بافتنیدسته‌بندی نشده

پاییز از راه رسید، بافتنی ها را شروع کنیم …

پاییز از راه رسید، بافتنی ها را شروع کنیم ...
پاییز از راه رسید، بافتنی ها را شروع کنیم ...

پاییز که میشود
حرف شال را نمیزنی
تا خیال بافی ام
گردن تو باشد
اگر شما هم جزو کسانی هستید که با وجود لباس های گرم آماده باز هم دوست دارید با شروع فصل پاییز سبدی پر از کامواهای رنگارنگ و شال و کلاه و لباس های کاموایی داشته باشید این مطلب مفید را بخوانید.

انواع کاموا

انواع کاموا
انواع کاموا

کامواهایی که در مغازه ها وجود دارند دو نوع می باشند که ایران و خارجی هستند و اصولا یکسری هم کاموا بیرون مغازه ها وجود دارد که به خاطر کم بودن تعداد آن ها حراج خورده است و قیمت های پایین تری دارند. گران‌ترین آنها کامواهای ابریشمی ترک است که معرف حضور خیلی از خانم هاست.

رابطه سن و انتخاب کاموا

علاوه بر اینکه باید سن فردی که برایش به خرید آمده‌اید با رنگ انتخابی همخوانی داشته باشد نکته‌های دیگری که شاید در ظاهر ساده به‌نظر برسند هم باید مدنظر قرار بدهید؛ یکی از آنها میزان لطافت کاموایی است که تهیه می‌کنید. اگر برای بچه‌های زیر 3سال خرید می‌کنید ترجیحا باید از کامواهای ابریشمی استفاده کنید تا پرز ندهد و ایجاد حساسیت نکند. این مسئله در خرید‌کردن برای بزرگسالان کمتر مورد توجه است. یکی دیگر از چیزهایی که باید به آن دقت کنید این است که برای بافتن چه چیزی می‌خواهید کاموا بخرید. اگر برای بافتن لباسی که زیر مانتو یا پالتو قراراست استفاده شود خرید می‌کنید یادتان باشد از کامواهایی که نازک‌تر است استفاده کنید تا گرمای مناسبی داشته باشد ولی برای بافتن شال و کلاه و دستکش بهتر است از کامواهایی که بافت درشت‌تری دارند استفاده کنید تا از سرما در امان باشید.

حتما مطالعه کنید
بهترین طرز تهیه کباب کوبیده مرغ مجلسی خوشمزه + نکات کلیدی

به صرفه بودن بافتنی

خریدن کاموا و بافتن چیزی که می‌خواهید، با یک حساب سرانگشتی برایتان بسیار به صرفه‌تر از خریدن همان جنس از مغازه از آب در می‌آید. اگر بافتنی بلد هستید، بهتر است که لباس‌های کاموایی را خودتان ببافید تا اینکه بخواهید از مغازه‌هایی بخریدکه به‌خاطر یک مارک، چندین برابر قیمت واقعی لباس زمستانی را با شما حساب می‌کنند. علاوه بر آن لذت بافتن لباس برای خودتان و عزیزانتان را هم تجربه می‌کنید.

یک کلاف اضافه بخر

یک کلاف اضافه بخر
یک کلاف اضافه بخر

هرچقدر که فروشنده‌ها بگویند جنس این کاموا عالی است، محال است که آب برود، اما تجربه خانم‌هایی که دستی در بافتن دارند نشان می‌دهد که ممکن است بعضی از آنها بعد از شستن آب بروند و اندازه واقعی خودشان را از دست بدهند، یا حتی موقع بافتن با تمام حساب و کتاب‌هایی که کردید یکهو کلافتان کم بیاید و بعد هرچقدر بازار را بگردید ، مشابه آن کلاف را پیدا نکنید و لباستان ناقص بماند، به‌خاطر همین بهتر است همیشه یک کلاف اضافه بخرید که این دردسرها را نداشته باشید.

۱ دیدگاه

ارسال پاسخ