7 گیاه آپارتمانی منحصر به فرد و غیر سمی

7 گیاه آپارتمانی منحصر به فرد و غیر سمی
گیاهان آپارتمانی منحصر به فرد و غیر سمی

گیاهان آپارتمانی منحصر به فرد : انتخاب یک گیاه برای اتاق و همچنین خانه کار بسیار دشواری است که از هر لحاظ مناسب باشه این روزها استفاده از گل و گساها آپارتمانی برای استفاده در دکوراسیون بسیار اهمیت پیدا کرده و جزو دکوراسیون حساب میشه ولی خب در این میان باید گیاهان آپارتمانی غیر سمی رو برای خانه هایی که کود در اون هست انتخاب کنید، چرا که برخی از گیاهان سمی هستند ما در این مطلب به شما گیاهانی رو که خانه شما رو منحصر به فرد میکنن و همچنین سمی نیستند رو معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

برگ قاشقی یا همان پپرومیا

من این گیاه را برای برگ های ضخیم و زیبا داره دوست دارم! پپرومیا گیاهی هست که فقط نیاز به روشنایی، نور خورشید غیر مستقیم و آبیاری گاه به گاه داره و همچنین سايه آپارتمان ها را به خوبي تحمل مي كنه، این گیاه اگرچه رشد سریعی ندارد، ولی در هر شرایطی در آپارتمان پرورش می یابد. معمولاً آنها را در تراریوم و باغ شیشه ای یا مجموعه ی گل های یک سبد پرورش می دهند.

برای مطالعه معرفی برگ قاشقی یا همون پپرومیا به لینک های مراجعه کنید.

بنر گل من و تو
برگ قاشقی یا همان پپرومیا
برگ قاشقی یا همان پپرومیا

سدوم مورگانیانوم

من خیلی خوشحالم که در لیست گیاهان آپارتمانی منحصر به فرد و غیر سمی یک نوع ساکولنت زیبا قرار داره. این ها بسیار عالی هستند، چون آنها نیاز به آب کمتری دارند و اگر شما فراموش کرده اید آنها را آب بدید، بسیار مهربان هستند! ولی آنها نیاز به نور خورشید بیشتری دارند، به طوری که بهتر است اونهارو پشت پنجره قرار بدین. جزو ساکولنت های چند ساله می باشد. دارای ساقه های خزنده (حداکثر تا 60 سانتیمتر)، برگ های گوشتی به رنگ سبز- آبی و گل های صورتی یا قرمز است که در تابستان ظاهر می شوند

برای مطالعه نگهداری و نیازهای سدوم به این لینک مراجعه کنید.

سدوم مورگانیانوم
سدوم مورگانیانوم

سرخس بوستون (Boston Fern)

انواع مختلفی از سرخسها وجود دارد: برخی از آنها بسیار سمی هستند (برخی از آنها حتی سرطانزا هستند)، در خرید سرخس خیلی دقت کنید و مطمئن بشید که چه نوع سرخسی میخرید و فقط از روی ظاهر خریداری نکنید، زیرا همه آنها فوق العاده مشابه هستند! سرخس های بوستون نیاز به آب زیادی دارد، اما در نور مستقیم خورشید به خوبی رشد نمی کند، ولی به طور کلی نگهداری از سرخس مشابه هم هست که از لینک سرخس آن را مطالعه کنید.

سرخس بوستون
سرخس بوستون

فیتونیا

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی منحصر به فرد و همچنین گیاهان آپارتمانی غیر سمی فیتونیا هستش ، گیاهی که شدیدا به رطوبت دوست هستش و بهترین روش نگهداری اون تراریوم هست ولی خب میشه بدون تراریوم هم ازش نگهداری کرد.برگ های بسیار زیبایی داره راستی این گیاه بسیار سایه دوست هست نه به این معنی که تاریکی رو دوست داره و به این نکته توجه کنید که گلهای ریزش زیاد مورد توجه نمیشه پس اونارو بکنید تا گیاه بتونه خوب رشد کنه. معرفی و نگهداری فیتونیا رو از اینجا مطالعه کنید.

فیتونیا گیاه غیر سمی
فیتونیا گیاه غیر سمی

گل گندمی یا همون گیاه عنکبوتی

گل گندمی از جمله گلهای زینتی و کم آب خواه خانه های کویر نشینان یزدی هستش،  گیاه عنکبوت به نور متوسط ​​نیاز دارد، و به آبیاری خیلی کم مقاوم هست و نیاز نداره که زیاد آبیاری بشه و بین دو آبیاری حتما خاک گلدان باید خشک بشه. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گل گندمی به این لینک مراجعه کنید.

گل گندمی یا همون گیاه عنکبوتی
گل گندمی یا همون گیاه عنکبوتی

هویا

یکی دیگر از گیاهان عجیب و منحصر به فرد هویا هستش من عاشق این گیاه عجیب هستم. این گیاه بهتر است در نور روشن و غیر مستقیم قرار بگیره، و شما مجبور نیستید آن را خیلی آبیاری کنید.

هویا
هویا

گل مارانتا

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی منحصر به فرد و غیر سمی مارانتا هستش، گیاه مارانتا نزدیک به عصر برگها به آهستگی شروع به تا شدن میکنند تا به طور کامل در تاریکی بسته میشوند ، سپس دوباره نزدیک صبح شروع به باز شدن میکنند.گیاه نور مارانتا باید غیر مستقیم باشد و حتما اجازه بدهید بین دو آبیاری سطح خاک خشک بشه غبارپاشی برگهای گیاه مارانتا را تمیز میکند،در صورت نیاز از پارچه و اسفنج مرطوب نیز میتوانید استفاده کنید. برای مطالعه نگهداری مارانتا به لینک مطلب مراجعه کنید.

گل مارانتا
گل مارانتا

امیدوارم که مطلب 7 گیاه آپارتمانی منحصر به فرد مورد توجه شما قرار گرفته باشه و بتونید خیلی راحت گیاهان منحصر به فرد و غیر سمی رو برای خانه خود انتخاب کنید اگر خانه شما هم نور کم داره حتما مطلب گیاهان آپارتمانی مقاوم به نور کم رو مطالعه کنید.