اتوی صورت چیست و چه مزایایی دارد؟؛ انواع اتوی صورت

اتوی صورت و انواع آن
اتوی صورت و انواع آن

اتوی صورت یا درمااف دستگاهی برای درخشنده کردن پوست صورت است. این دستگاه به پاکسازی پوست پرداخته و می‌تواند یک جایگزین عالی برای جراحی پوست، لیزر، پیلینگ با مواد شیمیایی، انواع تزریق و بوتاکس باشد.

اتوی صورت یا درمااف چیست؟

دستگاه اتوی صورت هم بصورت حرفه‌ای و هم بصورت خانگی بکار می‌رود. قبلاً این دستگاه فقط بصورت حرفه‌ای و در مراکز آرایشی بکار می‌رفت، اما اکنون دستگاه‌های کوچکی برای استفاده خانگی نیز ساخته شده‌اند. روش کار این دستگاه به این صورت است که به روش فراصوتی حبابهایی تولید می‌کند، سرعت حبابها بسیار بالا بوده و به جوانسازی، پاکسازی و تغذیه پوستتان کمک می‌کند. با گل من و تو همراه باشید تا علاوه بر توضیح در مورد اتوی صورت با انواع اتوی صورت، کاربرد آن و تفاوت اتوی صورت و میکرودرم آشنا شوید.

کاربرد اتوی صورت:

 • دستگاه اتو یا اولتراسونیک به جوانسازی پوست کمک‌کرده و البته نتیجه‌ای که بدست می‌آید بستگی به فرد و نوع پوستش دارد.
 • اتوی صورت با امواج صوتی بسیار بالایی به لایه‌های زیرین پوست نفوذ می‌کند و سلول‌های پوست را ترمیم و احیا می‌کند.
 • گردش خون را بهبود می‌بخشد.
 • تورم و پف صورت را کاهش می‌دهد.
 • به افزایش تخلیه لنف کمک‌می‌کند.
 • برای بیشتر بخشهای بدن نظیر گردن، سینه، بازوان، شکم، ران‌ها، صورت و زانوها استفاده می‌شود.
 • در خانه می‌توان از آن استفاده نمود.
 • برای درمان کک و مک بکار می‌رود.
 • لکه‌های پوستی و لکه‌های ناشی از پیری پوست را از بین می‌برد.
 • برای درمان جای زخم نیز کاربرد دارد.
 • به کمرنگ نمودن چین و چروک‌ها کمک می‌کند.
 • پوست‌ شل را سفت می‌کند.
 • آکنه‌ها را درمان می‌کند.
 • اتوی صورت به درمان منافذ پوست می‌پردازد.
 • سیاهی زیر چشم را درمان می‌کند.
 • لایه برداری پوست از دیگر کاربردهای این دستگاه است.
 • لیفتینگ پوست
 • شفاف نمودن پوست
 • کاهش ظاهر سلولیتی و توده‌های چربی
ویژگی های اتوی صورت
ویژگی های اتوی صورت

[button type=”3d” color=”#f7490e” target=”_blank” link=”https://affstat.adro.co/click/2652194f-c59f-4bf2-adaa-cc220718b7bd”]مشاهده پرفروش ترین اتوی صورت[/button]

بنر گل من و تو

آیا استفاده از اتوی صورت درد دارد؟

این دستگاه بسیار کم خطر بوده و هیچ دردی ندارد. دستگاهی بسیار حرفه‌ای که نوع خانگی آن با باتری کار کرده و تیغه را باید روی پوست مالش دهید. این دستگاه را حتی برای پوستهای حساس می‌توان بکار برد.

طرز کار دستگاه اتوی صورت:

این روش درمانی کم خطر برای هر گونه پوستی شدنی است، حتی پوستهای حساس و کسانی که بیماری پوستی دارند. امواج ایجاد شده توسط این دستگاه از آستانه شنوایی ما بالاتر بوده و به انتهای اعصاب می‌رسند. این امواج هیچ ضرری ندارند.

فرکانس کمتر امواج به عمق بیشتری از پوست نفوذ می‌کند. برای درمان صورت با امواج 3مگاهرتز، چون بافت و عضلات ظریف‌تری دارد، برای درمان بدن، به دلیل ضخامت عضلات و بافت‌ها 1مگا هرتز و برای قسمتهایی که پوستی بسیار ظریف دارند مانند زیر چشم‌ها از 5مگاهرتز استفاده می‌شود.

هنگام به کار بردن امواج از ژلی استفاده می‌شود. این ژل رسانا بوده و امواج را به عمق پوست هدایت می‌کند. برای نتیجه‌دهی بهتر برخی متخصصان به همراه این ژلها از مواد سفت کننده استفاده می‌کنند.

امواجی که توسط دستگاه وارد می‌شود توسط استخوان، تاندون و عضلات جذب شده و توسط استخوان‌ها که سفت‌ترند بازتاب می‌شوند. به همین دلیل بافتهایی که در مجاورت هستند، دمایشان زیاد می‌شود. بدین ترتیب اکسیژن مورد نیاز سلول‌ها افزایش یافته و مواد زاید دفع می‌شود.

