10 ایده فوق العاده زیبا برای تزیین گلدان سفالی

ایده فوق العاده زیبا برای تزیین گلدان سفالی
ایده فوق العاده زیبا برای تزیین گلدان سفالی

ایده خلاقانه تزیین گلدان سفالی : گلدانی که گیاهان را در ان قرار میدهید یک جلوه از سلیقه و هنر شما در تزیین خانه شما دارد، باید همخوانی بسیار زیادی با گل و یا دکوراسیون منزل شما داشته باشد. این چیدمان های خلاقانه باعث می شود که گلدان های یکی از پرطرفدار لوازم در تزیین و دکوراسیون منزل به حساب بیاییند. یکلی از انواع گلدانی که برای نگهداری گل و گیاه از اون استفاده میشه گلدان سفالی است، که تزیین آن ها می تواند زیبایی گیاهان را دو چندان کند. برای تزیین گلدان سفالی با وسایل ساده تنها به کمی حوصله و خلاقیت نیاز خواهید داشت، تا بتوانید گلدان های خود را بیش از بیش زیبا کنید.

فقط لازمه این کار ایمان داشتن به خود و کاری که میکنید و استفاده از روش هایی که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد داره. پس با ما همراه باشید با ایده های خلاقانه تزیین گلدان سفالی بزن بریم.

1- تزیین گلدان سفالی با دکوپاژ پارچه

گرافیک کلاسیک سیاه و سفید همیشه یک ظاهر عالی و زیبایی مدرن به محیط میده.شما میتونید از پارچه که دارای طرح سیاه و سفید هست مانند یک پارچه راه راه برای دور یک گلدان بپیچید و اون رو تزیین کنید. البته شما میتونید با کمک پارچه های طرح دار هم ظاهر خاصی را به گلدان های ساده سفالی خود بدهید البته برای این کار از هنر دکوپاژ کمک بگیرید و یک گلدان بسیار زیبا و شیک داشته باشید.

بنر گل من و تو
تزیین گلدان سفالی با دکوپاژ پارچه
تزیین گلدان سفالی با دکوپاژ پارچه – پارچه سیاه و سفید

2- تزیین گلدان سفالی با دکوپاژ دستمال کاغذی

هیچ دلیلی وجود نداره که شما از دکوپاژ دسمتال کاغذی های گلدار برای گلدان های سفالی خود استفاده نکنید. من ب شما این اطمینان رو میدیم که تزیین گادان با دستمال کاغذی گلدار و دکوپاژ کردن اونها با این روش یک گلدان بسیار زیبا و شیک رو برای شما به ارمغان خواهد اورد.

تزیین گلدان سفالی با دکوپاژ دستمال کاغذی
تزیین گلدان سفالی با دکوپاژ دستمال کاغذی

3- استفاده از گل

بله شما میتونید گلی درست کنید که گلدان شما رو یک عتیقه نشون بده به عکس گلدان زیر توجه کنید به نظر می رسد مانند قطعات تاریخی به چشم میاد و شما میتونید با استفاده از گل این حس رو در گلدان به وجود بیاورید.

استفاده از گل برای تزیین گلدان
استفاده از گل برای تزیین گلدان

4- استفاده از زنگ اسپری طلایی

رنگ طلائی یکی از آن رنگ هایی است که می تواند ظاهر ساده ی گلدان شما را تبدیل به یک گلدان لوکس و شیک کند، رنگ طلا بر روی بافت گلدان تاثیر می گذارد و می تواند انواع پوشش ها را از یک گلدان طلای مات به درخشش آینه ای درخشان ارائه دهد.جذابیت رو میتونید با استفاده از رنگ طلایی داشته باشید.

تزیین گلدان با رنگ طلایی
تزیین گلدان با رنگ طلایی

5- نقاشی روی گلدان

گلدان های خود را با یک گواش و آبرنگ به دست فرزندانتان بسپارید و از آن ها بخواهید روی آن نقاشی کنند و به سادگی آن ها را طراحی کنید و زیبایی خاصی به آن ها ببخشید.

تزیین گلدان سفالی با نقاشی
تزیین گلدان سفالی با نقاشی

6- استفاده از صدف برای تزیین گلدان

شما میتوانید همانند تصویر زیر با چسباندن صدف به دور گلدان خود اون رو تزیین کنید و یک جلوه زیبا به گلدان خود بدید. باید بگم که این کار بیشتر از 10 دقیقه وقت شما رو نخواهد گرفت پس سریع دست به کار بشید.

استفاده از صدف برای تزیین گلدان
استفاده از صدف برای تزیین گلدان

7-تزیین گلدان سفالی با گچ رنگی

این گلدان های نقاشی شده با نقاشی های مدرن، یک راه نرم تر برای پذیرایی از روزهای گرم تابستان در باغ است. من یادآور مخروط یخچال و گچ پیاده رو، ذوق برای لذت های دوران کودکی و تابستان های طولانی است. این گیاهان پاستیل را با رنگ گچ تهیه کنید و همچنین میتوانید گیاهان خود را برچسب گذاری کنید.

تزیین گلدان سفالی با گچ رنگی
تزیین گلدان سفالی با گچ رنگی

8- تزیین گلدان سفالی با رنگ های آبرنگی

برای داشتن گلدان های سفالی ملایم تر و دلنشین تر می توانید از رنگ های آبرنگی استفاده کنید، توجه داشه باشید که کنیم برای رنگ زدن گلدان ها به هیچ عنوان از رنگ های صنعتی مثل اسپری استفاده نکنید، آبرنگ یا گواش که بو و عطر زننده ای ندارند گزینه های مناسب تری برای رنگ آمیزی سطح گلدان ها هستند.

تزیین گلدان با آبرنگ
تزیین گلدان با آبرنگ

9- قرار دادن گلدان بین گیاهان و استفاده تزیینی از گلدان

شما میتونید بدونه اینکه گلدان خودتون رو بدون رنگ تزیین کنید، به این طریق که اون رو در بین گیاهان قرار بدین همانند تصویر زیر، این تغییر فوق العاده، مواد ارزان قیمت و گلدان های مختلف را برای ایجاد یک میز مرکزی (یا قرار دادن گلدان سفالی در مرکز توجه) فراهم می کند و کسانی که آن را میبینند بهش جذب میشن.

قرار دادن گلدان بین گیاهان
قرار دادن گلدان بین گیاهان

10- تزیین گلدان سفالی با رنگ های براق

با کمک رنگ های براق و خلاقیت در رنگ آمیزی می توانید لباس تازه ای به گلدان های خود بپوشانید و آن ها را زیبا تر از قبل مهمان دکوراسیون کنید.

تزیین گلدان سفالی با رنگ های براق
تزیین گلدان سفالی با رنگ های براق