سانسوریا در فنگشویی؛ بهترین محل برای قرارگیری گیاه سانسوریا در علم فنگ شویی

قرار دادن سانسوریا در فنگشویی
قرار دادن سانسوریا در فنگشویی

محل قرار دادن سانسوریا در فنگشویی : میدونید که سانسوریا یکی از بهترین گیاهان تصفیه کننده های هوا است که میتونه زیبایی محل زندگی شما را چند برابر بکنه ولی در کنار زیبایی باید توجه داشته باشید که برای حیوانات خانگی سمی است. خیلی ها اعتقاد دارند که این گیاه در علم فنگشویی موجب ایجاد ثروت، شانس و شادابی خواهد شد.

اگر با فنگشویی اشنایی چندانی ندارید شاید درک این مطلب کمی سخت باشه ولی ما تمام مطالب موجود در سایت های مختلف و همچنین منابع علمی را بررسی کردیم و یک نتیجه گیری کامل برای شما آماده کردیم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پس اگر میخواهید با استفاده از سانسوریا انرژی مثب را به خانه و محل کار خود بیایرد تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا هم محل قرار گیری آن و هم اینکه کدام گونه از این گیاه رو برای این کار(جذب انرژی مثبت طبق علم فنگشویی) تهیه کنید رو به شما توضیح بدم.

بنر گل من و تو

اصول قرار گیری گیاهان آپارتمانی در فنگ شویی

قبل از اینکه بخواهیم در خصوص سانسوریا صحبت کنیم بیاید کلا ببینیم گیاهان آپارتمانی در علم فنگشویی چگونه هستند. یکی از ساده ترین و جذاب ترین ابزارهای فنگ شویی گیاهان آپارتمانی هستند، اونها میتوانند انرژی زنده را برای هر فضایی به ارمغان بیاورند. زمانی که گلهای آنها شکوفا میشود انرژی چند برابر خواهد شد پس بهترین انتخاب برای شما گیاهانی است که دارای گل هستند.

در زمانی که بخاطر زندگی آپارتمان نشینی و دور شدن از طبیعت نمیتوانیم به اندازه کافی انرژی از گیاهان و طبعیت بگیریم، میتوان گیاهان آپارتمانی را یک جایگزین مناسب در نظر گرفت. پرورش و نگهداری گیاهان میتواند اثرات درمانی در ذهن و احساس ما داشته باشد.

سانسوریا در علم فنگشویی

گیاهان مار یک گونه از خانواده بزرگ ساکولنت های چند ساله ای هستند که انرژی مثبت و فراوانی را القا می کنند. از ویژگی های بارز این گیاه اینه که گازهای سمی هوا را جذب میکند و کیفیت هوا را بهبود می بخشد و سموم را از بین می برد به همین خاطر در لیست گیاهان تصفیه کننده هوا قرار دارند.
برگهای بلند شمشیری شکل انرژی محافظتی قوی دارند و ساکنان را در برابر انرژی های منفی محافظت می کنند. انرژی چوب قوی آن نیروهای کسل کننده و راکد را از بین میبرد. نگهداری از این گیاهان در خانه نه تنها به پاک شدن هوا کمک می کند، بلکه به ثروت، سلامتی و عشق نیز می‌افزاید.

محل سانسوریا در فنگشویی
محل سانسوریا در فنگشویی

بهترین مکان های خانه برای سانسوریا بر اساس اصول فنگشویی

ما طبق فنگشویی میدونیم که گیاهان را باید در قسمت های جنوب شرقی، جنوبی و شرقی خانه برای بالا رفتن جذب انرژی مثبت قرار بدیم و طبق بررسی های انجام شده و نقشه انررژی باگوا (که در ادامه به صورت کامل این نقشه رو توضیح میدیم ) مکان هایی از خانه برای سانسوریا خوبه که در کنار زیبایی بصری موجب شانس و فراوانی برای شما بشه، مکان هایی مثل :

  • ورودی خانه و راه پله ها
  • اتاق نشیمن (بالا بردن جذابیت فردی)
  • آشپزخانه (مکانی از آشپزخانه کنار وسایل گرمایشی نباشه و نور خوبی داشته باشه)
  • اتاق های جنوب شرقی و شرق خانه (تقویت انگیزه و خلاقیت)
  • اتاق های محل جنوبی خانه (بالا رفتن شجاعت و تواناتی قضاوت)
  • دفتر خانه (باعث بالا رفتن بهره وری و تمرکز بالا می شود)
  • محل نهار خوری (ایجاد ثروت فراوان)
  • حمام