این روش توسط کاردک‌های مخصوص و اسکرابر صورت می‌گیرد و پوست بسیار تمیز و شفاف می‌شود. بعد از به کار بردن این درمان محصولات بهداشتی و یا آرایشی بخوبی جذب پوست می‌شوند.

مزایای استفاده از اتوی صورت:

اتوی صورت برای جوانسازی و پاکسازی بسیار مناسب بوده و در بلند مدت نتیجه‌های خوبی خواهید گرفت. اما اگر انتظار معجزه یک شبه دارید چنین چیزی امکان ندارد. این روش با تحریک گردش خون و جدا کردن سلول‌های مرده پوست، کاهش چین‌و‌چروک به مبارزه با مشکلات پوستی از این دست می‌رود.

بهترین ژل‌های رسانا برای اتوی صورت:

ژل‌های محلول در آب بهترین رسانا برای امواج محسوب می‌شوند. سایر روغن‎ها، آب و لوسیون‌ها چون فاقد ویژگیهایی نظیر رسانش یونی هستند، بخوبی عمل نمی‌کنند. برای استفاده از دستگاه حتماً از ژل استفاده شود، تا دستگاه آسیب نبیند.

سعی کنید از ژل مرغوبی استفاده کنید. یک ژل مرغوب نباید به سرعت خشک شده، چسبنده و سفت باشد و باعث کشیدگی و اصطکاک روی پوست شود. Jellen Peptide Power یک نمونه ژل بسیار عالی با قدرت رسانایی بالایی است. این ژل باعث می‌شود موقع کار دستگاه بهتر روی پوست لغزیده و نتیجه بهتری بگیرید. ژل فوق گیاهی، بی بو و حلال در آب است و فاقد موادی چون پارابن، فتالن، سولفت و الکل است که پوست را خشک می‌کنند.

هشدار استفاده از اتوی صورت
هشدار استفاده از اتوی صورت

هشدارهای لازم برای استفاده از دستگاه اتوی صورت:

هر چند استفاده از این دستگاه بسیار ایمن و کم خطر است، اما هشدارهای زیر را جدی بگیرید تا موردی برایتان پیش نیاید:

 • بر روی زخم‌های باز و قسمتهای عفونی استفاده نشود.
 • در نواحی درونی بدن استفاده نشود و همچنین در ناحیه میانی سینه به سبب عدم تحریک تیروئید.
 • برای افراد باردار استفاده نشود.
 • اگر از ضربان ساز مصنوعی در قلب استفده می‌کنید و بیماری قلبی دارید استفاده از آن ممنوع است.
 • برای داخل بینی و دهان از آن استفده نکنید.

تعداد دفعات درمان با اتوی صورت:

تعداد دفعات انجام این کار برای پوستهای گوناگون متفاوت است و بستگی به نوع پوست دارد. برای پوستهای چرب 1 تا دو بار در روز و به میزان 3 تا 5 دقیقه. برای پوستهای ترکیبی 1 بار در روز و به میزان 2 تا 3 دقیقه کافیست. برای پوست‌های خشک و حساس هم دو روز در میان یک بار به مدت 1 تا 2 دقیقه انجام شود.

اتوی صورت برای چه افرادی مناسب است؟

این دستگاه برای هر نوع پوستی و برای سنین 25 تا 60 سال مناسب است. همچنین برای کاربران حرفه‌ای و خانگی نیز مجاز است. هم برای زنان و هم برای مردان قابل استفاده بوده و محدودیت جنسیتی ندارد.

انواع اتوی صورت:

1.اتوی صورت و بدن التراسونیک:

این اتوی صورت از نوع لرزشی بوده و بصورت خشک و مرطوب قابل استفاده است. دارای باتری قابل شارژ بوده و استند شارژ هم دارد. تعداد سری‌های آن یک عدد بوده و به گونه‌ای ارو.نامیک طراحی شده‌است. اتوی صورت و بدن قابلیت تنظیم سرعت دارد.

این دستگاه قابل شستشو نیست.

2.اتوی صورت اولتراسونیک شاول مدل بیوتی استارت:

این دستگاه فوق‌العاده هم ضد آب بوده و هم بصورت خشک یا مرطوب استفاده می‌شود. همچنین از دیگر مزایای این دستگاه قابلیت شستشوی آن است. البته این دستگاه سری قابل شستشو و استند شارژ ندارد. اما قابلیتهای دیگر آن بسیار عالیست.

همچنین قابلیت تنظیم سرعت داشته و یک سری دارد.

انواع اتوی صورت
انواع اتوی صورت
3.اتوی صورت مدل FSS:

این دستگاه با ایجاد لرزش در نوک اسکرابر می‌تواند پوست را پاکسازی کندو آلودگیهای پوستتان را از بین ببرد. این دستگاه ضمن اینکه ضد آب است قابلیت شستشو داشته و بصورت خشک و مرطوب قابل استفاده است. برای سه کار مختلف بکار می‌رود: پاکسازی، تغذیه پوست و رفع پیری پوست و چین‌و‌چروک.

