روانشاسیسبک زندگی

هدف از ازدواج چیست؟ ناگفته های ازدواج

هدف ازدواج چیست ؟
هدف ازدواج چیست ؟

هدف ازدواج چیست ؟ یه باور غلطی بین ماها رایج شده و اونم اینکه “ازدواج کردن می تونه ما رو از تنهایی در بیاره!، یا اینکه “ازدواج کنیم که تنها نمونیم!”، یا “اگه ازدواج نکنیم با تنهایی مون چه کنیم؟!”… دوستان باید به عرضتون برسونم که هرگز هرگز هرگز ازدواج نمی تونه کسی رو از تنهایی در بیاره. اصلا هدف ازدواج نمی تونه رفع تنهایی ما آدمها تو عصر فعلی باشه.هدف ازدواج کردن مساله مهمی است که باید قبل از ازدواج به آن توجه کنید و بدون هدف ازواج نکنید. هدف ازدواج یکی و دو تا نیست.

هدف ازدواج چیست ؟

اتفاقا این قاعده برعکسش حاکمه یعنی اتفاقا موقعی باید ازدواج کنیم که از تنهایی مون داریم به نهایت لذت می بریم… یعنی چی؟ یعنی ما به تنهایی درک کردیم که از زندگی چی می خوایم چقدر می خوایم و بلدیم که چطور خودمون حال خودمون رو خوب کنیم وقتی که حالمون بده! پس برای فهمیدن و رسیدن به هیچ کدوم از اینها نیست که ازدواج می کنیم! باید به همه اینها رسیده باشیم و بعد ازدواج کنیم تا با ازدواج بتونیم به اهدافی که برامون مشخص شده برسیم و در این مسیر از همسرمون انرژی بگیریم برای اینکه پیشرفت مون سرعت بگیره ..

آفت ازدواج

وقتی ترس از تنها شدن هدف ازدواج  باشه با خودش کلی ترس و اضطراب تو رابطه میاره. کنترل کردن مرضی همسرمون، وابستگی بیمارگونه، انتظارهای غیرواقعبینانه، مدام شک کردن بهش یا بیش از حد سرویس دادن به طرف همگی آفت چنین ازدواجهاییه… وظیفه همسر هرگز رفع تنهایی یا نجات دهنده پارتنرش نیست… پس این احساس تنهای از کجا میاد؟ و چطور میشه رفعش کرد؟ 🔑

این احساس لعنتی از رابطه ما با خودمون نشات می گیره، از این میاد که ما براساس تربیت غلطمون مدام خودمون و احساسات طبیعی مون رو پس می زنیم و کنار خودمون وای نمیستیم و این رو از همسرمون طلب می کنیم که اون بیاد و تمام نداشته هامونو برامون به ارمغان بیاره !
تو این حالته که همسر یا پارتنر بخت برگشته باید جور ما رو هم بکشه و تک به تک نیازهای روانی ما رو پاسخ بده.
نظر شما چیه عزیزان؟ شما ایا گزینه ازدواج رو بعنوان راهی برای رفع تنهای تجویز می کنید؟

هدف از ازدواج چیست؟
هدف از ازدواج چیست؟

هدف از ازدواج چیست؟

 هر شخصی باید به دلایل مختلف ازدواج کند. یکی از اهداف ازدواج مسئولیت پذیری و هدفدار شدن برای اینده است. شخص با ازدواج کردن مسئولیت یک زندگی را بر عهده دارد و بهتر میتواند از زمان استفاده کند. یکی دیگر از اهداف ازدواج محبت کردن و محبت دیدن است که در ارامش تاثیر گذار است

نخستین و شناخته شده ترین دلیل ازدواج، «عشق» است. موقعی که افراد همدیگر را می‌یابند عاشق می‌شوند، مهمترین کاری که انجام می‌دهند ازدواج کردن است، اما عشق برای ازدواج شرطی لازم است اما ناکافی است گاهی دو نفر، چنان علاقه‌ای به یکدیگر پیدا می‌کنند که گمان می‌برند به راستی عاشق هم هستند وقتی هیجان، با سرعت چشمگیری در روابط پیش برود، شناخت یکدیگر به روال عادی و تدریجی خود پیش نمی‌رود، زیرا وقت کافی برای این امر وجود نداشته است، صراحت و صداقت و اعتمادی که لازمه یک رابطه محکم است احتیاج به زمان دارد یک آشنایی سریع، هر چقدر هم که هیجان آور باشد، تنها یک صمیمیت ظاهری به بار می آورد که به آسانی با نزدیکی و صمیمیت واقعی اشتباه می‌شود.


متن: مهشید_ابارشی

ارسال پاسخ