10 روش هوشمندانه برای استفاده از فویل آلومینیوم

10 روش هوشمندانه برای استفاده از فویل آلومینیوم
10 روش هوشمندانه برای استفاده از فویل آلومینیوم

سال هاست که فویل آلومینیومی به طور عمده برای پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال امروزه مخصوصا برای افراد خلاق و علاقه مند به کشف کاربردهای دیگر مواد و وسایل روزمره، فویل آلومینیومی به عنوان یک معجزه مدرن شناخته شده است! فویل آلومینیوم یک محصول ارزان قیمت است که می تواند در بسیاری از راه های صرفه جویانه استفاده شود. با ما همراه باشید و این 10 روش هوشمندانه برای استفاده از فویل آلومینیوم را امتحان کنید تا با کاربردهای دیگر فویل آلومینیوم آشنا شوید.

 

 

نگهداری موز برای مدت طولانی تر

اگر موزهایی رسیده دارید و اکنون نمی خواهید از آن ها استفاده کنید و نگران خراب شدن آن ها هستید، می توانید موزها را با پوشیدن انتهای آن ها با یک تکه فویل آلومینیوم نگهدارید. بدین منظور می توانید تمام خوشه یا به صورت تک تک آن ها را بسته بندی کنید. بدین ترتیب بدون نگرانی از خراب شدن موزهای رسیده، آن ها را برای مدت طولانی تری نگه دارید.

 

نگهداری موز برای مدت طولانی تر
نگهداری موز برای مدت طولانی تر با استفاده از فویل آلومینیوم

 

حذف جرقه استاتیک در لباسشویی

اگر نرم کننده پارچه ندارید، مشکلی نیست! یک ورق با طول 20 اینچ از فویل را بردارید و به صورت یک توپ فشرده کنید. 2-3 از آنها را همراه با لباس های خود در خشک کن بیندازید تا بلافاصله جرقه استاتیک را حذف کنند. با این روش حتی انرژی را ذخیره خواهید کرد، زیرا گرمایی که جذب می کنند، باعث می شود لباس هایتان سریع تر خشک شوند.

بنر گل من و تو

 

حذف جرقه استاتیک در لباسشویی
حذف جرقه استاتیک در لباسشویی با استفاده از فویل آلومینیوم

 

تیز کردن قیچی

معمولا  قیچی ها بعد از استفاده و با گذشت زمان کند می شوند. بیایید با این قضیه مواجه شویم که قیچی کند می تواند خسته کننده باشد. اما این آموزش آسان تنها چیزی است که شما برای بازیابی قیچی های کند شده خود نیاز دارید. بدین منظور یک قطعه فویل آلومینیومی را حدودا 10 بار برش دهید تا قیچی تان مثل روز اول تیز شود. همچنین ممکن است در حین انجام این کار، قادر به از بین بردن نقاط زنگ زده کوچک هم باشید.

 

تیز کردن قیچی
تیز کردن قیچی با استفاده از فویل آلومینیوم

 

بستن مجدد کیسه های پلاستیکی

ممکن است مواد غذایی بسته بندی شده خریداری کرده باشید که بعد از باز کردن بسته بندی، تمام مواد غذایی را استفاده نکرده باشید. با استفاده از این روش اجازه ندهید که مواد غذایی باقی مانده بیات شوند و کیفیت خود را از دست بدهند. بدین منظور با استفاده از یک قطعه فویل آلومینیوم و یک اتو، کیسه پلاستیکی را مجددا ببندید. به آسانی کیسه را به صورت پهن بگذارید، قطعه ای از فویل را بر روی بخش باز قرار دهید و اتو را روی آن قرار دهید. گرما آن را مهر و موم می کند!

 

بستن مجدد کیسه های پلاستیکی
بستن مجدد کیسه های پلاستیکی با استفاده از فویل آلومینیوم

 

استفاده مجدد از سینی رنگ آمیزی

اگر شما یک نقاش مشتاق هستید، این ترفند را دوست خواهید داشت. سینی رنگ آمیزی را در فویل قرار دهید، رنگ را در آن بریزید. بدین ترتیب هنگامی که پروژه خود را تمام کردید، تمیز کردن آن فوق العاده آسان خواهد بود. بهترین بخش این است که می توانید دوباره و دوباره و دوباره از سینی رنگ آمیزی استفاده کنید.

