5 نکته مهمی که درباره سفید کننده های آشپزخانه بدانید

نکته مهمی که درباره سفید کننده های آشپزخانه بدانید
نکته مهمی که درباره سفید کننده های آشپزخانه بدانید

نکات مهم مواد سفید کننده آشپزخانه : همانطور که میدانید مواد سفید کننده یکی از اجزای جدا نشدنی هر آشپزخانه و خانم ها یخانه دار هست. و شما باید بدانید که از این واد سفید کننده چطوری باید استفاده کنید و دچار مشکل در اسفاده با این مواد  نشید و باید بدانید که با کدام مواد نباید ترکیب بشه که در این مطلب میخواهیم 5 نکته مهمی که درباره سفید کننده های آشپزخانه بدانید رو مطالعه میکنید. پس با ما همراه شوید.

سفید کننده ها را مخلوط نکنید

این رو باید بدونید که موا  سفید کننده برای تمیزی و برق انداختن آشپزخانه مفید هست ولی باید این رو بدونید که سفید کننده ها رو با دیگر پاک کننده های آشپزخانه، به خصوص آنهایی که حاوی آمونیاک یا اسید هستند، ترکیب نکنید. انجام این کار می تواند گازهای سمی را آزاد کند که می تواند منجر به سرفه، حالت تهوع، درد قفسه سینه و غیره شود. آمونیاک را در برخی از پاک کننده های شیشه، پنجره ها استفاده میشه (پس مراقب باشید با استفاده از سفید کننده بر روی کاسه توالت یا وسایل حیوان خانگی).پس به یاد داشته باشید که  فقط سفید کننده را هرگز به جز آب مخلوط نکنید.

ترکیب نکردن سفید کننده
ترکیب نکردن سفید کننده

چه شوینده هایی را نباید باهم ترکیب کرد؟

بنر گل من و تو

سفید کننده منقضی می شود

همانطور که با بیشترین محصول تمیز کردن در بازار، ماده فعال کننده سفید کننده در طول زمان کمی کاهش می یابد (به سرعت این اتفاق می افتد به عوامل بسیاری از جمله شرایط نگهداری شما بستگی دارد یا اگر این مواد را برای مدت زمان طولانی نگه دارید احتمال منقضی شدن وجود دارد). این واقعا خبر خوب برای محیط زیست است: با توجه به زمان کافی، سفید کننده در نهایت ترکیبی از نمک و آب می شود، و باقی مانده از محلول به راحتی در تاسیسات تصفیه فاضلاب دفع می شود.

سفید کننده را می توان در آشپزخانه استفاده کرد

ما می دانیم که بسیاری از شما دوست دارید که در آشپزخانه از سفید کننده داشته باشید، اما هنگامی که به درستی استفاده می شود، مواد شیمیایی می توانند با خیال راحت سطوح آشپزخانه را پاکسازی کنند. فقط می دانید که بیشتر سطوح باید به صورت خشک و یا هوا پس از استفاده از سفید کننده بر روی آنها پاک شود.

تاریخ انقضا سفید کننده
تاریخ انقضا سفید کننده

می تواند آب آشامیدنی را ضد عفونی کند

پس از یک فاجعه طبیعی، این است. (بطور جدی شروع به استفاده از سفید کننده بطور روزانه به جای Britta خود انجام ندهید!) به گفته CDC ، می توانید 1/8 قاشق چای خوری معمولی، بدون انحلال، سفید کننده خانگی مایع را برای هر گالن آب اضافه کنید. مخلوط کردن و اجازه دهید آن را به مدت 30 دقیقه قبل از اینکه آن را بنوشید بگذارید بماند.

گل های شاخه بریده را بیشتر نگهداری کنید

گل های تازه دریافت کردم؟ خوش به حال شما هدیه زیبا دستتون هست ولی دوست دارید بیشتر زنده بمونن و سرحال باشند؟ می توانید از ترکیب که بیان میکتیم برای این کار استفاده کنید: یک قاشق غذاخوری قند و دو قاشق غذاخوری آب لیمو در هر کتری آب اضافه کنید. 1/2 قاشق چای خوری سفید کننده برای جلوگیری از رشد باکتری ها خواهد بود که باعث میشه گل شاخه بریده شما بیشتر زنده بمونه.

استفاده از سفید کننده برای گل شاخه بریده
استفاده از سفید کننده برای گل شاخه بریده