طبق لیست بالا سانسوریا را میتوان در محل های مختلف خانه نگهداری کرد ولی هر کدام از این مکان ها چه ویژگی را برای ما به ارمغان خواهند آورد؟ در خصوص اینکه آیا میتوان این گیاه را در محل های معرفی شده به خوبی نگهداری کرد هم باید گفت که بله این گیاه نیازهای خیلی کمی دارد و اصولا گیاه مقاومی است و میتوانید به راحتی آن رو در هر نقطه از خانه یا محل کار نگهداری کنید.

اتاق هایی که در قسمت جنوبی خانه قرار دارند

اتاق هایی از خانه که در قسمت جنوبی خانه شما قرار دارند در چارچوب عنصر آتش اصول فنگشویی قرار میگیرند و با قرار دادن سانسوریا در این اتاق ها باعث افزایش پیدا کردن انرژی آتش خواهید شد و در نتیجه سطح انرژی شجاعت و توانایی قضاوت در شما افزایش پیدا خواهد کرد.
یک نکته بسیار مهم برای دفع انرژی منفی : اگر گیاه شما بزرگ هست(بزرگتر از 30 سانتی متر یا یک فوت) به هیچ وجه در قسمت جنوب غربی خانه قرار ندهید چون باعث ایجاد انرژی منفی خواهد شد.

اتاق های که در قست شرق و جنوب شرقی هستند

اگر احساس کمبود انرژی و انگیزه دارید، به شما پیشنهاد میکنم حتما این تکنیک را در خانه امتحان کنید، برای این کار کافیه فقط چند سانسوریا را در این اتاق ها قرار بدید و ببینید چه اتفاقی می افتد. در فلسفه فنگ شویی ، اتاق های مناطق شرق و جنوب شرق خانه متعلق به عنصر چوب (عنصر چوب رو در انتهای مطلب توضیح دادیم) است. گیاهان آپارتمانی یکی از عناصر زنده از چوب محسوب می‌شوند، بنابراین می‌توانند انرژی را در این مناطق بهبود بخشند. قرار دادن گیاهان در این مناطق به شما کمک می‌کند احساس خلاقیت و انگیزه بیشتری داشته باشید، از دیگر مزایای این مکان ها این است که برای موقعیت شغلی و شخصی بسیار مفید هستند.
نکته : توجه داشته باشید که یک سانسوریا بزرگ را در این مناطق قرار ندهید. در کل بهتره از سانسوریا های کوچک برای علم فنگشویی استفاده کنید.

سانسوریا در اتاق های نشیمن و سالن های ورودی

از دیگر مکان های قرارگیری سانسوریا در فنگ شویی اتاق های نشیمن است، این قمست از از خانه و بخش های ورودی یکی از مناطق بسایر مهم و درست در علم فنگشویی برای قرار دادن گیاهان آپارتمانی مخصوصا سانسوریا می باشد. بر اساس گفته های فنگ شویی، قرار دادن گیاهان در این بخش از خانه باعث بالا رفتن زیبایی ظاهی افراد خانواده خواهد شد. (درست یا غلطش به پای فنگشویی). حالا گیاه رو کجا قرار بدیم؟ طاقچه های پنجره، میزهای اتاق نشیمن، قفسه های دیوار میتوندی از سانسوریا های کوچک استفاده کنید.
برعکس مناطق مختلف خانه شما میتونید از سانسوریا های بزرگ برای ورودی خانه استفاده کنید که باعث جذب انرژی مثبت برای شما و خانواده خواهد شد.

قرار دادن سانسوریا در اتاق کار شما

شما میتوانید طبق علم فنگشویی از سانسوریا برای بهبود بخشیدن توانانی و تمرکز و ماندگاری در دفتر کار کمک بگیرید، این قسمت از خانه شما (اتاق کار یا اتاق محل کار شما) را به عنوان یک منطقه ون چانگ می شناسند . که میتوانید آن را در هر قسمت که دوست دارید قرار دهید. من پیشنهاد میکنم اگر از سانسوریا پاکوتاه استفاده کنید، سانسوریا ها رو میتونید روی میز کار یا طاقچه قرار بدید و یا در قفسه کتاب گیاه رو قرار بدید. به هیچ وجه از سانسوریا خیلی بزرگ برای اتاق استفاده نکنید.

