افزایش طول عمر سبزی و صیفی جات

تازه سازی سبزی و صیفی جات
تازه سازی سبزی و صیفی جات

در این مطلب میخوام یسری نکات در مورد صیفی جات و سبزی ها بگیم تا بتونیم زمان بیشتری اون هارو در خانه نگهداری کنیم.

هویج

اگر میخواهید هویج هایتان مدت زمان بیشتری سالم بماند باید ساقه سبز آنها را جدا نکنید و بدون اینکه هویج هایتان را بشویید آنها را در یخچال یا محل خنک و مرطوب نگه دارید. برای مصرف طولانی تر، هویج ها را شسته و در کیسه سوراخ دار در فریزر قرار دهید. با این کار شما میتوانید ۲ الی ۳ ماه هویج سالم داشته باشید.

پیاز، سیر، موسیر

از جمله‌ سبزی‌هایی است که احتیاج به نگهداری در یخچال ندارند و کافی‌ است آنها را در محیطی خنک، تاریک و خشک نگهداری کنید. می‌توانید پیازهایتان را برعکس به‌صورتی که ریشه‌شان به سمت بالا باشد نگهداری کنید. زمان خرید پیاز فراموش نکنید که پیازهایی سالم بخرید که جوانه زده نباشند تا عمر بیشتری داشته باشند.

سیب‌زمینی

سیب زمینی نیز به یچخال نیاز ندارد فقط باید در محیطی خنک و خشک نگهداری شود تا چند هفته سالم بماند. می‌توانید روی سیب‌زمینی‌ها را با پارچه مشکی بپوشانید تا مانع رسیدن نور به آنها شود یا اینکه چند عدد سیب درختی بین سیب‌زمینی‌ها بگذارید تا تازه‌تر بمانند.

قارچ

اگر شما هم جز دسته ای از افراد هستید که مواد خریداری شده را برای مصرف یک الی دو روز میخرید پس قارچ ها را در پاکت کاغذی درون یخچال نگهداری کنید ولی اگر قصد دارید قارچ های خریداری شده را برای مدت بیشتری نگهدارید پس آنها را شسته و کامل خشک کنید در کیسه بریزید برای اینکه قارچ ها سیاه نشوند بهتر است چند قطره آب لیمو به آنها اضافه کنید و در فریزر نگه داری کنید.

سبزی خوردن

سبزی‌ خوردن‌هایتان را هربار به مقداری که می‌خواهید مصرف کنید بشویید و بقیه آنها را نشسته در ظرف در بسته درون یخچال نگهداری کنید اگر سبزی‌های شسته‌تان زیاد آمد، آنها را کاملا خشک کنید و بعد در ظرف در بسته یا درون کیسه پارچه‌ای در یخچال قرار دهید. بهتر است تره‌ها را از سبزی‌های شسته شده دیگر جدا کنید چون تره خیلی زود فاسد و باعث خرابی باقی سبزی‌ها می‌شود.

بادمجان و کدو

بهتر است نشسته در داخل ظرف دربسته نگهداری شوند تا دیرتر خراب شوند.

کاهو

برای اینکه تا چند هفته کاهوی تازه داشته باشید باید کاهوها را داخل دستمال و یا روزنامه بپیچید و داخل ظرف در دار درون یخچال نگه دارید و هر بار چند برگ از کاهو جدا کرده و مصرف کنید. سبزیجاتی مثل کلم سفید، گل کلم و بروکلی هم مثل کاهو باید نگهداری شود.

فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP