غذای کودکان

طرز تهیه حریره بادام برای کوچولوهای نازتون

طرز تهیه حریره بادام برای کوچولوهای نازتون
طرز تهیه حریره بادام برای کوچولوهای نازتون

سلام به دوستاران سایت گل من و تو. امیدوارم هر جا که هستید شادو تنتون سالم باشه. امروز میخوام دستور تهیه حریره بادام برای کوچولوهای نازتون رو آموزش بدم. امیدوارم که با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه حریره بادام :

▫️ بادام(٣-۴عدد)
▫️ شیر خشک (١ پیمانه- از پیمانه داخل قوطی شیرخشک)
▫️ نبات سفید (یه کوچولو) – از مقدار داخل عکس خییلی کمتر، قد یک نخود- برای وضوح بیشتر نبات بزرگ گذاشتم
▫️ آرد برنج (یک قاشق مرباخوری)
▫️ آب جوشیده (یک استکان)

طرز تهیه حریره بادام :

بادام‌ها را در آب بریزید و بگذارید آب به جوش بیاید، ٣٠ ثانیه بیشتر لازم نیست بجوشد، بادام‌ها را آبکش کنید، رویشان آب سرد بگیرید و بلافاصله، به راحتی آنها را پوست بکنید. اگر نخواستید بادام رو بجوشونید، میتونید چند ساعت در آب معمولی بذارید بعدش به راحتی پوستش کنده میشه. بادام ها رو به همراه یک استکان آب داخل آسیاب برقی بریزید و آنقدر میکس کنید تا صاف و یکدست بشه.

اگر هنوز دونه های بادام خوب میکس نشدن میتونید محلول رو از صافی چای رد کنید .

شیره بادام رو داخل قابلمه کوچک بریزید و آردبرنج اضافه کنید و روی شعله کم بذارید و هم بزنید تا قوام بیاد. در همین حین نبات هم اضافه کنید تا آب بشه. .

شیرخشک رو تا وقتی که ظرف روی شعله هست اضافه نکنید چون شیرخشک نباید حرارت ببینه. بعد از اینکه از روی شعله برداشتید و کمی خنک شد شیرخشک رو بهش اضافه کنید. .

حتما مطالعه کنید
طرز تهیه پاستا برای نوزاد

چند تا نکته مهم برای تهیه حریره بادام:

بعد از اینکه از روی شعله برداشتید و کمی خنک شد اگر مواد سفت تر شده بود میتونید یکی دو قاشق آب جوشیده بهش اضافه کنید تا به غلظت دلخواهتون برسه.

بعضی از بچه ها به بادام حساسیت دارن، بنابراین بار اول به مقدار خیلی کم تست کنید و بعد از دو روز اگر مشکلی نبود ادامه بدین.

اگر کودکتون بدون طعم میخوره میتونید از هیچ شیرین کننده ای استفاده نکنید.

وقتی با شیرخشک درست میکنید بیشتر از ٢۴ ساعت داخل یخچال نگه ندارید.

اگر آسیاب برقی ندارید بادام خیس خورده و پوست گرفته شده رو رنده ریز کنید و داخل تور با سوراخ ریز بریزید . زیر دستتون کاسه بذارید و ذره ذره آب روی بادام ها بریزید و فشار بدین تا شیره بادام دربیاد.

استفاده از شیر پاستوریزه

این دستور برای بچه های نوغذا نوشته شده به همین دلیل به جای شیر پاستوریزه از شیرخشک استفاده شده. اگر خواستید از شیرپاستوریزه استفاده کنید از ابتدا به جای آب شیر بریزید.

برای بچه های کمی بزرگتر میتونید به جای شیره بادام از پودر بادام استفاده کنید.

نوشته شده توسط: my.baby.food

ارسال پاسخ