12 وسیله باغبانی ضروری و نحوه خرید آنها از آنلاین شاپ های معتبر

ابزار باغبانی

همه افرادی که عاشق باغبانی هستند و وقت زیادی از زندگی روزانه خود را صرف گل و گیاهشان می کنند، دارای روحیه ای بشاش تر و خونسردتر از سایر افراد می باشند زیرا هنگام باغبانی هورمون های ایجاد کننده احساس خوب و شادی (هورمون های سروتونین و دوپامین) در انسان افزایش می یابند و همین امر سبب کاهش اضطراب و افسردگی در افراد می شود.

این افراد آنقدر عاشق کار خود هستند که سعی دارند بهترین وسایل باغبانی را برای کار خود تهیه نمایند اما همه افراد می توانند کلی وسایل باغبانی بخرند ولی فراموش نکنید که این امر مستلزم جای زیادی برای نگهداری آنها و هزینه زیاد برای خریدشان است. اما با تمرکز روی وسایل ضروری باغبانی می توانید هم در هزینه ها و هم در فضای مورد نیاز برای قرار دادن آنها صرفه جویی کنید. درست است که هر چه بیشتر، بهتر، اما خریدن بهترین وسایل با بودجه ای که در اختیار دارید و نگهداری از آنها به بهترین شکل ممکن، بهترین شکل سرمایه گذاری در این زمینه است.

در سالهای اخیر تحریم ها و به تبع آن بالا رفتن قیمت ها سبب شده است تا حتی در بازار مربوط به وسایل باغبانی نیز شاهد افت کیفیت باشیم. از آنجا خرید مجدد بسیاری از ابزار باغبانی اصلا به صرفه نیست پیشنهاد می کنیم با کمی هزینه بیشتر خرید این محصولات از مارک ها و کمپانی های معتبر خیال خودتان را برای همیشه راحت کنید.در این مقاله ابتدا به معرفی 12 مورد از ضروری ترین ابزار باغبانی میپردازیم و سپس روشی ساده برای خرید آنها از فروشگاهای آنلاین خارجی و معتبر را به شما معرفی میکنیم.

بنر گل من و تو

ابزار باغبانی ضروری

دستکش

1 – دستکش

اگرچه باغبانی یک سرگرمی عالی است، اما اگر دستکش خوبی نداشته باشید، یک تجربه دردناک و پر از تیغ و خار خواهد بود.

 • اگرچه دستکش باید بادوام باشد، اما وقتی بخواهید با بذر و قلمه زنی و … سر و کار داشته باشید، نباید زیاد حجیم باشد.
 • دستکش باید کاملا اندازه دستانتان باشد، چرا که دستکش تنگ باعث تاول زدن و دستکش گشاد باعث بروز حوادث ناشی از سر خوردن اجسام از دستتان خواهد شد.
 • جنسی که ضد آب ولی قابل تنفس باشد و در عین راحتی بتواند از دستانتان مراقبت کند.
 • ساق بلندتر دستکش هم از زخم شدن ساق دست و هم ریختن خاک به درون دستکش جلوگیری می کند.
 • دستکش ها را دور از آفتاب، آب و حشرات قرار دهید.
قیچی باغبانی
قیچی باغبانی

2- قیچی باغبانی

قیچی باغبانی به فرد اجازه می دهد تا گیاهانی را که از کنترل خارج شده اند را مرتب کند. عملکرد قیچی باغبانی Anvil شبیه به چاقو است و با تیغ تیزش، گیاه را می برد؛ اما قیچی باغبانی مدل Bypass مثل قیچی های معمولی با دو لبه تیز، امکان هرس را به باغبان می دهد.

 • قیچی باغبانی مدل آنویل برای چوبهای خشک مناسب است و به شاخه و گیاهان زنده آسیب می زند.
 • قیچی باغبانی مدل بایپس دارای عملکرد بهتری در هرس چوب سبز و گیاهان زنده است.
 • قیچی باغبانی باید به سادگی در کف دست باغبان جای بگیرد.
 • قیچی باغبانی ضامن دار، قدرت برش را افزایش می دهد و برای کسانی که قدرت دست کمی دارند و یا به آرتریت مبتلا هستند، عالی است.
 • باید تیغه قیچی هرس را به منظور ایجاد آسیب کمتر در گیاه و ایجاد برشهای تمیزتر، همیشه تیز کرد.

برای قیچی باغبانی مدل آنویل، استفاده از قیچی ضامن دار پیشنهاد میشود زیرا قدرت بیشتری که حرکت ضامن ها در اختیار باغبان قرار می دهد، امکان ایجاد برش ساده تر در شاخه های ضخیم تر را فراهم می کند.