 

استفاده مجدد از سینی رنگ آمیزی
استفاده مجدد از سینی رنگ آمیزی با استفاده از فویل آلومینیوم

 

 

ایجاد تجهیزات عکسبرداری با بودجوی کم

لوازم عکاسی می توانند بسیار گران قیمت باشند، بنابراین این روش صرفه جویی در مصرف پول را برای روشن کردن عکس هایتان استفاده کنید. یک تکه مقوا بردارید و جلوی آن را با فویل  پوشش دهید. از آن به عنوان بازتابنده برای توزیع مقدار مناسب نور بر روی موضوع خود استفاده کنید.

 

تجهیزات عکسبرداری با بودجوی کم
ایجاد تجهیزات عکسبرداری با بودجوی کم با استفاده از فویل آلومینیوم

 

نگه داشتن چوب بستنی یخی در محل مناسب

اگر نگه داشتن چوب بستنی یخی در محل مناسب هنگام درست کردن بستنی یخی های مورد علاقه تان، آسان نبوده است، همه چیزی که شما نیاز دارید یک ظرف بستنی یخی، فویل آلومینیومی و چوب های بستنی یخی است. مخلوط مورد علاقه خود را در ظرف بریزید، آن را با یک تکه فویل بپوشانید و چوب های بستنی یخی را وارد کنید. بگدارید منجمد شوند و سپس از خوردن آن ها لذت ببرید!

 

نگه داشتن چوب بستنی یخی در محل مناسب
نگه داشتن چوب بستنی یخی در محل مناسب با استفاده از فویل آلومینیوم

 

ایجاد مبلمان لغزان

جا به جا کردن مبلمان کار سختی است اما با قرار دادن یک قطعه فویل در زیر پایه مبلمان، به راحتی می توانید مبلمان را در موقعیت مورد نظر قرار دهید. بنابراین می توانید آن ها را به راحتی در سراسر طبقه یا فرش حرکت دهید. فویل زندگی را بسیار ساده تر می کند.

 

ایجاد مبلمان لغزان
ایجاد مبلمان لغزان با استفاده از فویل آلومینیوم

 

تمیز کاری راحت بعد از پخت و پز

از باقی ماندن خرده های غذا بعد از پخت و پز و کثیف شدن فر با استفاده از این راه حل ساده جلوگیری کنید. قبل از قرار دادن ظرف لازانیا (و یا هر غذای دیگر) روی یک قفسه، فقط پایین فر خود را با فویل پوشش دهید. اگر هر یک از سس ها یا پنیرهای ذوب شده در طول فرایند پخت جوشانده شوند، روی فویل می ریزند و باعث می شود که تمیز کردن بسیار راحت شود!

 

 

تمیز کاری راحت بعد از پخت و پز
تمیز کاری راحت بعد از پخت و پز با استفاده از فویل آلومینیوم

 

ساخت اثر یادگاری و هنری از دست کودک

اثر دست کودک، ارزشمندترین یادگاری را ایجاد می کند. این کار بر روی یک سطح سخت بهتر عمل می کند، بنابراین جلد سخت یک مجله، مداد، چسب حرارتی، چسب سفید و یک قطعه فویل بردارید. از یک مداد برای رسم کردن یک طرح کلی از دست کودک روی جلد مجله استفاده کنید، سپس چسب حرارتی را دور خط بیرونی آن بریزید. پس از خشک شدن، یک لایه نازک از چسب سفید را روی جلد مجله قرار دهید. فویل را روی آن قرار دهید، در مرکز فشار دهید و با یک پارچه به سمت لبه ها هموار کنید. برای حفاظت بیشتر با استفاده از یک لایه ی اضافی از چسب سفید، روی آن را مهر و موم کنید.

 

ساخت اثر یادگاری و هنری از دست کودک
ساخت اثر یادگاری و هنری از دست کودک با استفاده از فویل آلومینیوم

 

امیدوارم از آموزش 10 روش هوشمندانه برای استفاده از فویل آلومینیوم لذت برده باشید.