8 تا از بهترین گل مناسب هدیه برای خانم ها؛ چرا گل دوست دارن؟

گل مورد علاقه خانم‌ها برای هدیه دادن
گل مورد علاقه خانم‌ها برای هدیه دادن

گل مناسب هدیه برای خانم ها : از دیرباز زنان همیشه علاقه خاصی به گلها داشته و معمولاً با انواع و اقسام گلها موهای خود را می‌آراستند. اما گل مورد علاقه خانم‌ها چیست و چرا بانوان به گل علاقه دارند.

گل مظهر طبیعت، ظرافت و زیبایی بوده و با طبع لطیف بانوان بسیار همخوانی دارد. همچنین همیشه از گلها برای دادن هدیه و ابراز عاطفه و محبت و یا عشق استفاده می‌شده است. اکثر زنان دوست دارند در مناسبت‌های مخصوص و یا حتی بدون مناسبت خاصی گل هدیه بگیرند و شاید به سختی بتوان خانمی را پیدا کرد که مخالف خرید گل باشد.

آقایان برای جلب توجه خانم مورد علاقه‌شان معمولاً گل هدیه می‌برند، در مراسم خواستگاری و عروسی نیز گلها نقش پر رنگی دارند. با ما همراه باشید تا ببینیم گل مورد علاقه خانم‌ها چیست و به چه دلیل زنان به گل ها علاقمندند؟

بنر گل من و تو

راستی در یک مطلب جدا 14 بهترین گلها برای هدیه دادن رو معرفی کردیم که حتما بخونید.

دلیل علاقه زنان به گل
دلیل علاقه زنان به گل

دلیل علاقه زنان به گل:

چرا خانم ها به گل علاقه دارند؟ چرا وقتی یک شاخه گل برای آنها میخرید بسیار خوشحال میشوند؟ پس ادامه رو حتما بخونید.

القای حس منحصر بفرد بودن:

انتخاب گل مورد علاقه خانم‌ها همیشه و در همه اعصار، از گذشته تا کنون دغدغه افراد زیادی بوده است. همیشه با خود فکر می‌کنند آیا شخص مورد نظر از این گل و رنگ خوشش می‌آید یا خیر؟ شاید نتوانید باور کنید، اما زنان با دریافت گل از طرف شخص مقابلشان حس عمیقی را دریافت می‌کنند. وقتی گلی به بانویی هدیه دهید یعنی که او منحصر بفرد بوده و شما خواسته‌اید این حس را به او به زبان گل القا کنید.

گل‌ها زبان و معانی خود را دارند و برای انتقال احساسات به طرف مقابل عالی هستند.

به دلیل معانی‌ای که گل ها در خود دارند:

حتماً دیده‌اید که برخی گل‌ها را برای مناسبت های خاصی هدیه می‌دهند. یا مثلاً گل رز را برای فرد خاصی می‌برند. این بخاطر معانی ویژه گل هاست.

اگر می‌خواهید به خانمی گل هدیه دهید حتماً معانی گل‌ها را بدانید.

نشانه شور عشق:

کاهی گل دادن به طرف مقابل حسی عاشانه را در بر دارد. گل هدیه ای برای ظرافت یک زن بوده و عطر و بوی دل‌انگیزی دارد. اگر خیلی اهل ابراز احساسات زبانی نیستید، می‌توانید حس خود را با گل بیان کنید و به طرف مقابل نشان دهید که او را دوست دارید و برایش احترام قائلید.

سعی کنید هر از چند گاهی برای همسرتان گل بخرید تا به او نشان دهید دوستش دارید و به او علاقمندید. این هدیه خوشایند می‌تواند دوباره شور عشق و جوانی را در دل او زنده کند.

ظرافت و لطافت:

گل‌ها به دلیل ظرافت و زیبایی همیشه با زنان قیاس شده‌اند و یک زن حس خوبی دارد که گل هدیه بگیرد. پس نه تنها گل هدیه دادن به یک زن نشانه محبت می‌تواند باشد، بلکه می‌تواند به زیبایی او نیز اشاره داشته باشد. و هیچ حسی برای زنان بهتر از این موضوع نیست.

ارتباطی بهتر و صمیمانه‌تر:

با خرید یک شاخه گل می‌توانید حس و ارتباط بهتری برای خود و شخص مقابل ایجاد کنید. لازم نیست دسته گل بزرگی بخرید. یک شاخه هم کافیست و حس درونی شما را نشان خواهد داد. باور کنید همیشه نباید هدایای گران قیمتی بدهید. گاهی اوقات تأثیر یک شاخه گل ساده بدون هیچ پیرایه‌ای از ارزش بیشتری برای زنان برخوردار بوده و حس و علاقه آنها را بهتر بیدار می‌کند. زیرا گل گرفتن از لحاظ روحی تأثیر مثبتی داشته و اعتماد به نفس را در فرد زیاد می‌کند.

نشان دهید که چقدر برای وی ارزش قائلید، برای او زمان گذاشته‌اید و گل دلخواهش را هدیه گرفته‌اید.

دسته گلهای بزرگتر و باکسهای هدیه گل را می‌توانید در مناسبتهای دیگری به او هدیه دهید. اما گاهی از یک شاخه گل ساده غافل نشوید.

