11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - تکمیل کارها به نوبت
باور کنید یا نه همه ما به دنبال راه هایی برای تمیز کردن سریع تر و آسان تر هستیم. گاهی اوقات برخی از ” میانبرهای ” خاصی را انتخاب می کنیم، که بر خلاف راحت تر کردن کار، باعث پیچیده تر شدن کارمان می شود. بر خلاف کار کردن زیاد گاهی ممکن است اعضای خانواده شما را در انجام کارها ناتوان ببینند..

زمان تغییر عادت هاست. شما می توانید هر چه سریع تر خانه خود را پاکیزه تر از همیشه داشته باشید. در این جا 11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید را بیان می کنیم پس یک یا دو عادت تمیز کردن اشتباه را هر هفته انتخاب کنید و تغییر دهید. خانه های تمیز وقت آزادتری را برای انجام کارهای دیگر برای شما ایجاد می کنند.

اجازه ندهید برگه ها روی هم انباشته شوند

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - انباشته شدن برگه ها
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – انباشته شدن برگه ها

با وجود کارهای اینترنتی و صورت حساب بانکی اینترنتی باز هم همواره کوهی از کاغذ باطله ها روی میز اتاق قرار دارند. مقاله ها، روزنامه ها، پروژه های مدرسه، کاغذ های بانکی و … . ایا مایلید که آنها روی هم انباشته شوند ؟؟ اجازه ندهید این اتفاق بیفتد.

یک سطل زباله مخصوص کاغذهای باطله قرار دهید و حداقل هفته ای یکبار تمام کاغذهای باطله را پاکسازی کنید.

بنر گل من و تو

می توانید مجلات و روزنامه ها را به مراکز بازنشستگی، مدارس و یا هر مکانی که می شناسید تحویل دهید.

استفاده بیش از حد از مواد شوبنده

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - شوینده
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – شوینده

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می کنید باید از مواد شوینده مقدار زیادی استفاده کنید تا ظروف شما تمیز تر شود اشتباه می کنید.

شما عملا یک آهنربای مخصوص گرد و خاک را درست کرده اید. اگر با وجود مواد شوینده زیاد نتوانید ظروف را کاملا آبکشی کنید این فقط آسیب به خودتان می باشد. همیشه براساس دستور مصرف روی مواد پیش بروید و وقت و پول و آب اضافی را صرف این کار نکنید.

تمیز کردن با ابزارهای کثیف

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - ابزار کثیف
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – ابزار کثیف

چگونه شما می توانید نتایج تمیزی را با استفاده از وسایل کثیف بدست اورید؟ اگر شما کیسه جاروبرقی را عوض نکنید و شستشو ندهید و یا از کیسه های یکبار مصرف استفاده کنید و آن ها را به موقع تعویض نکنید نباید انتظار تمیزی هم داشته باشید. شما باید واسر و فیلتر جاروبرقی را چک کنید و در صورت کثیفی و یا خرابی آن ها را تعویض کنید تا باکتری و گرد و خاک خانه شما را فرا نگیرد

استفاده از یک دستمال ضد عفونی کننده برای حمام و دستشویی

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - استفاده از یک دستمال برای ضدعفونی
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – استفاده از یک دستمال برای ضدعفونی

دستمال های ضدعفونی کننده یکبار مصرف برای تمیز کردن سریع سینک دستشویی عالی است. اما این دستمال کوچک برای ضدعفونی کردن حمام کافی نمی باشد.

برای موثر بودن، پاک کردن باید حاوی رطوبت مناسب ضد عفونی کننده باشد تا سطح حداقل برای چهار دقیقه خیس شود. برای تمیز کردن کامل، از دستمال مرطوب یا پارچه ای پاک و محلول ضدعفونی کننده کافی و آب استفاده کنید.

ترک ظروف کثیف در سینک

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - ظرف های کثیف
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – ظرف های کثیف

چقدر طول می کشد تا ظروف کثیف را در داخل ماشین ظرف شویی به جای سینک قرار دهید؟؟ قرار دادن ظروف کثیف در سینک فقط زمینه پرورش باکتری و محل غذا برای حشرات گرسنه را ایجاد می کند. به تمامی افراد آموزش دهید که ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهند و یا بلافاصله آنها را بشویند

صرفه جویی در جمع آوری محصولات تمیز کننده

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - جمع کردن مواد تمیزکننده
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – جمع کردن مواد تمیزکننده

آیا شما نیمی از وقت تمیز کاری خود را صرف تلاش برای پیدا کردن اک کننده ها و ابزار مناسب می کنید؟ این یک عادت بد است تغییر آن آسان است.

مواد تمیز ننده ای که برای هر منطقه از خانه نیاز دارید را ذخیره کنید و آنها را در آن منطقه قرار دهید. پاک کننده های حمام را می توان در یک کیسه پلاستیکی کوچک قرار داد و در یک قفسه یا زیر سینک قرار داد.

محصولات لباسشویی را در اتاق لباسشویی قرار دهید و با هر بار نیاز داشتن به مکان مورد نظر مراجعه کنید

نگه داشتن غذای مانده در یخچال

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - نگه داشتن غذای مانده در یخچال
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – نگه داشتن غذای مانده در یخچال

اگر شما می دانید که خانواده شما از غذاهای مانده متنفر هستند چرا آنها را در یخچال نگه می دارید؟ اگر قصد ندارید از غذا استفاده کنید پس جلو روید و آن ها را داخل سطل زباله برگردانید. مواد غذایی را به درستی ذخیره کنید تا مکانی برای باکتری نشوند.

ترک کردن تخت نامرتب

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - ترک کردن تخت نامرتب
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – ترک کردن تخت نامرتب

حتی اگر تمام اتاق ها تمیز و مرتب باشند یک تخت نامرتب باعث می شود خانه نامرتب به نظر برسد پس همیشه تخت خود را مرتب کنید و سپس خانه را ترک کنید. شما می توانید با انتخاب ملافه های زیبا که به آسان روی تخت را فرا می گیرد و سریع تخت را مرتب می کند استفاده کنید.

استفاده از پاک کننده های قوی

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - استفاده از پاک کننده های قوی
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – استفاده از پاک کننده های قوی

استفاده کردن از مواد تمیز کننده بیش از حد عادت خوبی نیست. استفاده کردن از مواد پاک کننده قوی برای ضدعفونی کردن خانه اصلا فکر خوبی نمی باشد. ممکن است تمیز کننده برای حیوانات خانگی و یا اعضای خانه خطر ناک باشد و آسیب وارد کند.

ضدعفونی های بسیار خوبی وجود دارند که برای کار های دیگر تولید شه اند و ممکن از ترکیب آن ها با گرد و خاک خانه بخار سمی ایجاد کنید. پس همیشه از مواد پاک کننده مناسب منزل استفاده کنی

تکمیل کارها به نوبت

11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید - تکمیل کارها به نوبت
11 عادت تمیز کردن که باید تغییر دهید – تکمیل کارها به نوبت

همه ما هر روز چند کار را برای انجام دادن داریم ولی بهتر است تمام کارها را با هم شروع نکنیم و با انتخاب و اولویت بندی آن ها را انجام دهید. اگر از اتو کردن شروع کرده اید پس تمام لباس ها را اتو کشیده و سپس سراغ کار دیگر بروید.

اگر وقت کمی برای انجام دادن کارها دارید پس بهتر است اول تمام وسایل را در جای اصلی خود قرار دهید تا در فرصت مناسب کارها را به طور کامل انجام دهید.