بالکن سبز

طراحی بالکن سبز
طراحی بالکن سبز

با افزایش جمعیت اکثر خانه های ویلایی به آپارتمان تبدیل شده و دیگر آن حیاط های باصفای سبز و حوض وسط حیاط را نداریم. ولی انسان ذاتا طبیعت دوست است. فضای سبز از لحاظ روانی می تواند تاثیرات مثبتی بر روی سلامت جسمانی، آرامش روان و کیفیت زندگی داشته باشد.

زندگی در محیط های سبز باعث کاهش تاثیرات منفی ناشی از استرس می شود. استرس طولانی مدت تأثیرات خطرناک و جدی بر همه‌ی اعضای حیاتی مانند قلب وعروق خونی بر جای می‌گذارد. بنابراین بیایید با کمترین هزینه حتی در محدود ترین جای ممکن، فضایی دلنشین و سبز به محیط زندگی‌مان هدیه کنیم؛ در ادامه چند پیشنهاد کاربردی برای شما داریم.

بالکن را باغچه زندگیمان کنیم

طراحی-بالکن-با-گل-و-گیاه

زندگی آپارتمان نشینی نباید ما را محدود به نداشتن محیطی سبز بکند. از همین امروز دست بکار شویم و باکن خانه مان را به یک باغچه زیبا و رنگی و با صفا تبدیل کنیم.

بنر گل من و تو

مهم نیست بالکن شما چند متر است، مهم این است که حتی در کوچکترین بالکن جهان هم یک باغچه‌ی شاداب و پرگل بسازید. در زیر چند ایده برای شما طبیعت دوستان عزیز آماده کرده ایم.

مدل اول: باغچه‌ی عمودی بسازید

باغچه های عمودی
باغچه عمودی

اگر مجبورید از بالکن برای نگهداری وسایلتان استفاده کنید می توانید یک باغچه عمودی بسازید. از دیواره‌های مشبک کمک بگیرید و گلدان‌ها را درون آن قرار دهید. درست همانند نصب یک تابلوی نقاشی به دیوار، می‌توانید گیاهان خاصی را نیز روی تابلو نصب و از دیوار آویزان کنید.

استفاده از گل‌های رونده و پیچک‌ها مانند پوتوس، پپرومیا، انواع رز و… نیز ایده‌ی بسیار مناسبی است.

  مدل دوم: رنگارنگ باشید

بالکن رنگارنگ
بالکن رنگارنگ

با دقت در انتخاب رنگ گیاهان و گلدان ها می توانید به باغچه زیبایتان جذابیت و چشم نوازی خاصی بدهید. به هارمونی رنگ هایی که استفاده می کنید توجه کنید.

تا می‌توانید از رنگ‌های شاد و تند استفاده کنید، می‌توانید از گلدان‌های لعابی و سفالی استفاده کنید که در برابر سرما و گرما هم مقاومت بیشتری دارند.

گل های فصلی برای رشد کافی و به گل نشستن دقت زیادی لازم دارند اگر نگران این هستید که وقت کافی ندارید می توانید از گیاهان آپارتمانی که به مراقبت کمتری نیازمند هستند استفاده کنید.

مطالب مرتبط

چه گیاهانی مناسب بالکن هستند؟