معرفی دراسنا، 22 از بهترین انواع دراسنا برای خانه

معرفی انواع دراسنا
معرفی انواع دراسنا

معرفی گیاه دراسنا و انواع دراسنا : اگر به دنبال گیاهی برگی و زیبا با مقاومت بالا هستید میشه گفت که انواع دراسنا ها میتونه گزینه خوبی برای شما باشه چون برگهای فوق العاده جذاب و دوست داشتنی داره و شرایط نگهداری اون خیلی خیلی راحت هست، در ادامه با جزئیات بیشتری به معرفی گونه های مختلف دراسنا خواهیم پرداخت تا با مشاهده تصویر هریک و آشنایی اجمالی با ویژگی های خاص هر کدام بتوانید مناسب ترین گزینه را برای خرید انتخاب کرده یا چنانچه این گیاهان را در منزل دارید، کاملا با آن‌ها آشنا شوید.

اصلا دراسنا چه نوع گیاهی هست و چند گونه داره؟

اصالت این گیاه به آفریقا اونم شرقش برمیگرده و در این قاره جزو گیاهان پرطرفدار به حساب میاد و با نام انگلیسی Dracaena شناخته میشه، هر گونه برای خود نام دارد مانند کامپکت، پرچمیف بلالی و…، این گیاه رو از خانواده مارچوبه ها (Asparagaceae) میدونند و مکانی با دمای بالا برای رشد اون خیلی خوبه ولی توجه کنید که در دمای بالا رطوبت خوبی هم میخواهد،  دراسنا در کل 120 گونه مختلف داره که برخی به شکل درخت و برخی به شکل گیاهان آپارتمانی شناخته میشه در ادامه گونه های دراسنا رو به شما معرفی میکنم و نحوه نگهداری هر کدام رو هم جداگانه بررسی میکنیم.

راستی دراسنا ها جزو گیاهان مناسب سرویس بهداشتی، گیاهان تصفیه کننده هوا، گیاهان مقاوم به نور کم و گیاهان مناسب آب هستند که در مطلب اختصاصی هر یک را توضیح دادیم.

بنر گل من و تو
انواع دراسنا
انواع دراسنا

1. دراسنا بلالی یا دراسنا ذرت (Dracaena corn)

نام علمی ؛ Dracaena massangeana
نام دیگر ؛ دراسنا دراماسیس

این نوع دراسنا به دلیل شباهت زیادش به گیاه ذرت به این نام خوانده می‌شود، برگ های پهن زیبایی دارد که توسط باریکه‌ای سفید یا نئونی رنگِ مرکزی تزئین می‌شوند. و هر چه نور دریافتی این گیاه بیشتر باشه نوار مرکزی سفید تر و با شکوه تر می‌شود. بوته های جوان این گیاه با سایر گیاهان قابلیت هم‌زیستی و کشت در یک گلدان را خواهد داشت.

دراسنا بلالی به دلیل قابلیت حذف گازها و عناصر شیمیایی خطرناک، گزینه ای مناسب برای نگهداری و کاشت در کارخانه ها و تولیدی های مواد صنعتی است. این گیاه همچنین به مراقبت چندانی نیاز ندارد و از این رو برای این قبیل اماکن یا منازل نزدیک به شهرک های صنعتی و یا شهر های آلوده بسیار مفید است.

اگر دراسنا بلالی را در محیط آزاد نگهداری کنید تا ارتفاع ۴ الی ۵ متر رشد خواهد کرد، اما هنگام نگهداری در آپارتمان ارتفاع آن حداکثر به ۱/۵ متر خواهد رسید. و معمولا به گل نیز نخواهد نشست. همچنین به جهت چند بوته‌ای شدن گیاه، با قطع جوانه انتهایی می‌توانید گیاهتان را تحریک به رویش جوانه های جانبی نمایید.

