تهیه ماسک آرد نخود روشن کننده پوست

تهیه ماسک آرد نخود روشن کننده پوست
تهیه ماسک آرد نخود روشن کننده پوست

ماسک آرد نخود: این ماسک کار اصلیش اینه که پوست رو روشن و نرم میکنه! اگه پوستتون خشکه حتمی در مواد خودتون از شیر استفاده کنید، اگر چربه به جاى شیر از گلاب استفاده کنید! بهترین فایده آرد نخودچی این است که برای انواع پوست‌ها قابل استفاده است.حتمی سعی کنید از آرد نخودچی تازه استفاده کنید و سعی کنید برای پوست خودتون از مواد و ماسک های طبعی استفاده کنید. در این مطلب با ما همراه باشید با آموزش ساخت ماسک با آرد نخود به همراه ویدیو.

ماسک آرد نخود برای پوست

من اولین بار که از این ماسک استفاده کردم درجا پوستمو روشن کرد، اما بازم میگم براى اینکه از یه ماسک نتیجه درست حسابى بگیرید، حتما اونو باید مداوم استفاده کنید!

این ماسک اولش یکم پوستو میسوزونه، یکمش طبیعیه!

❌ حواستون باشه❌

➕زردچوبه باعث کم شدن مو میشه، پس نباید به ابروها بخوره!
➕بعضى از زردچوبه ها با فلفل قاطى شدن، دقت کنید که زردچوبه اتون خالص باشه!
➕هر ماسکى رو اول یکم رو دستتون تست کنید، تا از نداشتن حساسیت به موادش کاملا مطمئن بشید!
➕زردچوبه باعث میشه یکم پوستتون موقتا زرد بشه!

اما خیلى زود میره! یا بعدش پوستتون رو با گلاب یا شیر پاک کنید و زردیش کاملا برطرف میشه! ( البته زردچوبه انقدر خاصیت براى پوست داره که به زرد شدنش مى ارزه)

آموزش ساخت ماسک با آرد نخود

برای تهیه ماسک ارد نخود که یکی از شفاف کننده های پوست هست مواد لازم دارید که تو همه خونه ها پیدا میشه باور نمیکنید؟ ادامه مطلب رو مطالعه کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد نخودچی

آرد نخودچی 3 قاشق چای خوری

شیر کم چرب و یا گلاب

زرد چوبه یک قاشق چای خوری

لیمو ترش

تهیه ماسک ارد نخود

آرد نخودچی رو در ظرف میریزم و سپس زردچوبه رو به مواد خودمون اضافه میکینم و بعد از اون شیر رو به مواد اضافه میکنیم (توجه کنید که مقدار شیر به اندازه ای باشه که مواد ما رو به حالت خمیری تبدیل کنه) و سپس مخلوط رو خوب هم میزنیم و در آخر هم لیمو ترش تازه رو بهش اضافه میکنیم. حالا شما میتونید با براش و یا هر وسیله ای ماسک رو روی صورت خودتون بمالید. این ماسک رو به مدت 20 دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب ولرم بشورید. در زیر ویدیو آموزش ساخت ماسک آرد نخود را مشاهده کنید.