16 ترفند ساده آرایشی برای درشت کردن چشم + فیلم آموزشی

ترفندهای درشت کردن چشم
ترفندهای درشت کردن چشم

ترفندهای درشت کردن چشم : داشتن چشمانی درشت و زیبا آرزوی هر کسی است، زیرا در زیبایی صورت نقش بسیاری دارند. بی شک چشمها بر روی ظاهر فرد بسیار اهمیت دارد و به همین خاطر بانوان دوست دارند ترفندهایی یاد بگیرند تا چشمان خود را زیباتر و درشت‌تر جلوه‌دهند. یکی از سئوالاتی که بسیار از بلاگران پرسیده‌می‌شود، چگونگی درشت کردن چشمها با آرایش است. اگر شما این ترفندها را یاد بگیرید، دیگر مهم نیست که چشمانتان خیلی ریز است یا درشت، زیرا می‌توانید با آرایشی ساده آنها را زیبا جلوه‌ دهید.

با ما همراه باشید تا طرز درشت‌ کردن چشم‌ها را بیاموزید. ما به شما نکاتی را خواهیم گفت که کمک میکند تا چشمانی درشت داشته باشید. راستی یک ویدیو کامل از نحوه آرایش کردن و ترفندها که باعث میشود چشمان شما کاملا درشت به نظر بیاید را هم در انتهای مطلب قرار دادم که حتما مشاهده کنید.

1. داشتن ابروهایی مرتب:

ابتدا مطمئن‌ شوید ابروهایی مرتب و تمیز شده دارید. یک ابروی تمیز و اصلاح‌ شده کمک‌ می‌کند چشمان شما زیباتر باشند. داخل ابرویتان را با سایه یا مداد پر رنگ‌ کنید. دقت کنید که مدل ابرو در چهره بسیار تأثیرگذار است. سعی‌ کنید جوری باشد که به صورتتان بیاید و با سایز اجزای صورتتان هماهنگ‌ باشد. مثلاً ابروهای نزدیک به چشم باعث ریزتر دیده‌ شدن چشمها می‌شود. دنباله ابروها را به سمت بالا ببرید، بدین ترتیب چشمها درشت‌تر بنظر رسیده و حالت خمودگی چهره گرفته‌ می‌شود. کمی ابروهایتان را روشن‌ کنید، این ترفند چشمانتان را بازتر، درشت‌تر و زیباتر می‌کند.

بنر گل من و تو
ابروی مرتب برای چشمان درشت
ابروی مرتب برای چشمان درشت

2. جلوه‌ دادن به استخوان زیر ابرو:

ترفندی که آرایشگران استفاده‌ می‌کنند این است که استخوان زیر ابرو را با سایه‌ها جلوه‌ می‌دهند. بدین‌صورت که به آنجا سایه مات و قهوه‌ای کمرنگ می‌زنند. این کاملا روی درشت شدن چشمان شما تاثیر خواهد گذاشت.

3. استفاده از لنز برای درشت کردن چشم:

امروزه استفاده از لنز سوای از اینکه چهره‌تان را کمی تغییر می‌دهد، چشم‌ها را درشت‌تر و مردمک چشمها را بازتر می‌کند. اگر دلتان نمی‌خواهد رنگ چشمتان تغییر‌ کند، می‌توانید از لنزهای همرنگ چشم استفاده‌ کنید تا فقط آنها را درشت‌ کنند.

ترفند درشت کردن چشم - استفاده از لنز
ترفند درشت کردن چشم – استفاده از لنز

4. کشیدن خط چشم روی پلک بالا:

کشیدن خط چشم روی پلک بالایی سبب می‌شود چشمان شما درشت‌تر بنظر بیاید. روی خط مژه یک خط چشم تیره و نازک بکشید. بدین شکل مژه‌هایتان پرتر هم بنظر می‌آید. حالا گوشه‌های را کمی روبه‌ بالا خط چشم کشیده و کمی ادامه‌ دهید. بدین ترتیب چشمانتان کشیده و درشت‌ می‌شود. کشیدن خط چشم روی پلک پایین معمولاً چهره را خشته نشان‌ می‌دهد.