• شرایط نگهداری دراسنا بلالی به شرح زیر است ؛

 • نور : نور زیاد غیرمستقیم ( به سایه هم مقاوم است )
 • دما : گیاهی گرما دوست است و دمای ایده‌اش ۱۸ الی ۲۴ درجه می‌باشد (به هوای سرد حساس است )
 • آبیاری : با خشک شدن خاک آبیاری شود ( تحمل خشکی زیاد را ندارد )
 • کوددهی ؛ هر دو‌هفته یا یک ماه یکبار با کود های مایع تغذیه شود.
 • رطوبت : برایش جزیره درست کنید یا هفته ای دو بار غبارپاشی
دراسنا بلالی از گونه های دراسنا
دراسنا بلالی از گونه های دراسنا

اگر اطلاعات بیشتری در خصوص دراسنا بلالی میخواهید داشته باشید مطلب کامل اون رو از سایت گل من و تو مطالعه کنید.

2. دراسنا پرچمی (Madagascar Dragon Tree)

نام علمی ؛ Dracaena marginata

دراسنا پرچمی یا دراسنا مارگیناتا یک گیاه همیشه سبز با برگهای سفت و ضخیم، به رنگ قرمز و بنفش بوده و روی ساقه های باریک و خمیده استوار است. این نوع دراسنا برای حفظ رنگ های جذاب خود به محیطی با نور زیاد و فیلتر شده نیازمند است. اگر چه می‌تواند در سایه نیز به رشد خود ادامه دهد اما رنگ اولیه برگ های خود را از دست داده و سبز رنگ خواهد شد.

دراسنا پرچمی یک گیاه سریع الرشد با ریشه هایی به رنگ نارنجی است که می‌تواند تغییرات محیطی را به خوبی تحمل کرده و رشد خود را ادامه دهد. میزان رشد این گیاه در شرایط گوناگون، متفاوت بوده و در محیط ایده آل خود به گیاهانی تنومند تبدیل خواهند شد.

دراسنا پرچمی چندین گونه با تنوع برگ دارد که عبارتند از

 1. دراسنا پرچمیِ صورتی یا قرمز
 2. دراسنا پرچمیِ ارغوانی
 3. دراسنا پرچمیِ چند رنگ

شرایط نگهداری از گیاه دراسنا پرچمی ؛

 • نور ؛ می‌تواند سایه را تحمل کند اما برای حفظ رنگ هایش به نور زیاد غیرمستقیم نیاز دارد.
 • دما ؛ حداقل دمای ۱۳ درجه در زمستان و حداکثر دمای ۲۴ درجه در تابستان را می‌تواند تحمل کند. در دمای زیر ۱۳ درجه گیاه آسیب می‌بیند و دچار ریزش برگ می‌گردد. در دمای بالاتر از ۲۴ درجه با غبارپاشی مانع سوختن لبه و حواشی برگ ها شوید.
 • آبیاری ؛ در فصل تابستان هفته ای دو بار و در فصل زمستان یک بار در هفته گیاه را آبیاری کنید. اما از آنجائیکه شرایط آب و هوا و رطوبت در جاهای مختلف متفاوته بهتر است قانون خشک شدن خاک بین دو آبیاری را رعایت کنید.
 • رطوبت ؛ رطوبت اتاق کافی است و نیاز به غبارپاشی ندارد.
 • کوددهی ؛ در فصول بهار و تابستان که زمان رشد گیاه هستد هر دو هفته یک بار آن را با کودهای مایع و یا جامد کود دهی کنید. بهترین کود برای این گیاه کود NPK 20_20_20 می‌باشد.
 • خاک ؛ دراسنا پرچمی خاکی اسیدی ، با زهکشی خوب و غنی را دوست دارد. لذا بهترین ترکیب ( باغچه + خاک برگ + شن یا پرلیت ) می‌باشد.
 • تعویض گلدان ؛ گلدان این گیاه را باید هر سال در فصل بهار، با گلدانی یک سایز بزرگتر تعویض نمایید. اگر گیاه شما به دلیل رشد زیاد سنگین شده و امکان تعویض گلدان آن وجود ندارد یا کمی دشوار است، خاک های سطحی گلدان را تا فاصله چندسانتی متر با خاک تازه و غنی جا به جا نمایید.
دراسنا پرچمی از انواع دراسناهای پرطرفدار
دراسنا پرچمی از انواع دراسناهای پرطرفدار

بهترین شرایط نگهداری و نکات کلیدی در خصوص دراسنا پرچمی را در مطلب اختصاصی که آماده کردیم مطالعه کنید.

