خانه مندست ساز

چند راه برای شستن لباس ها با استفاده از سرکه! (قسمت دوم)

شستن لباس ها با سرکه
209بازدید

همانطور که در قسمت اول این مطلب هم گفته شد، سرکه یکی از بهترین پاک کننده هایی است که می توانید در خانه خود استفاده کنید. در این مطلب با چند راه دیگر برای شستن لباس ها با استفاده از سرکه آشنا می شویم که به شما کمک می کند تا لباس هایتان را تمییز و نو کنید!

 

پیش درمان برای از بین بردن لکه

قبل از درمان، با یک اسپری از سرکه سفید تقطیر شده روی لکه های سخت اسپری کنید. سپس به طور معمول بشویید. بدین ترتیب لباس هایتان تمیز و بدون لکه می شوند!

 

پیش درمان برای از بین بردن لکه

 

جلوگیری از جذب موهای حیوانات

سرکه می تواند به دفع پرز و موهای حیوانات از لباس کمک کند. بدین منظور فقط نصف فنجان سرکه را به چرخه نهایی شستشو ماشین لباسشویی خود اضافه کنید. بدین ترتیب از مزایای شستن لباس ها با استفاده از سرکه بهره ببرید.

 

جلوگیری از جذب موهای حیوانات

 

حذف بوی کپک از حوله ها

اگر حوله یا پارچه های کتانی دارید که بوی کپک می دهند، از مواد شوینده شستشو استفاده نکنید و از سرکه سفید استفاده کنید تا از آن خلاص شوید. در واقع با شستن لباس ها با استفاده از سرکه بوی کپک از بین می رود. بدین منظور ماشین لباسشویی خود را با آب داغ پر کنید. یک فنجان سرکه اضافه کنید و با چرخه عادی بشویید. بدین ترتیب پارچه بوی سرکه نمی دهد، اما بوی کپک آن برطرف می شود.

حتما مطالعه کنید
چند راه برای شستن لباس ها با استفاده از سرکه! (قسمت اول)

 

 

حذف بوی کپک از حوله ها

 

لباس های شنا را بشویید.

لباس های شنا باید با دقت شسته شوند تا کش نیارند و شکل خود را از دست ندهند. آنها را در یک کیسه مش(سوراخ دار) بگذارید و با یک فنجان سرکه به جای شوینده و با چرخه ی سرد شستشو دهید. آنها را پهن کنید تا خشک شوند.

 

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

ارسال پاسخ