بهداشتی

نبایدهایی برای پوست چرب که باید بدانید

نبایدهای پوست چرب

نبایدهای پوست چرب : مهم نیست شما چه نوع پوستی دارین، احتمالا شما مشکلاتی از قبیل جوش ، جای جوش، رطوبت رسانی و منافذ رو داشته باشین ، اما اگر پوستتون چربه، مشکلتون فراتر از بینی براق هست. روغن اضافی پوست داخل منافذ میره و اونا رو میبنده و باعث کلی مشکل میشه مخصوصا اگر راجع به شستن و تمیز کردن پوست عادت های مناسبی نداشته باشین.

نبایدهای پوست چرب

افزایش چربی پوست در اثر بسیاری از عوامل از جمله استرس، آب و هوا و سیکل های ماهیانه ممکنه ایجاد بشه.پوستهای چرب برعکس پوست های خشک ضخیم هستند و غده‌های چربی پوست بسیار فعالند و بیش از حد معمول چربی ترشح می‌کنند که همین امر باعث براق دیده شدن پوست شما میشود.این پوست مقاوم‌تر از پوست خشک است و دیرتر دچار چین و چروک می‌شود، اما به دلیل اینکه پوست‌های چرب مستعد جذب گرد و غبار هستند، زودتر کثیف می‌شوند و باید چندین مرتبه در طول روز پاک شوند.

اما یه سری اشتباهات هست که هرگز نباید انجام بدین اگر پوستتون چربه تا چربیش رو کنترل کنید.

١- استفاده از شوینده های قوی

شوینده های قوی که حاوی الکل یا آسترینژن ها باشن پوست رو تحریک می کنن و باعث آکنه میشن.بهتره از فوم های شستشوی سالیسیک اسید دار استفاده کنید و یادتون نره که شویندتون بدون سولفات باشه که خشک یا تحریک نشه.

نبایدهای پوست چرب
نبایدهای پوست چرب
٢- استفاده نکردن از مرطوب کننده

سلول های پوست احتیاج به رطوبت رسانی و آبرسانی دارن تا سالم بمونن. حذف مرطوب کننده به سلول ها آسیب میرسونه و اونا رو ضعیف می کنه. اما یادتون باشه از آبرسان ها و مرطوب کننده های سبک استفاده کنید .

٣- موندن آرایش روی پوست

میکاپ هیجان انگیزه و ما نمیتونیم ازش دست بکشیم، اما موندن آرایش روی پوست و حتی استفاده از لوازم آرایشی که تاریخ گذشته و با کیفیت پایین باشن آسیب جدی به پوست میزنن. بهتره که توی انتخاب لوازم آرایش دقت و هزینه کنید و حتما از محصولات بدون چربی استفاده کنید.

۴- لایه برداری بیش از حد

لایه بردار های فیزیکی مثل اسکراب کردن با براش های سخت بیش از هفته ای یکبار خیلی به پوست آسیب میزنه . به جای این کار از محصولاتی که حاوی AHA و BHA هستن برای لایه برداری استفاده کنید.

متن از yasaman_style

حتما مطالعه کنید
سرم ابرو سریتا ارزش خرید داره؟ بررسی سرم احیاکننده ابروی سریتا
مطالب مشابه :

پوست چگونه پیر می شود؟

درمان خارش پوست سر با ۶ روش

آموزش ساخت ماسک تخم کتان برای پوستی صاف

پوست صورت و معجزه سرکه سیب

ارسال پاسخ