3. دراسنا فلوریدا (Florida Beauty)

نام علمی ؛ Dracaena Florida Beauty

این نوع دراسنا یک گیاه همیشه سبز با سرعت رشدی آهسته است که معمولاً بعنوان یک گیاه آپارتمانی و به دلیل شاخ و برگهای متنوع و خیره کننده اش طرفداران بسیاری دارد. شاخه های نازک این گیاه برگ هایی به رنگ سبز تیره با لکه هایی به رنگ کرم و طلایی تولید می کنند.

برای رشد بهتر گیاه و نگه داشتن آن در ارتفاع مورد نظر، گاهی ساقه های قدیمی را کوتاه کنید. هنگام توقف رشد گیاه را بررسی کنید تا مبتلا به آفت نشده باشد، شپشک های ریشه ای می توانند رشد را متوقف کنند.

از نام های دیگر این دراسنا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. دراسنا سورکولوزا Dracaena surculosa
 2. دراسنا گرد طلا Gold dust dracaena
 3. دراسنا لکه دار Stotted dracaena

شرایط نگهداری از دراسنا فلوریدا ؛

 • نور ؛ دراسنا فلوریدا به نور روشن اما نه مستقیم احتیاج دارد و اگر نور زیاد یا کم باشد، برگها قهوه ای می شوند یا می ریزند.
 • رطوبت ؛ خاک را در طول فصل رشد منظم مرطوب نگه دارید و در زمستان آن را قطع کنید و اجازه دهیدسطح خاک خشک باشد. در تابستان برایش جزیره درست کنید.
 • تعویض گلدان ؛ این گیاه گلدان خود را دوست داشته و تمایل ندارد جا‌ به جا شود، تنها زمانیکه ریشه ها از انتهای گلدان بیرون زد آن را منتقل کنید.
دراسنا فلوریدا
دراسنا فلوریدا

4. دراسنا ساندریانا یا دراسنا روبانی (Ribbon Plant)

نام علمی ؛ Dracaena sanderiana Variegata Ribbon Plant
نام شایع ؛ لاکی بامبو

بامبو خوش‌شانس یا لاکی بامبو، در واقع همان دراسنا ساندریانا (Dracaena sanderiana) است. این نوع دراسنا هنگام فروش نام لاکی بامبو را به خود میگیرد و با این نام شناخته می‌شود. اگر چه دراسنا ساندریانا در آب به خوبی رشد می‌کند اما ساقه های آن اصلا شبیه بامبو های واقعی نیست و هیچ ارتباطی با فرهنگ ژاپن ندارد، با اینحال دلیل معروف شدن این گیاه به بامبو مشخص نیست.

شرایط نگهداری از لاکی بامبو یا دارسنا روبانی ؛

 • نور ؛ مکانی سایه روشن و بدور از تابش مستقیم آفتاب
 • آبیاری ؛ اگر بامبو خوش شانس را در آب پرورش دهید، ریشه ها باید همیشه غوطه ور شوند و برای جلوگیری از راکد شدن آن باید هر دو هفته یکبار آب را عوض کنید. اطمینان حاصل کنید که از آب شیر برای مدت مداوم استفاده نمی کنید و در عوض سعی کنید از آب معدنی بطری ، فیلتر آب خانگی یا آب باران تازه جمع آوری شده استفاده کنید.
 • رطوبت ؛ رطوبت متوسط خانه برای گیاه شما مناسب و کافی است.
 • دما ؛ رشد خوب در اثر دماهای بین 16 درجه سانتیگراد – 24 درجه سانتیگراد حاصل می‌شود. گیاه خود را در دمای کمتر از 10 درجه سانتیگراد قرار ندهید.
دراسنا ساندریانا یا دراسنا روبانی
دراسنا ساندریانا یا دراسنا روبانی

