سبک زندگیسلامت

ساخت صابون خانگی فوق العاده همراه 20 مدل صابون گیاهی

ساخت صابون خانگی فوق العاده همراه ۲۰ مدل صابون گیاهی
ساخت صابون خانگی فوق العاده همراه ۲۰ مدل صابون گیاهی

ساخت صابون خانگی هم قیمت ارزانی دارد و هم افزودنی های غیر مجاز در آن نیست. صابونی که خودمان درست می کنیم میتواند هدیه کوچکی برای نزدیکانمان هم باشد. صابونی که علاوه بر درخشنده‌تر کردن پوست، عطر و رایحه عالی هم داشته باشد. و بخاطر نداشتن مواد شیمیایی به پوست هم آسیب نمیرساند.

کاربرد دیگر صابون های خانگی برای خانم های خانه دار می باشد که وقتی بعد از تهیه یک شام خوشمزه دستشان بوی تند سیر و پیاز بدهد، دیگر اشتهایی برای خوردن غذا باقی نمی ماند. با درست کردن این صابون های خانگی و استفاده از آنها در آشپزخانه دیگر بوی مواد غذایی روی دست شما باقی نمی ماند.

مهمترین مزیت صابون های خانگی این است که می توانید آنها را با رایحه مورد علاقه خودتان درست کنید، تنها کافی است تا بوی خوش نعنای تازه و خرد شده را به خاطر آورید تا تصمیم‌گیری برای‌تان راحت‌تر شود و موادی را که دوست دارید سریع‌تر انتخاب کنید. ممکن است فکر کنید تهیه کردن صابون در خانه بسیار مشکل است . ولی کاری بسیار ساده وآسان است

ساخت صابون خانگی فوق العاده همراه 20 مدل صابون گیاهی

اصولا همه ما توی خونه قالب های سیلیکونی مختلفی داریم برای درست کردن ژله و یا قالب سیلیکونی تخم مرغی برای تهیه یخ. شما می تونید با هر نوع قالبی صابون خانگی خودتون رو بسازید. اینجا ما با استفاده از قالب سیلیکونی یخ صابون گردو شفاف که یا گل های خشک تزیین شدند و بوی خوشی رو میدن آموزش میدیم.

با ترکیب رنگ ها و رایحه های مختلف می توانید به سادگی صابون خانگی مخصوص خودتان را بسازید. برای ساخت صابون خانگی حتی می توانید از پودر صابون یا صابون آب شده استفاده کنید و با افزودن کمی دانه خشخاش جلوه زیبایی تری به صابون ها بدهید. پس سخت نگیرید و دست به کار شوید.

مواد لازم برای ساخت صابون خانگی

ساخت صابون خانگی - مواد لازم
ساخت صابون خانگی – مواد لازم

یک قالب صابون گلیسیرین شفاف و بدون بو

اسانس‌های روغنی خوش‌بو

قالب سیلیکونی گرد

گل‌های خشک شده

مرحله اول:

ساخت صابون خانگی - جمع کردن گل خشک و روغن های خوش بو کننده
ساخت صابون خانگی – جمع کردن گل خشک و ریختن در قالب

گل های خشک و چیزهایی که دوست دارید در صابون خانگی شما وجود داشته باشد را جمع کنید و داخل قالب سیلیکونی بریزید. می توانید از برگ های استخدوس نیز استفاده کنید.

حتما مطالعه کنید
چگونه خانه ای بدون عنکبوت داشته باشیم

مرحله دوم:

ساخت صابون خانگی - ذوب کردن صابون گلیسیرین
ساخت صابون خانگی – ذوب کردن صابون گلیسیرین

مقداری از قالب صابون گلیسیرین شفاف را برش داده و و به قطعات ریزتری تقسیم کنید و داخل ظرفی ریخته و به مدت 30 ثانیه در مایکروویو قرار دهید تا کاملا ذوب شود.

مرحله سوم:

حالا اسانس های روغنی خوش بوی مورد علاقه خود را به مخلوط ذوب شده صابون اضافه کنید. می توانید از اسانس استخدوس و مرکبات نیز استفاده کنید. حدود 20-25 قطره برای این مخلوط کافی است. سرعت عمل داشته باشید تا مایع گرمای خود را از دست ندهد.

مرحله چهارم:

ساخت صابون خانگی - ریختن مخلوط در قالب
ساخت صابون خانگی – ریختن مخلوط در قالب

به دقت مخلوط آب شده‌ی صابون و اسانس را داخل قالب بریزید. سه چهارم هر قالب گرد را پر کنید و سپس رویه‌ی آن‌را بگذارید. اگر میخواهید قالب صابون شما تمام گرد باشد مانند تصویر از سرنگ استفاده نمایید و گل قالب را پر کنید.

مرحله پنجم:

ساخت صابون خانگی گرد
ساخت صابون خانگی گرد

حالا اجازه دهید صابون خانگی به مدت یک شب در یک مکان صاف باقی بماند. روز بعد به آرامی قالب را جدا کنید مواظب باشید که زیبایی شکل صابون مهم می باشد. اگر مثل من آدم عجولی هستید می توانید برای مدت زمان ۱ ساعت در جای ثابت قرار دهید تا کاملا خودش را بگیرد. بعد از گذشت زمان لازم، قالب را در فریزر قرار دهید و بگذارید برای ۱ ساعت یا بیشتر در آن بماند طوری که با کمی فشار صابون از قالب جدا شود. (صابون دست‌ساز شما برای مدت زمان ۳ ماه قابل استفاده است).

از این صابون ها می توانید در حمام استفاده کنید تا بوی خوب آن در طول تابستان محیط حمام شما را فرا بگیرد.

حرف آخر

استفاده از دانه خشخاش در  ساخت صابون خانگی یک لایه برداری خفیف روی پوست دست تان انجام می دهد.

روغن قلم در صابون هم نرمی و لطافت را به پوست تان برمی گرداند.

رایحه لیمو برای استفاده در آشپزخانه مناسب است و رایحه بادام هم برای پوست های خشک مناسب است.

با تغییر قالب ها می توانید صابون های خانگی در طرح های مختلف بسازید.

در گالری زیر می توانید ایده های ساختنی را برای ساخت صابون گیاهی خانگی در شکل های مختلف را ببینید.

 

ساخت صابون خانگی فوق العاده همراه 20 مدل صابون گیاهی

تصاویر صابون خانگی
تصاویر صابون خانگی

۷ دیدگاه

ارسال پاسخ