4 روش استفاده از برگ های پاییزی در باغبانی

4 روش استفاده از برگ های پاییزی در باغبانی
4 روش استفاده از برگ های پاییزی در باغبانی

برگ های پاییزی را دور نریزید

در اغلب خانه ها برگ های پاییزی را هر هفته جمع کرده و در کیسه های زباله بزرگ جمع می کنند و تحویل شهرداری می دهند ولی امروز ما 4 روش استفاده از برگ های پاییزی در باغبانی را برای شما عزیزان توضیح می دهیم تا دیگر نیاز به جمع کردن و دور ریختن برگ های پاییزی نباشد. پس برگ های پاییزی را دور نریزید.

کمپوست برگ

کمپوست برگ
کمپوست برگ

برگ های پاییز، به ویژه آن هایی که توسط یک ماشین چمن زن خورد شده اند بهترین منبع تولید کمپوست می باشند. برگ ها یک منبع عالی برای ایجاد کمپوست برای تامین مواد مورد نیاز گیاهان هستند. پوست میوه ها و علف های هرز ، گیاهان علفی و تمامی برگ هایی که در پاییز بر روی زمین می ریزند را جمع کنید و در زمستان پای درختان و گیاهان خود بریزید.

اگر طرفدار باغبانی و کاشت انواع سیزیجات و صیفی جات هستید کمپوست برگ بهترین کود برای آن ها می باشد. برگ های پاییزی هدیه واقعی برای باغبانان هستند. شما می توانید خاک خود را در پاییز با برگ های پاییزی مخلوط کنید و بگذارید زمستان را سپری کنند و در فصل بهار هر چیزی که مایلید در این خاک بکارید و بهترین محصول را برداشت کنید.

بنر گل من و تو

قالب برگی

قالب برگی یک اصطلاح کشاورزی شگفت انگیز است که از یک ظرف مورد نظر مثل گلدان یا مکانی مانند گلخانه که با لایه ای از برگ های پاییزی و لایه ای از خاک یا کمپوست لایه بندی می شود. وقتی این لایه بندی را داشته باشید یک خاک کامل برای گیاهان و باغ خود دارید. 

ایجاد مالچ با استفاده از برگ های پاییزی

ایجاد مالچ با استفاده از برگ های پاییزی
ایجاد مالچ با استفاده از برگ های پاییزی

پس از جمع آوری برگ های پاییزی ریخته شده بر روی زمین می توانید از آن ها به عنوان پالچ پای درختان و درختچه ها و حتی پای گل و گیاهان و باغ سبزیجان خود بریزید به طوری که یک لایه ضخیمی از برگ ها روی خاک را بپوشانند. مالچ رطوبت را در خاک حفظ می کند، خنک می شود و جوانه زنی بذر علف های هرز را محدود می کند . به عنوان یک پاداش، برگ ها مواد مغذی را به خاک می رسانند، زیرا آنها تجزیه می شوند، و کرم ها و میکروارگانیسم های خاك نیز بر روی آنها اثر می گذارند، و در نتیجه باعث می شود كه در طول زمان خاك و خشك تر باشد.

چمن زنی برگ ها

چمن زنی برگ ها
چمن زنی برگ ها

این روش ساده ترین راه برای استفاده از برگ های پاییزی می باشد. واقعا هیچ دلیلی وجود ندارد که تمامی برگ ها را برای درختان و گیاهان استفاده کنید. می توانید ماشین چمن زن را بر روی برگ ها بچرخانید و و خاک خود را با مواد مغذی تغذیه کنید. در این روش دیگر نگرانی برای علف های هرز برای سال آینده نخواهید داشت. شما می توانید هفته ای یک بار با دستگاه چمن زن تمامی برگ ها را خرد کرده تا برگ ریزی تمام شود. با این کار سال آبنده چمن بهتری خواهید داشت.

بنابراین، این 4 روش برای مقابله با دور ریختن برگ های پاییزی می باشد شما با استفاده از یک یا ترکیبی از این روش ها می توانید باغ بهتری داشته باشید و از دیدن ریزش برگ ها درختان همسایه به باغ و حیاط خود نگران نباشید.