5. دراسنا کامپکت یا جانت گریک (Janet Craig)

نام علمی ؛ Dracaena compact
نام دیگر ؛ دراسنا درمنسیس Dracaena deremensis

دراسنا کامپکت برگهایی به رنگ سبز پررنگ و متراکم دارد. نامگذاری دراسنا کامپکت نیز، براساس نحوه قرار گیری برگهای آن در کنار هم است. اگر دنبال گیاهی هستید که به راحتی بتوانید در خانه و یا محل کارتان نگهداری کنید، میتوانید این گیاه را انتخاب کنید.

انواع مختلف دراسنا کامپکت عبارتند از ؛

 1. دراسنا لیزا (Dracaena deremensis Lisa)
 2. دراسنا میشیکو (Dracaena deremensis Michiko)

شرایط نگهداری از دراسنا کامپکت ؛

 • نور ؛ این نوع دراسنا در نور متوسط بهترین رشد را دارد. در ناحیه کم نور خیلی آهسته رشد می کنند یا اصلاً رشد نمی کنند و برگهای پایینی خود را با سرعت بیشتری از دست می‌دهند. کامپکت را هفته‌ای یکبار به سمت نور بچرخانید تا یک طرفه نشوند و شکل زیبای خود را از دست ندهند.
 • آبیاری ؛ قبل از آبیاری اجازه دهید تا قسمت بالای خاک خشک شود. گیاهان کامپکت وقتی که با برنامه منظم آبیاری می شوند بهتر عمل می کنند. لک های قهوه ای تیره روی برگ ها معمولاً موارد زیر را نشان می دهد : کلر یا فلوراید زیاد در آبپ، آب خیلی شور است
 • کوددهی ؛ گیاهان کم رشد مانند دراسنا کامپکت، به کود بسیار کمی احتیاج دارند. فقط دو بار در سال، یک بار در بهار و یک بار در تابستان آن را تغذیه کنید و غذای گیاه را حتماً به 1/2 میزان توصیه شده رقیق کنید.
 • دما ؛ این گیاه، دردمای ۱۵ الی ۲۲ درجه رشد میکند.
دراسنا کامپکت از انواع دراسنا معروف در ایران
دراسنا کامپکت از انواع دراسنا معروف در ایران

اگر میخواهید نحوه نگهداری دراسنا کامپکت رو بدونی حتما مطلب اون رو مطالعه کن.

6. دراسنا وارنکی (Warneckii)

نام علمی ؛ Dracaena deremensis Warneckii
نام دیگر ؛ Stracped Dracaena

این گیاه بوته ای همیشه سبز است. برگهایی به شکل شمشیر دارد که به رنگ سبز خاکستری با نوارهای سفید، سبز یا خاکستری تزئین شده اند، برگهای این گیاه تا حدی سخت و سفت هستند.

شرایط نگهداری دراسنا وارنکی ؛

 • نور: آفتاب ملایم کامل را ترجیح می دهد اما در آفتاب بسیار گرم به سایه نیاز دارد. نور کم را در فضای داخلی تحمل می کند.
 • دما: در دمای 60-80 درجه فارنهایت بهترین عملکرد را دارد اما برای دوره های کوتاه دمای کمی سردتر را تحمل می کند.
 • رطوبت: اگر گیاه در یک محیط بسیار خشک قرار دارد، گیاه را مرتباً با آب غیر فلوراید غبارپاشی کنید. بهترین PH خاک 6 تا 6.5 خواهد بود.
دراسنا وارنکی از گونه های دراسنا
دراسنا وارنکی از گونه های دراسنا

7. دراسنا برگ لیمویی (Lemon Lime)

نام علمی ؛ Dracaena fragrans Lemon Lime

دراسنا برگ لیمویی از انواع جالب دراسنا وارنکی است، این گیاه با برگ‌های سبز و زرد رنگ خود، ظاهری بسیار زیبا و منحصر به فرد دارد. علاوه‌ بر این، این گیاه مانند سایر گیاهان خانواده دراسنا، نگهداری تقریبا آسانی دارد.

