غذای کودکان

میان وعده خوشمزه برای کوچولوهای میوه دوست

میان وعده خوشمزه برای کوچولوهای میوه دوست
میان وعده خوشمزه برای کوچولوهای میوه دوستض

سلام. یکی از دغدغه های والدین تغذیه کودک خود می باشد. میان وعده ها برای رشد مناسب کودک هائز اهمیت هستند. در ادامه با نحوه آماده کردن میان وعده های مناسب برای کودکان آشنا می شوید. این میان وعده ی خوشمزه برای کوچولوهای میوه دوست، منبع خوبیه از ویتامین A ,C و پتاسیم.

میان وعده کودکان
👶توجه کنید که این غذای برای کودکان بالای ۹ ماه باید درست شود👶

مواد لازم برای تهیه میان وعده کودکان

▫️هلو (یک دوم)
▫️موز (یک دوم)
▫️انبه (یک چهارم)

میان وعده خوشمزه برای کوچولوهای میوه دوست
میان وعده خوشمزه برای کوچولوهای میوه دوست

طرز تهیه میان وعده کودکان

فقط کافیه پوست مواد رو بگیرید، خرد کنید و با هم میکس کنید یا بکوبید.

خواص میوه

هلو

مقدارفراوانی ویتامین A دارد.همچنین حاوی ویتامینهای C،B2،B1 نیاسین و مواد معدنی شامل کلسیم،آهن،فسفر،پتاسیم و سدیم می باشد. هلو روده ها را شستشو می دهد،سبب تحریک حرکتهای موجی شکل روده ی بزرگ می گردد. عمل دفع را آسان و یبوست را برطرف می سازد.

موز

موز سوخت خوبی برای مغز می‌باشد. پتاسیم موجود در موزبه جریان خون و ایجاد انرژی کمک می‌کند. همچنین موز موجب افزایش قدرت تمرکز فرزندانتان می‌شود. کودکان در طول روز فعالیت زیادی دارند، این در حالیست که به سرعت خسته می‌شوند و برای ادامه فعالیت‌های خود به انرژی نیاز دارند. از آنجایی که موزرسیده تقویت کننده انرژی می‌باشد، می‌توانید به منظور حفظ انرژی فرزندتان به او موز دهید. همچنین فیبر موجود در موز به گوارش غذا کمک می‌کند.موز منبع غنی ای از پتاسیم است. ویتامین A موجود در موز، برای بینایی و دید بهتر بسیار مفید می‌باشد.

حتما مطالعه کنید
طرز تهیه ماکارونی برای نوزاد
انبه

میزان بالای ویتامین C و A در انبه سیستم ایمنی بدن شما را سالم و قوی نگه خواهد داشت. فیبر موجود در انبه همچنین به هضم و دفع غذا کمک می‌کند.

رسپی میان وعده برای کودکان از my.baby.food

ارسال پاسخ