5. نکشیدن خط چشم روی کل پلک برای چشم‌های ریز:

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که چشمان ریزی دارید، کشیدن خط چشم کامل مناسب شما نیست. بهترین خط چشم برای چشمهای ریز کشیدن خط در دو سوم انتهای چشم است تا چشمان درشتی داشته‌ باشند.

توجه داشته باشید که خط چشم پهن مناسب چشمهای ریز نیست. بهترین خط چشم برای چشمهای ریز فرم گربه‌ای است. این خط چشم زیبا همیشه شیک و مد است. لازم نیست خیلی پهن بکشید، خطی نارک هم کافیست.

6. خط چشم روشن بردای داخل چشمها:

یکی دیگر از ترفندهای های مهم در درشت کردن چشم خط چشم روشن هست، بجای اینکه داخل چشمتان را خط چشم سیاه بکشید که باعث کوچکتر نشان‌ دادن چشم می‌شود. این بار از خط چشم‌های روشن استفاده‌ کنید. مثلا خط چشم سفید، البته باید گفت خط چشم سفید کمی حالت فانتزی دارد و بهتر است از رنگهای روشن مانند بژ، کرم، طلایی و یا نقره‌ای استفاده‌ کنید. این بار چنین کاری را انجام‌ داده و تفاوت و تغییر را ببینید.

7. استفاده از کانسیلر برای درشت‌تر کردن چشم:

اگر کمی کانسیلر جامد به گوشه‌های خارجی و داخلی چشم بزنید، چشم بازتر و کشیده‌تر می‌شود.

زیبایی با مژه پر پشت
زیبایی با مژه پر پشت

8. چسباندن مژه مصنوعی:

ترفند بسیار عالی برای درشت‌ کردن چشم‌ها، استفاده از مژه مصنوعی هست. مژه مصنوعی توجه را به سمت چشمهای شما جلب‌ می‌کند. از ریمل هم می‌توانید استفاده‌ کنید، بهتر است از مژه‌های تکی استفاده‌ کنید. اگر در انتخاب نوع مژه مصنوعی سوال دارید و انواع آن را نیشناسید حتما مطلب نحوه انتخاب مژه مصنوعی برای داشتن چشمانی گیرا را مطالعه کنید.

9. استفاده از سایه‌ و هایلایت:

هایلایت و کانتور جذابیت آرایشتان را افزایش‌ می‌دهد. برای درشت‌تر جلوه‌ دادن چشمهایتان کمی هایلایتر یا سایه‌ای روشن در گوشه و داخل چشم استفاده‌ کنید. توصیه‌می‌کنیم از رنگ نقره‌ای یا طلایی استفاده‌ کنید، زیرا معمولاً به همه نوع آرایش و چهره می‌‌آید.

ترفند درشت کردن چشم - استفاده از سایه
ترفند درشت کردن چشم – استفاده از سایه

10. استفاده از سایه با رنگهای متعدد روی پلک:

استفاده از رنگها می‌تواند به آرایش عمق و بعد ببخشد. مثلاً خط چشم آبی و سایه بنفش چشم‌ها را درشت‌تر می‌کند. پس حتما از چند رنگ روی پلک استفاده‌ کنید. ولی توجه کنید که در انتخاب رنگ دقت کافی را داشته باشید تا آرایش شما را به هم نزند.

11. بکار بردن سایه چشم روشن:

یکی دیگر از ترفندهای درشت کردن چشم استفاده از سایه روشن است، رنگ روشن در آرایش معمولاً برای برجسته‌سازی بکار می‌رود، برخلاف رنگ تیره، پس استفاده از یک سایه روشن و یا براق ترفندی برای درشت‌کردن چشمهاست. سایه‌های تیره معمولاً چشمها را ریز نشان‌ می‌دهد.

12. استفاده از فر مژه برای درشت نشان‌دادن چشم:

از دیگر ترفندهای درشت‌ نشان دادن چشم استفاده از فرمژه است. مژه‌های حالت‌دار و فر باعث نشان دادن قسمت بالای پلک به شکل بهتری می‌شود.

