دسر تیرامیسو آسون و خوشمزه

دسر تیرامیسو - آشپزی من و تو

دسر تیرامیسو یک دسر ایتالیایی هست که معنی آن ” من را بالا بکش” است این دسر خوشمزه از ترکیب بیسکوییت هایی به اسم لیدی فینگر (یک لایه بیسکویت آغشته به قهوه ) با نوعی کرم خاص که هم با تخم مرغ و پنیر و هم با خامه و پنیره درست میشه. در این مطلب طرز تهیه تیرامیسو با لیدی فینگر رو میذارم.

راستش تیرامیسو نکته خاصی نداره و اگه با مواد اولیه خوب درست بشه حتما خوشمزه میشه. شما میتونید از بیسکویت پتی بور هم برای این دسر استفاده کنید ولی تامید من روی لیدی فیتگر هست.

مواد اولیه برای تهیه ترامیسو

۴٠٠ گرم پنیر خامه ای
۴٠٠ گرم خامه فرم گرفته
١ پیمانه پودر قند( اگه دوست دارید کم شیرین باشه مقدار شکر رو کم کنید)
٢ ق غ پودر نسکافه
نصف لیوان آب جوش
پودر کاکائو به مقدار لازم
لیدی فینگر یا بیسکوییت پتی پور به مقدار لازم

بیسکویت لیدی فینگر و خامه را از کجا تهیه کنم؟

همراهان عزیز گل من و تو شما میتونید بیسکویت لیدی فینگر رو به صورت بسته ای از فروشگاه های بزرگ یا شکلات فروشی های تهیه کنید. اگر حس میکنید که میتونید تو خونه این بیسکویت هارو درست کنید باید بگم که شبیه درست کردن لطیفه هست.

در خصوص خامه هم میتونید به صورت آماده از لوازم قنادی فروشی ها و یا فروشگاه های بزرگ تهیه کنید. البته شما میتونید با استفاده از خامه صبحانه و پودر خامه، خامه فرم گرفته خودتون رو درست کنید که مناسبتر ادر میاد با این روش.

آموزش تیرامیسو - بیسکویت لیدی فینگر

طرز تهیه دسر تیرامیسو ساده

من میخوام در این آموزش خیلی ساده و روان نحوه درست کردن این دسر خوشمزه رو بهتون بگم و هیچ حرفه اضافه ای هم نزم 🙂 پس بریم سر آموزش چند خطی.

اول پنیر و پودر قند رو خوب با همزن بزنید تا یکدست بشن بعد خامه فرم گرفته اضافه کنید و بازم هم بزنید تا یکنواخت بشن.

نسکافه (یا قهوه) رو با آب جوش حل کنید و لیدی فینگرها رو از هر دو طرف تو مایع بزنید، و کف ظرف بچینید و روش از کرم پنیری بمالید، حالا یا مثل من با قیف بزنید یا با کاردک بمالید ، وقتی صاف و صوف شد پودر کاکائو حسابی روش الک کنید، و دوباره لایه ی بعدی به همین صورت تا آخر و بعدش تیرامیسو را به مدت ۴ ساعت در یخچال قرار بدید تا سفت بشه. دسر تیرامیسو شما آمادس و حالا میتونید نوش جان کنید.

آموزش دسر تیرامیسو - آشپزی من و تو

عکس : زهرا بختیاری