آشپزیشیرینیکیک

طرز تهیه بروانی شکلاتی و کدو حلوایی خوشمزه

طرز تهیه بروانی شکلاتی و کدو حلوایی
طرز تهیه بروانی شکلاتی و کدو حلوایی
385بازدید

طرز تهیه براونی شکلاتی و کدو حلوایی : اگر شما هم میخواهید که یک کیک میوه ای شکلاتی تجربه کنید براونی کدو حلوایی و شکلات رو حتما تجربه کنید، اگر بخواهیم تخصصی ببینیم براونی کدو حلوایی در یک نوع کیک میوه‌ای هست که معمولا در داخل اون از چیپس شکلات یا پودر کاکائو استفاده می‌شود. ولی امروز ما در این دستور از شکلات تلخ استفاده میکنیم و دو قسمت این کیک رو با هم در ست میکنیم و سپس اونها رو با هم مخلوط میکنیم.

مواد لازم برای تهیه براونی شکلاتی و کدو حلوایی

ما در این دستور ابتدا دو مواد رو جداگانه درست میکنیم و سپس آنها را با هم مخلوط خواهیم کرد که برای هر کدام به صورت جداگانه مواد اولیه را ذکر میکنیم.

مواد لازم برای قسمت شکلاتی:

۳ عدد تخم مرغ (در دمای اتاق)
۱ لیوان شکر (لیوان یا پیمانه قنادی)
۲۰۰ گرم شکلات تلخ
۱۵۰ گرم کره
۱ پاکت وانیل شکری (۵ گرم و یا وانیل ایرانی کمی)
۱/۴ قاشق چایخوری نمک
از ۱ لیوان به اندازه یک بند انگشت کمتر آرد

برای قسمت کدوحلوایی:

۱ لیوان پوره کدوحلوایی (۵_۶ برش)
۲.۵ قاشق غذاخوری شکر
۱/۲ قاشق چایخوری دارچین
۱ عدد تخم مرغ (در دمای اتاق)
۲ قاشق مرباخوری کره آب شده
۱ قاشق مرباخوری آرد

طرز تهیه بروانی شکلاتی و کدو حلوایی

برای تهیه براونی کدو حلوایی یا بهتر بگم برای قسمت کدوحلوایی؛ کدوحلوایی ها را داخل قابلمه بریزید آب را تا جاییکه کمی از روی آن بالاتر بیاید بریزید، تا وقتی که به قوامی برسد که له شوند آب پز کنید. آب آن را گرفته، در غذاساز پوره کنید. بقیه مواد را به پوره کدو حلوایی اضافه کنید و با همزن برقی تا زمانیکه بصورت یکدست و یکپارچه شود چند دقیقه هم بزنید و کنار بذارید.

برای قسمت شکلاتی؛ کره را با دقت بدون سوزاندن آب کنید و از روی حرارت بردارید. شکلات ها را به کره اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکلات آب شود.

بروانی شکلاتی - قسمت شکلاتی
بروانی شکلاتی – قسمت شکلاتی

تخم مرغ ها را داخل ظرفی بریزید و با دور تند همزن هم بزنید، بعد از مدت کوتاهی هم زدن شکر را اضافه کنید، حدود ۵_۱۰ دقیقه تا زمانیکه سفید شود خوب هم بزنید. مخلوط شکلات و کره را که گرمای اولیه اش را از دست داده، آهسته آهسته به مخلوط تخم مرغی اضافه کنید و تا وقتی که کاملا مخلوط شوند هم بزنید.

مرحله پایانی

در مرحله آخر، آرد، نمک و وانیل را اضافه کنید و بعد از اضافه کردن مواد خشک، فقط تا حدودی که مخلوط شوند به مدت خیلی کم هم بزنید و همزن را خاموش کنید. (توجه کنید که به هیچ وجه مدت زیادی هم نزنید.) مایه براونی را داخل ظرف فر که کاغذ روغنی پهن شده (من ظرف پیرکس مربعی کوچک استفاده کردم)بریزید و روی آن در نقطه های متفاوت و به هر قسمت یک قاشق از مواد کدوحلوایی بریزید، با نوک یک چاقو شکل موج بدهید.

ترکیب مواد بروانی شکلاتی با کدو حلوایی
ترکیب مواد بروانی شکلاتی با کدو حلوایی
نحوه مخلوط کردن مواد
نحوه مخلوط کردن مواد

داخل فر ۱۶۵ درجه از قبل گرم شده حدود ۳۵_۴۰ دقیقه بپزید.

براونی کدو حلوایی و شکلات یا همون اسم اول براونی شکلاتی و کدو حلوایی ما برای سرو حاضر است. امیدوارم که درست کنید و در کنار خانواده از خوردنش لذت ببرید.

بروانی شکلاتی و کدو حلوایی
بروانی شکلاتی و کدو حلوایی

مطالب مرتبط :

حتما مطالعه کنید
طرز تهیه کیک موزاییک کدو حلوایی + پوره کدو حلوایی

طرز پخت کیک ماگما

طرز تهیه شیرینی قرابیه سیب

طرز تهیه چیز کیک گلابی و زنجبیل

منبع : سایت گل من و تو - کانال گل من و تو

اینستاگرام گل من و تو

ارسال پاسخ