قیچی باغبانی بلند
قیچی باغبانی بلند

3- لوپر یا قیچی باغبانی دسته بلند

ابزار دیگری که در هرس به باغبان کمک می کند، لوپر یا قیچی باغبانی دسته بلند است که برای دسترسی راحتتر به نقاط دور از دسترس و هرس شاخه های ضخیم تر طراحی شده است. دسته بلند لوپر امکان بریدن شاخه های با قطر یک اینچ یا بیشتر را فراهم می کند. لوپر هم مثل قیچی باغبانی در دو نوع آنویل و بایپس در دسترس همگان قرار داد و طول دسته آن هم از 40 تا 90 سانت متغیر است. دقت برش لوپر بایپس در مقایسه با لوپر آنویل بالاتر است. اگر شما باغبانی حرفه ای هستید و هر روز مشغول گیاهکاری می باشید به شما پیشنهاد می کنیم از قیچی های باغبانی آلمانی استفاده نمایید.

 • وزن لوپر با طول دسته آن رابطه مستقیمی دارد، پس باید طول آن را متناسب با قدرت دست و جایی که می خواهید هرس کنید، انتخاب کنید.
 • دسته های آلومینیومی و فیبر کربن باعث می شود که وزن آن کمتر شود.
 • باید تیغه های لوپر را هم مانند قیچی باغبانی به صورت مرتب تیز کنید تا هم کارتان راحتتر شود و هم آسیب کمتری به گیاه وارد کنید.

4- چنکک باغبانی

چنگک باغبانی یک ابزار کارآمد در برگرداندن خاک است و بهتر از بیل در خاک سفت فرو می رود.

 • انحنای اندکی که در انتهاب دسته چنگک وجود دارد، آن را به ابزاری موثر مانند دوشاخه در پخش کردن کود تبدیل می کند.
 • چنگک های دارای شاخ صاف برای استفاده به منظور کندن خاک سخت یا خاک رسی مناسب تر هستند.
 • شاخک های 90 از شاخک های صاف قویتر هستند و زمانی که به سنگ یا ریشه میخورند، تغییر شکل اندکی می دهند. 
بیلچه باغبانی
بیلچه باغبانی

5- بیلچه باغبانی

بیلچه یک ابزار دستی ضروری و عالی برای هر باغبان در آماده سازی زمین، کاشت محصولات و کندن علف هرز است.

 • لبه پهن برای جابجایی مقدار بیشتری از خاک، و لبه باریک برای کندن چاله عمیق یا زیر و رو کردن علف هرز و خاک های سخت مناسب هستند.
 • دسته بیلچه باید به خوبی در دستتان جا بگیرید.
 • بیلچه های فولادی ضدزنگ و یا حداقلی سری فولادی ضدزنگ باعث دوام بیشتر آن خواهد شد.
بیل

6- بیل

بیل را می توان ابزرای همه کاره برای باغ دانست؛ بیل باعث ساده شدن کندن چاله برای کاشت گیاه، ایجاد مرز و جابجایی کود جانوری از یک نقطه به نقطه دیگر می شود. می توانید یک بیل ارزان تر بخرید، اما یک بیل باکیفیت می تواند برطرف کننده نیاز کل عمر باغبانیتان باشد.

دریل

7- دریل باغبانی، کاشت گیاهان را سرگرم کننده تر کرده است.

با استفاده از این ابزار می توانید گیاهتان را در کمترین زمان و تلاش ممکن در زمین بکارید و حتی از این کار لذت ببرید
این دستگاه در سه اندازه در دسترس است: معمولی (3 در 12 اینچ)، جامبو (5 در 15 اینچ) و اکستندد  (3 در 24 اینچ). می توانید هر چیزی با اندازه 4 اینچ تا 1 گالن را در چاله ای به عمق 24 اینچ بکارید و حتی از آن می توانید برای کار روی خاک و مخلوط کردن مواد بارور کننده خاک نیز استفاده کنید. از آنجا که عمر باطری این محصول بسیار مهم است توصیه میکنیم از معتبرترین برندهای این محصول تهیه کنید. وجود وسایل برقی بی کیفیت چینی راه چاره ای نمیگذارد تا جنس اصلی را اگرچه به بهایی بالا تر اما یکبار برای همیشه یا دست کم مدت زمانی طولانی تر از فروشگاههای خارجی بخیرید.

شن کش

8- شن کش یا چنگک

وقتی برگ ها و ضایعات روی هم انبار می شوند، این شن کش است که برای جمع و جور کردن آنها آماده به کار است. شن کش ها انواع و اقسام متفاوتی دارند اما یک شن کش ابتدایی، یک چنگک برگ است.