گل مورد علاقه خانم‌ها:

خب حالا که فهمیدیم خانم ها چرا گل دوست دارند بریم گل مناسب هدیه برای خانم ها رو که دوست دارند به شما معرفی کنیم/

1.گل رز قرمز:

شاید هر مردی گل مناسب هدیه برای خانم ها را گل رز میداند، گل رز قرمز نشان عشق جاوید بوده و برای زنان بسیار جذاب است. اگر می‌خواهید نور عشق به دل زنی بتابانید حتماً گل قرمز به او هدیه دهید.

گل رز قرمز در همه اعصار محبوب بوده و هیچ گاه محبوبیت خود را از دست نداده است. انواع بسیار زیادی دارد و برای روزهای خاصی مانند سالگرد ازدواج، ولنتاین و … توصیه می‌شود.

سالانه روز ولنتاین تعداد بیشماری از این گل فروخته می‌شود که خود نشان دهنده محبوبیت آن است.

گل رز گل مورد علاقه خانم ها
گل رز گل مورد علاقه خانم ها

2.گل رز بنفش:

رز بنفش از گل‌های منحصر بفرد خانم‌ها بوده و بسیار خاص است. پس سعی کنید اگر فردی را که می‌خواهید به او گل دهید، و بنظرتان فرد خاصی است از این گل تهیه کنید.

3.گل رز صورتی، گل محبوب دختران جوان:

رنگ صورتی که همیشه محبوب دختران جوان بوده و نشانه جوانی، طراوت و لطافت است. شاید بهتر باشد بدانید گل رز صورتی در بین دختران جوان از محبوبیت خاصی برخوردار است.

این گل با به رخ کشیدن لطافت و ظرافت و جوانی، حس خوبی به طرف مقابل خواهد داد.

4.گل نیلوفر سفید:

نیلوفر سفید از جمله گل‌های محبوب زنان بوده که بسیار خاص بوده و جلب توجه می‌کند.

5.گل ارکیده:

این گل شیک و لاکچری هدیه بسیار زیبایی برای بانوان خاص پسند است. جزو گل های تقریبا گران حساب شده و رنگ های متنوعی دارد. برای مراسم نامزدی و خواستگاری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما عمر کمی دارد.

گل آفتابگردان گل مناسب هدیه برای خانم‌ها
گل آفتابگردان گل مناسب هدیه برای خانم‌ها

6.گل آفتابگردان محبوب:

این گل درخشان و بی‌نظیر با رنگ درخشانی که دارد قطعاً خیره کننده است. رنگ زرد آفتابگردان همواره نشانه گرمی و علاقه بسیار به فرد مقابل بوده و سرشار از انرژی‌های خوب و مثبت است.

همچنین این گل را سنبل وفاداری می‌دانند. پس بی شک از گلهای محبوب زنان بوده و جایگاه ویژه‌ای بینشان دارد.

چه حسی بهتر از این که خانمی چنین گلی را هدیه بگیرد که پیامی سرشار از امید، انرژی و گرمی در خود دارد. گرمایی به گرمی خورشید که وجودش را مالامال از عشق می‌کند. پس از این گل زیبا غافل نشوید.

7.گل آلسترومریا، گلی دوست داشتنی برای زنان:

از دیگر گل‌های مناسب هدیه دادن به بانوان، گل آلسترومریا است، این گل نماد دوستی و فداکاری بوده و زنان دوست دارند چنین گلی هدیه بگیرند.

گل آلسترومریا، گلی دوست داشتنی برای زنان
گل آلسترومریا، گلی دوست داشتنی برای زنان

8.نفس کودک یا ژیپسوفیلا:

به شما توصیه می‌کنیم اگر به کسی عشق وافر دارید این گل را هدیه دهید. این گل نماد عشق جاوید بوده و بسیار زیباست. این گل گلهای کوچک سفیدی دارد که در نوع خود منحصر بفرد است.

ژیپسوفیلا بهترین گل مناسب هدیه برای خانم ها
ژیپسوفیلا بهترین گل مناسب هدیه برای خانم‌ها

نتیجه گیری

گل همیشه مظهر عشق و علاقه است. بی دلیل برای خانمی که دوست داری گل تهیه کنید. این جمله به این معنی نیست که یک دسته گل بزرگ و پر هزینه تهیه کنید همیشه در ذهن داشته باشید که یک شاخه گل چه گل رز و چه گل سرخ باعث افزایش عشق و علاقه بین دو طرف می شود.

مردان خرید کادو را به خرید گل ترجیه می دهند اما اکثر خانم ها عقیده ای بر عکس این را دارند.

در هر حال در وهله اول برای هدیه گل مورد علاقه به خانم‌ها در صورتی که از علاقه وی به رنگ یا گل خاصی خبردار هستید، همان گل را تهیه کنید و در غیر اینصورت می‌توانید طبق پیشنهادات ما گل انتخاب کنید. آیا شما هم تجربه ای در خصوص گل مورد علاقه خانم‌ها دارید و گل مناسب هدیه برای خانم ها را میشناسید که در لیست بالا نبود؟ حتما در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید تا سایر دوستان هم از آن استفاده کنند.

مطالب مرتبط :

11تا از بهترین و مشهورترین گیاهان آپارتمانی لوکس

6 نکته مهم در انتخاب دسته گل خواستگاری زیبا 

نگهداری و کاشت گل آفتابگردان زینتی