4. دستگاه اتوی صورت دریم ری مدل gold

دستگاه اتوی صورت دریم ری گلد محصول کمپانی Hitech LnH Co Ltd کره جنوبی میباشد.دستگاه درم ابریژن فراصوتی(اتوی صورت) دریم ری Dream ray dermabrasion skin scruber device یک دستگاه درم ابریژن فراصوتی بوده که هم مناسب برای استفاده در خانه می باشد و هم کاربردی حرفه ای دارد. در این دستگاه با کمک خصیصه الکترونیکی فراصوتی یونها حبابهای بسیار ریز با سرعت بالا تولید می نماید که کمک به تمیز کردن، جوانسازی و تغذیه پوست شما می نماید.این دستگاه همچنین قابلیت اتصال به گوشی همراه و آنالیز پوست را دارا میباشد.

5. دستگاه اتوی صورت تاچ بیوتی مدل TB1887

دستگاه اتوی صورت تاچ بیوتی مدل TB1887 پاک کننده و ماساژور پوست برای کسانی که در محیط هایی پر از آلودگی و خستگی هستند و به دنبال راهی هستند که علاوه بر حفظ،زیبایی پوست خود را چندین برابر کنند و همچنین وقت زیادی ندارند که دائم به کلینیک های زیبایی مراجعه کنند و هزینهای بسیاری پرداخت کنند. این دستگاه با استفاده از امواج التراسونیک جهت پاکسازی پوست،از بین بردن پوست مرده و منافذ را باز می کند و ناخالصی ها را از بین می برد. این دستگاه به طور موثری پوست را پاکسازی میکند، حتی رنگ پوست را به به وضعیت طبیعی خود برمیگرداند.پس از پاکسازی پوست ماساژ و رطوب پوست بسیار مهم است.با استفاده از قسمت پشتی صفحه ماساژ پوست را اغاز میکنیم که این کار باعث افزایش گردش خون و کاهش خستگی میشود. هنگامی که با محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود، جذب آنها را تا ده برار بهبود می بخشد.

6. دستگاه اتوی صورت درمااف مدل التراسونیک

درما-اف یک دستگاه درم ابرژن فراصوتی بوده که هم مناسب برای استفاده در خانه‌‌ می‌باشد و هم کاربردی حرفه‌ای دارد. در این دستگاه با کمک خصیصه الکترونیکی فراصوتی یونها حبابهای بسیار ریز با سرعت بالا تولید‌‌ می‌نماید که کمک به تمیز کردن، جوانسازی و تغذیه پوست شما‌‌ می‌نماید. این وسیله جزء دستگاه های حرفه‌ای زیبایی بوده که بطور موثر و با سلامت کامل به زیبایی شما‌‌ می‌افزاید . شما‌‌ می‌توانید با فشار دادن فقط یک دکمه، سه سیستم مختلف که تمام نیازهای زیبایی شما را برآورده‌‌ می‌نماید. امتیازات درم ابرژن فراصوتی موثر و سریع درمانی کاملاً بدون درد (بر خلاف درمانهای درم ابرژن مرسوم) استفاده بسیار آسان با برنامه های حرفه‌ای متعدد وسیله‌ای کم حجم و ظریف باطری لیتیومی قابل شارژ تکنولوژی شارژ سریع چگونگی استفاده از دستگاه مرحله اول : پس از روشن کردن دستگاه سوئیچ برق را سه بار لمس کنید و با این کار لامپ لیفتینگ روشن میشود و این بدین معنی است که دستگاه آماده به کار است مرحله دوم : تیغه دستگاه را روی پوست مالش دهید . در مدتیکه جریان ماساژ از طریق نوک دست شما عبور کند باید با انگشت محل را لمس کنید اگر هنگام استفاده از دستگاه از دستکش استفاده کنید ، هیچ اثر یونی نخواهید داشت زمان این حالت 5 دقیقه‌‌ می‌باشد که دستگاه پس از این مدت بطور اتوماتیک خاموش‌‌ می‌شود لطفا با تکان دادن دستگاه آب روی تیغه را از آن جدا کنید ، جمع شدن آب زیاد ممکن است باعث لرزش تیغه‌‌ می‌شود.

اتوی صورت بهتر است یا میکرودرم؟

روشهای زیادی برای جوانسازی پوست بکار می‌رود که هر یک مزایا و معایبی دارند. از جایی که استفاده از اتوی صورت روشی غیرتهاجمی محسوب می‌شود، ناراحتی کمی برای افراد بوجود می‌آورد. زمان کمی حدد 30 تا 60 دقیقه طول کشیده و خطری ندارد. همچنین برای انواع پوست نیز بکار می‌رود.

در میکرو درم سطح رویی پوست تخریب می‌شود تا به پوست کمک کند کلاژن تولید کند.

مطالب مرتبط:

مزوتراپی چیست و چه مزایا و معایبی دارد

کرم پودر دائم چیست؟ و مزیتهای استفاده از آن

میکرونیدلینگ چیست و چه تاثیر بر صورت شما دارد؟ + انواع روش های