اتاق غذا خوری و سانسوریا در فنگشویی

قرار دادن گیاهان در اتاق یا میز ناهار خوری شما می‌تواند ثروت و زیبایی را برای کل خانواده شما به ارمغان بیاورد. برخی از کارشناسان فنگ شویی پیشنهاد می‌کنند گیاهانی را که میوه می‌دهند در این منطقه اضافه کنید زیرا معتقدند که شانس شما را برای به دست آوردن پاداش افزایش می‌دهد. می توانید گیاه سانسوریا در اندازه های مختلف را در کنار میز ناهار خوری، قفسه های دیواری که نزدیک آن است و یا بر روی میز(سانسوریا پاکوتاه) قرار دهید.

میشه سانسوریا رو در بالکن قرار داد؟

قرار دادن گیاه ما در بالکن خانه باعث افزایش انگیزه و انرژی در شما و اعضای خانه خواهد شد.

قرار دادن سانسوریا در فنگ شویی
قرار دادن سانسوریا در فنگ شویی

عنصر چوب در فنگشویی

ایجاد تعادل انرژی مثبت در خانه بسیار مهم است، این روزها با ورود وسایل الکتریکی و مواد مصنوعی مانند پلاستیک به خانه ها، عناصر بیگانه با انرژی وارد زندگی ما شده اند. وجود عنصرچوب در خانه ها میتواند تعادلی که از دست رفته است رو مجدد ایجاد کند، گیاهان آپارتمانی با داشتن رنگ چون و دارا بودن عنصر چوب میتواند انرژی مثبت را وارد زندگی ما کند. پس در کل میتوان گفت که وجود گیاهان آپارتمانی میتواند به ما کمک کند تا انرژی های مثبت (مهربانی و الهاب بخش رشد) از دست رفته را به خانه خود اضافه کنیم.

کدام گونه های سانسوریا در فنگ شویی خوبه؟

برخی اعتقاد دارند که سانسوریا بخاطر داشتن برگهای تیز برای فنگ شویی خوب نیست اگر شما هم همین عقیده را دارید بهتره گونه هایی از گیاه رو انتخاب کنید که برگهای کشید و خیلی تیز ندارند و همچنین رنگ برگهای اون بیشتر سبز است (برای آشنایی با انواع سانسوریا میتویند مطلبی که در این خصوص نوشیم رو مطالعه کنید.). میتونید به سراغ گونه هایی چون سانسوریا مهتابی، سانسوریا فیشری و سانسوریا پاکوتاه بروید که برگ‌های پهن‌تری نسبت به سایر گونه های سانسوریا دارند. جالب است بدانید که رنگ ها نیز نقشی جزئی در تعادل هماهنگ انرژی ها ایفا میکنند. همانطور که رنگ سبز نشان دهنده عنصر چوب است، رنگ زرد نیز نشان دهنده عنصر زمین است. برخی از گونه های سانسوریا وجود دارند که دارای لبه های زرد هستند که میتوانید از آنها هم استفاده کنید.

بعضی میگن سانسوریا در فنگ شویی برای اتاق خواب خوب نیست؟

در این مورد نظر یکپارچه ای وجود نداره چون برخی اعتقاد دارند که نباید از گیاهان طبق علم فنگشویی در اتاق استفاده کرد . ولی بیشتر متخصصان فنگ شویی باور دارند که میزان انرژی که گیاهان به اتاق خواب میدهند (انرژی چوبی) برای انرژی مثبت و انگیزه بسیار مناسب است و باید در هر اتاق خوابی یک گیاه آپارتمانی نگهداری شود.

سانسوریاهای مناسب فنگ شویی
سانسوریا های مناسب فنگ شویی

چرا سانسوریا را در فنگشویی بد میداند:

برخی افراد یک تعبیر نادرست دارند که به هیچ وجه به صورت 100 درصد درست نیست، دلیل آنها این است که نو تیز برگهای سانسوریا میتواند بروز دهنده انرژی منفی باشد، ولی باید تاکید کنم که چینین عقیده ای بسیار ضعیف و در حد صفر است پش نگران نباشید.