اگرچه این گیاه می‌تواند در داخل منزل هم تا حدود دو متر رشد کند، اما شما می‌توانید با هرس کردن مداوم، اندازه آن را همیشه کوچک نگه دارید. هر از گاهی گیاه را بچرخانید تا فتوسنتز آن به طور موثرتر و بهتری صورت بگیرد. این کار باعث بهبود رشد گیاه هم می‌شود.

شرایط نگهداری از این گیاه مانند دراسنا وارنکی می‌باشد.

دراسنا برگ لیمویی
دراسنا برگ لیمویی

8. دراسنا رفلکسا (Reflexa)

نام علمی ؛ Dracaena Reflexa

درختی است بومی موزامبیک، ماداگاسکار، موریس و سایر جزایر مجاور اقیانوس هند. این گیاه به طور گسترده ای به عنوان یک گیاه زینتی و گیاهان آپارتمانی پرورش داده می شود، که به دلیل برگهای همیشه سبز رنگ و ساقه های ضخیم و نامنظم ارزش دارد. ممکن است ارتفاع آن به 5-4 متر، در مکانهای محافظت شده ایده آل و به ندرت به 6 متر هم برسد، رشد آن کند.

شرایط نگهداری این گیاه مانند دراسنا پرچمی می‌باشد.

دراسنا رفلکسا از انواع دراسنا
دراسنا رفلکسا از انواع دراسنا

9. دراسنا آواز هند (Song of India)

نام علمی ؛ Dracaena reflexa Song of India

این نوع دراسنا زیر مجموعه‌ی دراسنا رفلکسا Dracaena Reflexa می‌باشد . که تا ارتفاع ۱/۵ متر نیز رشد می‌کن . برگ هایی پهن به رنگ سبز تیره با حواشی کرمی رنگ دار .

10. دراسنا آواز جامایکا یا آهنگ جم (Song of Jamaica)

نام علمی ؛ Dracaena reflexa Song of Jamaica

این گیاه یکی دیگر از انواع دراسنا رفلکسا می‌باشد که چندین ساقه با تنوع رنگ سبز آهکی و سبز تیره را ارائه می دهد. شاخ و برگ های سبز روشن این گیاه تحمل نور کم را دارا است و می تواند جذابیت هر اتاق کسل کننده ای را ایجاد کند.

11. دراسنا دراکو یا درخت اژدها (Dragon Tree)

نام علمی ؛ Dracaena draco Dragon Tree
نام دیگر ؛ دراسنا آربورئا Dracaena arborea

این گیاه درختی آبدار و همیشه سبز است که بومی مناطق نیمه گرمسیری در سواحل شمال غربی و نزدیک آفریقا است. این گیاه ارتباط و شباهت نزدیکی با دراسنا بلالی دارد، اما برخلاف آن گونه، درخت اژدها به دلیل بزرگ بودن کمتر به عنوان گیاه خانگی استفاده می‌شود. رشد این گیاه بسیار آهسته است.

