گلدهی سانسوریا، چیکار کنم که سانسوریا گل بده؟

چیکار کنم که سانسوریا گل بده؟
چیکار کنم که سانسوریا گل بده؟

آیا سانسوریا گل میده؟ شرایط گلدهی سانسوریا چیه؟ یکی از گیاهان مقاوم برای خونه سانسوریا هست که علاوه بر مقاومت اون به نور کم جزو گیاهان تصفیه کننده هوا هم به حساب میاد، یکی از سوالاتی که پرسیده میشه این هست که چیکار کنیم سانسوریا گل بده؟ این گیاه خیلی سخت گل میده و بعضی ها میگن دیدن گلهای اون از عجایب هست ولی اگر در ادامه با من همراه باشید نکاتی خیلی آسون بهتون میگم که با رعایت اون گیاه شما هم به گل خواهد نشست پس همراه من باشید.

شرایط نگهداری سانسوریا

قبل از این که به شرایط گلدهی رو بگم باید بدونید که برای نگهداری این گیاه زیبا چیکارا باید بکنید و چه نیازهایی داره که با فراهم کردن اونها میتونید گیاهتون رو به گل برسونید.

سانسوریا به آبیاری کم هم مقاوم هست و شما باید هر زمان خاک گلدان تا عمق 3 الی 4 سانتی متری خشک شد بهش آب بدید و حتما زهکشی گلدان رو بررسی کنید، نور خوب ولی فیلتر شده رو دوست داره و نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بدید، از خاک سبک با زهکشی بالا براش استفاده کنید تا رشد خوبی داشته باشه و اگر میتونید حالت جزیره ای براش فراهم کنید تا کمبود رطوبت نداشته باشه

بنر گل من و تو

اگر دوست دارید در خصوص این گیاه اطلاعات بیشتری کسب کنید حتما مطلب نگهداری گیاه سانسوریا رو مطالعه کنید.

شرایط گلدهی سانسوریا در خانه
شرایط گلدهی سانسوریا در خانه

شرایط گلدهی سانسوریا چیست؟

اصلی ترین شرط گلدهی سانسوریا رسیدن به سن بلوغ هست: شما باید حدود 2 الی 3 سال صبر کنید تا سانسوریا های شما به سن بلوغ خود برسند تا در اواخر تابستان و اوایل پاییز گلهای زیبای اون رو مشاهده کنید.ولی توجه داشته باشید که در این مدت باید خوب به گیاهاتان برسید و مراقب آن باشید. البته در شرایط گلخانه ای میتونه این گیاه هر فصلی گل بده و اون بستگی به نحوه نگهداری شما داره.

آبیاری صحیح در طول رشد

یکی دیگر از نکات کلیدی درست آبیاری کردن است، آبیاری زیاد و یا آبیاری کم میتونه موجب ایجاد شوک در گیاه شود پس یعی کنید درست گیاه رو ابیاری کنید، این گیاه وقت نیاز شدید به آب داشته باشه برگها لوله خواهند شد، البته گاهی لوله شدن برگ از کمبود یا گرم و خشک بودن محل نگهداری نیز میتونه باشه که برای تامین رطوبت میتونید از دستگاه رطوبت ساز و یا حالت جزیره ای استفاده کنید.

تغذیه خوب در طول فصل رشد

یکی دیگر از عوامل گلدهی سانسوریا تغذیه به موقع آن است، سعی کنید در فصل رشد (بهار و تابستان) هر دو الی سه هفته یکبار با ساتفاده از کودهای کامل مانند سه بیست و هر کودهی که در گلفروشی های محل زندگی خودتون به عنوان کود مخصوص گیاهان زینتنی به فروش میرسد خریداری کنید. توجه کنید که در فصل زمستان به هیچ وجه گیاه رو با کود تغذیه نکنید.

البته مواردی هم هست که بدون تغذیه با کود و فقط بعد از تعویض گلدان (چون خاک خوبی براش استفاده شده بود) ساسنوریا به گل نشسته.

گلدان متناسب با گیاه انتخاب کنید

بهتره از کلدان های سفالی یا پلاستیکی برای نگهداری این گیاه ساتفاده کنید ولی مهمتر از آن متناسب بودن سایز گلدان با گیاه شما می باشد، اگر گلدان خیلی بزرگ باشد ساسنوریا مجبور هست که انرژی خود را صرف بزرگ کردن ریه کند و به هیچ وجه نه جوانه خواهد زد و نه گل میدهد.

نور خوب براش فراهم کنید

درسته این گیاه مقاوم به نور کم هست ولی اگر دوست دارید که گلهای زیبا و خوش عطر آن را ببینید حتما در محلی با نور زیاد ولی فیلتر شده قرار بدید، بهتره در فاصله 1 الی 2 متری از پنجره جنوبی آن را قرار دهید، البته میشه آن را پشت پنجره ای که پرده دارد هم قرار دهید.

گلدهی سانسوریا نیزه ای
گلدهی سانسوریا نیزه ای

جمع بندی گلدهی ساسنوریا در خانه

همانطور که گفتیم اولین مورد رسیدن گیاه به سن بلوغ است و شما باید در این مدت که گیاه به سن گلدهی میرسد شرایطی مانند نور، آبیاری درست، گلدان متناسب و تغذیه را فراهم کرد تا شاهد گلهای خاص و زیبای این گیاه بود.

آیا شما تا کنون تجربه گلدهی ساسنوریا رو داشته اید؟ حتما نظر و تجربه شخصی خودتون رو در دیگاه بنویسید تا سایر دوستان هم استفاده کنند.

مطالب مرتبط :

نحوه تکثیر سانسوریا در خانه

بررسی مسکلات و بیماری های سانسوریا