چرا سانسوریا در فنگشویی خوب در نظر گرفته میشود؟

ببینید واقعیت این هست که سانسوریا بسته به موقعیتی که در خانه شما دارد میتواند انرژی مثبت فوق العاده ای به شما بدهد، همان برگهای نوک تیز که برخی از آن به عنوان انرژی منفی یاد میکنند، زمانی که محل مناسبی برای قرار دادن گیاه را انتخاب کنند میتواند یک عامل موثر در برابر انرژی های منفی باشد و از شما در مقابل این انرژی ها محافظت کند و همچنین با قرار گرفتن در بالکن برای جلوگیری ورود هوای سمی مفید باشه. علاوه بر موارد گفته شده برگهای ای گیاه نمایانگر رشد و پوزیتیویسم می باشد. پس نتیجه میگیریم که این گیاه اگر در مکان درستی قرار بگیرید میتواند انرژی مثبت و فوق العاده ای به شما و اعضای خانواده بدهد.

بررسی سانسوریا در چین باستان

چینی ها این گیاه را به عنوان یک گیاه خانگی با ارزش در خانه های خود می کاشتند، زیرا معتقد بودند که هشت خدا، هشت فضیلت خود را به عنوان هدیه به همه کسانی که این گیاه را داشتند، اهدا میکند. هشت فضیلت عبارتند از رفاه، زیبایی، عمر طولانی، هوش، سلامتی، هنر، قدرت و شعر. آنها گیاهان را نزدیک ورودی خانه خود قرار می دادند تا بتوانند هشت فضیلت را طبق گفته های فنگ شویی وارد خانه های خود کنند

انتخاب مناطق باگوا مثبت برای قرار دادن سانسوریا

ابتدا یک تعریف از باگوا داشته باشیم ، باگوا نقشه انرژی فنگ شویی و یکی از اصول اصلی فنگ شویی می باشد. همچنین یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که ما از آن استفاده می کنیم. باگوا روشی سیستماتیک برای ارزیابی زمینه انرژی محیط شما ارائه می دهد. در چینی کلمه باگوا به معنای “هشت منطقه” است. بنابراین، هشت منطقه یک مرکز را احاطه کرده است. به طور کلی، باگوا یک شبکه انرژی است که می توانید آن را روی یک نقشه قرار دهید. اغلب اوقات، ما این نقشه را روی کل خانه قرار می دهیم (نقشه طبقه اصلی). چیزی که اکثر مردم نمی دانند این است که باگوا یک نقشه مفهومی است که می تواند نه تنها بر روی کل خانه شما، بلکه همچنین بر روی یک اتاق تنها، اتاق خواب یا دفتر کار، میز کار یا حتی صورت شما قرار بگیرد یا بر روی ملک شما، محله، شهر و شهرهای دیگر. شبکه انرژی کوچک و منبسط می شود، اما همیشه در یک شبکه سه در سه به همان نسبت متناسب باقی می ماند.

جمع بندی محل قرار گرفتن سانسوریا در فنگ شویی

ما در این مطلب بررسی کردیم که آیا سانسوریا در علم فنگ شویی جایگاهی دارد یا خیر؟ اصلا برای خانه و اتاق ما مناسب می باشد یا خیر؟ که پاسخ این پرسش ها بله بود. حالا میتوان گفت که مکان های مختلفی از خانه برای این گیاه مناسب است مانند : راهرو، اتاق اتاق هایی که در قسمت جنوبی خانه قرار دارند، اتاق های مناطق شرق و جنوب شرقی ، اتاق های کار و…، توجه داشته باشید که بهتر هست از سانسوریا هایی استفاده کنید که انداز خیلی بزرگی ندارند. در ضمن نگهداری از سانسوریا بسیار راحت است، کافی است شما زمانی که خاک تا نصف خشک شد بهش آب بدید و محلی رو برای آن انتخاب کنید که نور غیر مستقیم و فیلتر شده داره تا هم از علم فنگ شویی استفاده کنید و هم گیاه رشد خوبی داشته باشد. راستی حتما مطلب تکثیر سانسوریا رو مطالعه کنید.