شرایط نگهداری از دراسنا دراکو ؛

 • نور ؛ این گیاه دوست دارد در نور نسبتاً شدید رشد کند، اما ممکن است از قرار گرفتن در آفتاب شدید بعد از ظهر عصبانی شود. گیاهان داخل سالن در مکانی که 10 ساعت کامل از نور روشن اما غیرمستقیم برخوردار باشد، بهترین عملکرد را خواهند داشت.
 • خاک ؛ درخت اژدها یک ترکیب خاک بسیار سبک با زهکشی و تخلیه بالا را ترجیح می دهد. در ترکیب خاک ساکولنت / کاکتوس می تواند به خوبی رشد کند. یا می توانید مخلوط خود را با ترکیب سنگ ریزه، پیت ماس و هوموس برگ در قسمتهای مساوی ایجاد کنید.
 • آبیاری ؛ اجازه دهید گیاهان بین آبیاری خشک شوند اما کاملاً خشک نشوند.
 • دما و رطوبت ؛ نسبت به سایر گونه های دراسنا تحمل سرما دارد و می تواند دمای زیر 50 درجه فارنهایت را به طور کوتاه مدت تحمل کند. در مناطق بومی ، این گیاه بیشترِ رطوبت خود را از هوا جذب می کند، بنابراین توصیه می‌شود هوای داخل خانه به خصوص در ماه های خشک زمستان، توسط دستگاه بخار مرطوب شود.
 • کوددهی ؛ گیاهان خود را هر شش ماه با کود مایع تعذیه کنید. در گیاهان خوب تغذیه شده لبه‌ی برگ ها کمی مایل به قرمز می شود.
دراسنا دراکو
دراسنا دراکو

12. دراسنا لیزا (Lisa Cane)

نام علمی ؛ Dracaena Lisa Cane

یکی از انواع دراسنا کامپکت است با این تفاوت که لیزا ، شاخ و برگهای سبز براق و توری شکل و باریک تری را ارائه می دهد. در مقایسه با ارقام دیگر دراسنا، بهترین مقاومت در برابر نور کم را دارد. شرایط نگهداری آن مانند دراسنا کامپکت می‌باشد.

13. دراسنا هاوایی(Hawaiian Sunshine)

نام علمی ؛ Dracaena fragrans Hawaiian Sunshine

زیر مجموعه‌ و یکی از انواع دراسانا بلالی می‌باشد. دارای برگهای سبز براق راه راه، برجسته با لبه های سبز تیره و یک نوار سبز و آهکی روشن در مرکز است. شرایط نگهداری آن نیز مانند دراسنا بلالی است.

14. دراسنا دورادو (Dorado Dracaena)

نام علمی ؛ Dracaena fragrans Dorado

دورادو نیز از خانواده‌ی دراسنا بلالی می‌باشد . یک نوع گیاه آپارتمانی سایه دوست است که دارای برگهای قوس دار ، پهن و براق است. شاخ و برگ سبز کمی حاشیه زرد متنوع است.

15. گیاه مار (Snake Plant)

نام علمی ؛ Dracaena trifasciata
نام شایع ؛ سانسوریا

شاید در ابتدا کمی تعجب کنید اما جالب است بدانید برخی از انواع گیاهان مار و سانسوریا نیز در دسته دراساناها جای میگیرند. گیاه مار تا سال 2017 در تیره Sansevieria بود. که میتونید شرایط درست نگهداری سانسوریا رو در سایت گل من و تو مطالعه کنید.

Dracaena trifasciata
Dracaena trifasciata

در مطلبی جداگانه به معرفب انواع سانسوریا پرداختیم که حتما بخونید جالبه.

16. دراسنا گورخری (Zebra Striped Dragon Tree)

نام علمی ؛ Dracaena Goldieana
نام دیگر ؛ دراسنا گلدیانا ، دراسنا راه راه ، دراسنا زبرا

این نمونه‌ی جمع و جور و کوچک دارای تنوع بسیار زیبا است. دارای رنگ سبز روشن بر روی شاخ و برگ سبز عمیق خود بوده که شبیه الگوهای گورخری است. همچنین گلهای سفید و زنگوله ای را شکوفا می کند.

