آشپزینان

پخت نان پیچ پیچی خوشمزه و خوشگل

پخت نان پیچ پیچی
پخت نان پیچ پیچی
712بازدید

پخت نان پیچ پیچی : درست کردن نان در خانه یکی از جذاب ترین بخش های آشپزی برای یک کد بانو هست که همیشه خوشایند هست ، شما با پخت نان پستو ، نان ژاپنی ، نان شیر و خیلی از نان های دیگه در این سایت آشنا شدید و نحوه آماده سازی اون رو یاد گرفتین. امروز میخوایم در خصوص یک نون خوشمزه و خوشگل مطلب قرار بدم و اونم نان پیچ پیچی هست که از یک رسپی روسی برداشتم امیدوارم که درست کنید و ازش لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه نان پیچ پیچی

۷۰۰ الی ۷۵۰ گرم آرد بعلاوه مقداری برای ورز دادن
۳۰ گرم خمیر مایه خیس و یا ۱۰ گرم خمیر مایه فوری
۱ونیم قاشق چایخوری نمک
۱ قاشق غذاخوری شکر
۲۰۰ میلی لیتر آب معدنی گازدار
۲۰۰ گرم خامه و یا ماست پرچرب
۲ عدد تخم مرغ

مواد لازم برای داخل نان

۲۰۰ گرم پنیر گودا رنده شده (اختیاری)
۱۲۵ گرم کره آب شده ولرم

مراحل پخت نان پیج پیچی

خمیر مایه و شکر را در ۵۰ میلی لیتر از آب گازدار حل کنین و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه بزارین بمونه، آرد و نمک رو خوب مخلوط کنین و الک کنین و وسطش گودی کنین، خمیر مایه، بقیه آب گازدار، خامه و تخم مرغ هارو اضافه کنین و ورز بدین، بعد خمیرو بردارین و روی سطح کار، ۱۰ دقیقه ورز بدین، این کارو باید کنین،بعد خمیرو گرد کنین و داخل کاسه ای که چرب کردین بزارین و روش حوله بزارین و چند ساعت بمونه تا حجمش دوبرابر شه، داخل یک قالب ۲۶ سانتیمتری، کاغذ روغنی بزارین، خمیر رو به ۱۱ قسمت مساوی تقسیم کرده و به شکل مستطیل به طول ۲۵-۳۰ سانتیمتر و عرض ۴ونیم سانتیمتر باز کنید.

روی مستطیل ها با فرچه کره بمالین و خواستین پنیر بریزین، بعد رول کنین و رولهارو با فاصله داخل قالب بچینین، از کناره ها شروع کنین، بعد اطرافشونم کره بمالین، اونیکه وسطه، ۲-۳ تا مستطیل رو کره مالیده و روی هم گذاشته و کره مالیده بعد رول کرده. بعد بزارین ۳۰-۴۰ دقیقه داخل قالب حجمشون زیاد شه، بعد روشون کره بمالین و خواستین زرده تخم مرغ هم بمالین و کنجد بپاشین و در فر گرم شده ۱۸۰ درجه، ۴۰-۶۰ دقیقه بپزین. از فر درآوردین، روش یک حوله بزارین و ۱۰-۱۵ دقیقه بزارین سرد شه.

نان پیچ پیچی
نان پیچ پیچی

منبع : سایت گل من و تو - کانال گل من و تو

حتما مطالعه کنید
طرز تهیه کیک پیتزایی فوق العاده خوشمزه مرحله به مرحله

اینستاگرام گل من و تو

۲ دیدگاه

ارسال پاسخ