پارچه و مدل کت و شلوار است. از هرگونه زرق و برق خودداری کنید!

انتخاب شال و روسری مناسب برای تیپ فرمال

نکته مهم در انتخاب شال یا روسری، جنس و طرح آن می باشد. به هیچ عنوان از انواع نخی با رنگ های شاد در استایل رسمی استفاده نکنید. بهترین گزینه، شال و روسری ابریشمی با طرح ساده و رنگ های خنثی می باشد.

6 اصل مهم برای انتخاب بهترین لباس رسمی زنانه
6 اصل مهم برای انتخاب بهترین لباس رسمی زنانه

6 اصل مهم برای انتخاب بهترین لباس رسمی زنانه

گاهی سبک لباس رسمی با عنوان فرمال نیز شناخته می شود، اما باید بدانید که رسمی بودن پوشش، محدود به چند گزینه خاص نیست. استایل رسمی زنانه مناسب باید با در نظر گرفتن 6 اصل مهم زیر انتخاب شود.

1. توجه همه جانبه به اصل رسمی بودن

گاهی بانوان با در نظر نگرفتن جزئیات، استایل خود را از حالت رسمی خارج می کنند. به طور مثال رنگ یا جنس مناسبی را برای پوشاک رسمی خود انتخاب نمی کنند. به عنوان مثال ظاهر کت و شلوار هرچند فرمال باشد، با رنگ های صورتی یا زرد رسمیت خود را از دست خواهد داد.

2. ست کردن لباس با اکسسوری و جواهرات مینیمال

جواهرات پر زرق و برق به هیچ عنوان برای انتخاب لباس رسمی زنانه مناسب نیستند. تا حد امکان باید از اکسسوری های ساده برای ست کردن با استایل خود استفاده کنید. ساعت مچی یا دستبندهای ظریف می توانند گزینه مناسبی باشند.

3. دقت به سایز لباس رسمی

لباس فرمال نباید زیاد تنگ یا گشاد به نظر برسند. پوشش خیلی جذب و بدن نما، ظاهر شما را از رسمی بودن دور می کند و لباس های اورسایز، مرتب بودن پوشش شما را بر هم می زند.

4. تکمیل استایل رسمی زنانه با رنگ های خنثی

سادگی در سبک پوشش فرمال حرف اول را می زند، پس از انتخاب پارچه های طرح دار و شلوغ اجتناب کنید. در دنیای رنگ ها نیز طیف خنثی، به دلیل القای حس سادگی بهترین انتخاب هستند. پس علاوه بر مدل مناسب، حتما به رنگ و طرح لباس نیز دقت کنید. از رنگ های جیغ هرگز در لباس رسمی زنانه استفاده نکنید.

5.کفش، بخش مهم لباس رسمی زنانه

همیشه در انتخاب کفش مناسب، باید راحتی آن مورد توجه قرار گیرد، اما در استایل رسمی باید به ظاهر آن نیز اهمیت دهید. پوشیدن کفش های اسپرت، فانتزی، جلوباز و با پاشنه های خیلی بلند ممنوع! کفش مناسب سبک رسمی، ظاهری ساده با پاشنه تخت یا کوتاه دارد.

6.آراستگی ظاهری متناسب با تیپ رسمی

همیشه باید آراستگی ظاهری را حفظ نمود، اما در استایل رسمی نباید افراط و تفریط کرد. آرایش غلیظ، استفاده از رژ لب های جیغ و کرم های سنگین تیپ شما را از حالت رسمی خارج خواهد کرد. استفاده از کرم های روزمره برای یکدست سازی پوست، برای آراستن صورت کافیست.

حرف آخر

همه بانوان خوش سلیقه که برای ظاهر خود اهمیت قائل هستند، همیشه قبل از حضور در موقعیت های مختلف به سبک پوشش خود فکر می کنند. یکی از مواقعی که معمولا استرس و وسواس خاصی می طلبد، جلسات و قرارهای رسمی، مصاحبه کاری یا مجالس خاص است.

6 نکته مهم برای انتخاب لباس رسمی زنانه شیک و جذاب وجود دارد که پوشیدن آیتم های ساده با رنگ های خنثی، استفاده از اکسسوری های مینیمال و دقت به سایز لباس از جمله این موارد است. هم چنین پوشیدن لباس های یقه 7 یا وی، انتخاب کیف و کفش ست، پوشیدن مانتو شلوار اداری با خطوط شکسته و صاف، پوشیدن کت و شلوار با طرح ساده و رنگ خنثی از سایر ترفندهای انتخاب استایل رسمی متفاوت می باشد.