17. دراسنا پرنده سفید (White Bird)

نام علمی ؛ Dracaena White Bird

دراسنا پرنده سفید، یک گیاه مقاوم به شرایط گوناگون است که حتی در نور کم هم عملکرد خوبی دارد. با برگهای راه راه سبز عمیق و سبز روشن که در حواشی با نوارهای سفید رنگ مرز دارد زیبایی فوق‌العاده ای بوجود می‌آورد. این نوع دراسنا یکی از بهترین انواع دراسنا برای داخل خانه است.

از انواع دیگر دراسنا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد .

18. دراسنا جواهر سفید (Dracaena White Jewel)
19. دراسنا رایکی یا ریکی (Dracaena Rikki)
20. دراسنا ( Dracaena deremensis Limelight)
21. دراسنا مونگلو (Dracaena Moonglow)
22. دراسنا بیکر (Dracaena cantleyi Baker)

شرایط نگهداری دراسنا
شرایط نگهداری دراسنا

شرایط نگهداری دراسنا ها چطور باید باشه؟

در کل نمیشه برای همه این گیاهان شرایط نگهداری یکسانی در نظر گرفت، در قسمت معرفی هر کدام شرایط درست نگهداری را توضیح دادیم ولی در ادامه یک دید کلی از شرایط نگهداری این گیاه به شما خواهم داد.

آبیاری دراساناها چقدر باید باشه؟

این گیاهان به آبیاری زیاد حساس هستند و باید اجازه بدید خاک گلدان تا عمق 2 الی 3 سانتی متری خشک بشه و بعد بهشون آب بدید، اگر با آب کلر دار شیر آب آبیاری بشن سوختن نوک برگ براشون پیش میاد. لذا همواره جهت آبیاری از آب تصفیه شده یا آب جوشیده سرد شده استفاده نمایید. حتما زهکشی رو چم کنید که آب اضافی زیر گلدان جمع نشه چون به مرور باعث پوسیدگی ریشه و ساقه خواهد شد.

دمای مناسب نگهداری

دمای ایده آل برای این گیاه بین 18 الی 23 درجه سانتی گراد است ولی نباید دمای محل نگهداری اون پایین تر از 15 درجه سانتی گراد بشه، این گیاه به سرا حساس بوده و باعث از بین رفتن برگهاش میشه

خاک مناسب دراسنا ها

بهتره برای گیاهان آپارتمانی از خاک های سبک استفاده کنید تا به راحتی آب را از خود عبور بدهند، این گیاه هم برای رشد به خاکی سبک و غنی نیاز داره میتونید از خاک های آماده در بازار استفاده کنید و یا از ترکیب پرلیت+ خاک برگ+ مقدار کمی خاک باغچه هم استفاده کنید.

نور متناسب با دراسنا

این گیاه نور زیاد رو دوست داره و برای داشتن رشد خوب باید در محلی با ور زیاد و فیلتر شده قرار بگیره، برخی از گونه های اون به کم بود نور زیاد حساس نیستند و میتونند در شرایط کم نوری هم رشد کنند و زنده بمونند ولی توجه کنید که شادابی شرایط پر نوری رو ندارند.

جمع بندی انواع دراسنا برای خانه

بیش از 120 گونه دراسنا در سرتاسر جهان موجود است که هر کدام از آنها زیرمجموعه های خود را دارند. ما در این قسمت لیستی از معروف ترین انواع دراسانا ها را برای شما آوردیم.

برگ های تمام انواع دراسنا را با استفاده از یک پارچه نرم یا اسفنج مرطوب تمیز کنید. استفاده از مواد براق کننده شیمیایی باعث مسدود شدن روزنه ها و به دنبال آن کاهش رشد گیاه خواهد شد. به غیر از چند مورد مابقی انواع دراسنا به خشکی بیش از حد خاک حساس است لذا همواره بعد از خشک شدن خاک افدام به آبیاری نمایید .

انواع دراسنا برای منازلی که کمتر به آنها سر میزنید مناسب است. توصیه می‌شود افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند و در شهر های آلوده زندگی می‌کنند حداقل یک گلدان از این گیاهان زیبا را در منزل خود نگهداری نمایند.