کج بیل

9- کج بیل

نوع باغچه شما تعیین کننده کج بیل مورد نیازتان است؛ برای مثال باغچه سبزیجات به یک کج بیل با لبه پهن و محکم، اما باغ گل به یک کج بیل باریک و ظریف تر نیاز دارد. کج بیل ها ابزار مفیدی در آماده سازی باغ و بستر گیاهان و همچنین کندن علف هرز است.

شلنگ

10- شلنگ باغبانی با نازل قابل تنظیم

آب، اساس زندگی باغتان است و شلنگتان باید به همه جا برسد و همه گیاهان را پوشش دهد. سه قطر کلی برای شلنگ وجود دارد: 0.5 اینچ (با دبی حدودی 75 لیتر در دقیقه)، 0.6 اینچ (با دبی حدودا 120 لیتر در دقیقه) و 0.75 اینچ (با دبی حدودی 200 لیتر در دقیقه). استفاده از نازل قابل تنظیم به شما امکان کنترل فشار آب و شعاع پخش آن را می دهد.

آبپاش دسته بلند
آبپاش دسته بلند

11- آبپاش دسته بلند

به کمک آبپاش دسته بلند می توانید شرایطی شبیه به باران را برای گیاهانتان فراهم کنید. طول بلند بدنه این آبپاش به باغبان امکان دسترسی به نقاط دور از دسترس یا گیاهان آویزان را می دهد. طول بدنه این آبپاش از 25 تا 120 سانتی متر متغیر است.

ظرف آبپاش
ظرف آبپاش

12- ظرف آبپاش

آبپاش در دو نوع اصلی فلزی و پلاستیکی، اما صدها مدل،  رنگ، اندازه و با اشکال مختلف نازل وجود دارد.

 • آبپاش پلاستیکی از مدل فلزی سبک تر اما کم دوام تر است.
 • آبپاش فلزی ضدزنگ باید از جنس گالوانیزه باشد.
 • اندازه آبپاش را براساس قدرت خودتان انتخاب کنید (هر گالن آب، حدودا 3.8 کیلو وزن دارد)
 • شکل دسته به شما امکان جابجایی و همچنین پر کردن راحت آبپاش را می دهد.
 • وجود دو دسته، امکان ثبات بیشتر در دستان کودکان و یا بزرگسالان را ایجاد می کند.
 • احتمالا به دو آبپاش نیاز خواهید داشت، یکی که بزرگ است و با سری پخش کننده برای استفاده بیرون است و یکی با گلویی بلند که برای گیاهان داخل خانه است.
فرغون

فرغون

اگر خاک، گیاخاک یا کود زیادی در حیاط پشتی قرار دارد که قرار است در زمین پخش شود و یا به طور کلی اگر جابجایی های زیادی دارید، حتما به یک فرقان نیاز خواهید داشت.

 • استفاده از فرقان های قدیمی با دو دسته و یک چرخ برای حمل وزن زیاد دشوار است و حفظ تعادل آن سخت است.
 • استفاده و حفظ تعادل از فرقان تک دسته که دو چرخ دارد، ساده تر است و کشیدن آن در سطوح ناهموار با نیروی کمتری ممکن است.
 • فرقان های دو چرخ و تک دسته را می توان با یک دست کشید و هل داد.
 • برای جلوگیری از خرابی و زنگ زدگی باید آن را در یک محل تمیز و خشک نگه دارید.
 • برای جابجایی راحتتر فرقان، باد چرخ آن را تنظیم کنید.

مطمئن باشید شما با خرید این لوازم ضروری باغبانی، هر آنچه که برای زیباسازی باغچه نیاز است را دارید.

چگونه این محصولات را از فروشگاه های معتبر آنلاین بخریم

محصولات و وسایل ضروری باغبانی را معرفی کردیم اما شاید بپرسید چگونه میتوان به بهترین مارک ها دسترسی داشت؟ چگونه از اصل بودن آنها مطمئن شویم؟  پاسخ ساده است، خرید از فروشگاههای آنلاین خارجی مانند آمازون یا علی بابا و …. بسیاری از این فروشگاه ها حتی پست محصولات را تا درب منزل تقبل م یکنند. نگران نحوه پرداخت هم نباشید شرکت های بسیاری مانند یونی‌ فی که مشغول به پرداخت خدمات ارزی هستند انواع پرداخت های ارزی شما را به راحتی و فقط با ارسال لینک صفحه پرداخت برای شما انجام میدهند. پس این مشکل هم حل شد دیگر برای خرید از آنلاین شاپ ها  نیازی به داشتن کردیت کارت، مستر کارت و یا حتی حساب پی پال ندارید زیرا این شرکت ها پرداخت با پی پال را نیز برای شما انجام میدهند. بسیار عالی حالا که با نحوه خرید نیز آشنا شدید تنها چند کلیک تا داشتن مرغوب ترین کالا های باغبانی با قیمت اصلی خود فاصله دارید.