استفاده از مژه مصنوعی و فر مژه
ترفند درشت کردن چشم – استفاده از مژه مصنوعی و فر مژه

13. پوشاندن تیرگی زیر چشم با کانسیلر:

بهتر است ایرگیهای زیر چشمهایتان را با یک کانسیلر خوب و مناسب که کمی از پوستتان روشن‌تر است بپوشانید. ترفندهای درشت کردن چشم استفاده از کانسلیر برای زیر چشم است، تیرگی زیر چشم باعث‌ می‌شود چشمانی خسته و ریز داشته‌ باشید. به خاطر داشته‌ باشید که کانسیلر را حتما به شکل مثلثی زیر چشم بکشید و بعد پخش‌ کنید. گذاشتن کانسیلر بصورت نقطه‌ای شیوه‌ای غلط است و تأثیری ندارد.

14.استفاده از رنگ آبی:

معمولاٌ خانمها از بین لوازم آرایشی فقط مداد و ریمل سیاه را انتخاب‌ می‌کنند اما اگر بدانید مداد، ریمل و سایه آبی چشمهایتان را درشت‌تر خواهد کرد حتماً گاهی از این رنگ استفاده‌ می‌کنید. رنگ آبی سفیدی چشمهایتان را نمایان‌تر می‌کند. می‌توانید سایه را از گوشه داخلی چشم آبی کمرنگ زده و هر چه بیرون می‌روید آبی را سیرتر کنید. زمانی که حس می‌کنید چشمهایتان خسته‌تر از حد معمول است از این رنگ استفاده‌ کنید.

15.استفاده از ریمل به سمت بالا:

اگر دوست دارید چشمان شما درشت به نظر بیاید حتما مژه‌ها را به سمت بالا ریمل بزندی، نحوه ریمل زدن صحیح را یاد بگیرید، حجم‌دهنده و پر پشت‌ کننده‌های مژه در بازار موجود است که می‌توانید استفاده‌ کنید.

16.استفاده از رژ مناسب:

شاید در نگاه اول بگویید رژ لب چه ربطی به چشمها دارد. اما باید بگوییم رژ لب رنگ طبیعی لب و یا مات کمک‌ می‌کند چشمهایتان در کانون توجه‌باشند و بیشتر دیده‌ شوند.

شما میتوایند با ترفندهای درشت کردن چشم که در بالا گفته شد به راحتی و بدون هیچ کار خاص دیگری چشمانی گیرا و درشت برای خود در زمان آرایش ایجاد کنید ولی حتما ویدیو که در ادامه براتون قرار میدم رو مشاهده کنید تا هر آنچه برای داشتن چشم درشت نیاز دارید رو فرا گرفته باشید.

ویدیو 3 ترفند برای درشت کردن چشم

همونجورى كه توى ويديو هم گفتم درشت كردن چشم ها بيشتر از همه به لنز بستگى داره ! لنز ها از نظر كيفيت خيلى با هم فرق ميكنن و سلامت چشمتون مهم تر از درشت شدن و اين حرفاس ، پس به هر قيمتى با خريدن لنزاى به درد نخور نخواين چشماتونو درشت كنين ! اكثر عروسايى كه از من مشاوره لنز ميگيرن من بهشون لنزاى طبيعى رو پيشنهاد ميكنم ، چون عروس مليح شيك تره از نظر من، بازم نظر عروس مهم تره اما پيشنهاد من اكثرا سادگى و شيك بودنه، تو انتخاب لنزتون كيفيت و راحتى حرف اول رو ميزنه، لنزى كه من گذاشتم جنسش سيليكونى هست و بيشترين آبرسانى و اكسيژن رسانى رو به چشم ها داره . لنز خيلى راحتيه و رنگشم خيلى خاصِ با اينكه روشن نيست اما تم رنگهاى سبز ، طوسى ، آبى و عسلى رو داره و اصطلاحا هفت رنگه !

مطالب مرتبط :

10 روش سریع از بین بردن پف چشم

7 ماسک شگفت انگیز برای درمان سیاهی دور چشم و خستگی

9 مرحله مهم زیرسازی پوست برای داشتن آرایش بی نقص