11 دمنوش خانگی چربی سوز برای کاهش وزن (قسمت اول)

11 دمنوش خانگی چربی سوز برای کاهش وزن
11 دمنوش خانگی چربی سوز برای کاهش وزن

سلام به دوستان گل من و تو. با توجه به اینکه امروزه دغدغه خیلی از عزیزان لاغری و چربی سوزی می باشد سعی شده است با معرفی دمنوش خانگی چربی سوز برای کاهش وزن که جایگزین بسیار خوبی برای قرص های لاغری می باشد دقت کنید که فقط با دمنوش نمی توانید وزن خود را کاهش دهید. باید با استفاده از یک رژیم غذایی سالم و کم چرب همراه ورزش وزن خود را کاهش دهید و در این بین دمنوش های طبیعی به چربی سوزی سرعت بخشیده و نقش کاتالیزور را ایفا می کنند.

۱. چای سبز برای چربی سوزی

چای سبز برای چربی سوزی
چای سبز برای چربی سوزی

برای اینکه از چای سبز نتیجه مثبتی ببینید باید قبل از تمرین یک فنجان چای سبز بنوشید تا چربی سوزی بیشتر شود. در مطالعاتی که انجام شد شرکت کنندگانی که روزانه ۴-۵ فنجان چای سبز را با یک جلسه ۲۵ دقیقه ای ورزش ترکیب کردند به طور متوسط بیش از ۲ کیلو وزن بیشتری نسبت به ورزشکارانی که چای سبز نمی نوشیدند وزن خود را از دست دادند. چای سبز علاوه بر افزایش چربی سوزی اشتها را نیز کاهش می دهد و برای لاغری مفید است. چربی های شکم را با چای سبز آب کنید.

طرز تهیه دمنوش چای سبز

برای 5 فنجان چای سبز باید یک قاشق غذاخوری چای سبز را به آب داغ (دمای ۷۰-۸۰ درجه) اضافه کنید و ۵ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و سپس میل کنید. می توانید برای اثر بخشی بیشتر به دمنوش چای سبز خود زنجبیل یا دارچین نیز اضافه کنید.

⇐خواص بی نظیر چای سبز Green tea

 

۲. دمنوش نعناع برای کاهش اشتها

دمنوش نعناع برای کاهش اشتها
دمنوش نعناع برای کاهش اشتها

به خاطر عطری بسیار خوبی که دارد می تواند باعث کاهش اشتها شده و با نوشیدن این دمنوش احساس سیری بیشتری کنید. همچنین دمنوش نعنا آرامش بخش بوده و خواب راحتی را برای شما مهیا می سازد و نهایتا سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند.

بنر گل من و تو

طرز تهیه دمنوش نعناع

یک قاشق چای خوری نعناع خشک شده را به آب جوش اضافه کرده و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. سپس می توانید این دمنوش خوشمزه را نوش جان کنید.

⇐۵ کاربرد عالی نعناع در باغ

 

۳. چای سفید مسدود کننده چربی های بدن

چای سفید مسدود کننده چربی های بدن
چای سفید مسدود کننده چربی های بدن

چای سفید را اصولا در نور خورشید به صورت طبیعی خشک می کنند و غنی ترین چای در جهان می باشد که بیشترین آنتی اکسیدان (3 برابر چای سبز) را دارا می باشد. چای سبز چربی سوزی را تسریع کرده و مهمتر از همه از ایجاد سلول های چربی جلوگیری می کند. همچنین چای سبز باعث کاهش اشتها شده و جذب چربی را کاهش می دهد و به همین دلیل یکی از دمنوش های معروف لاغری می باشد.

طرز تهیه چای سفید

مانند چای باید تهیه شود.

 

۴. دمنوش زرشک برای چربی سوزی

دمنوش زرشک برای چربی سوزی
دمنوش زرشک برای چربی سوزی

دمنوش زرشک یه چربی سوز حرفه ایست.شما با خوردن روزانه دو استکان از این دمنوش شاهد آب شدن چربی های اضافی خود و جلوگیری از رشد سلولهای چربی ساز خواهید بود.
ساقه، میوه و ریشه‌ی زرشک حاوی بربرین است.
بربرین ماده‌ای قدرتمند و سوزاننده‌ی چربی ا‌ست. محققان چینی دریافته‌اند که بربرین می‌تواند از افزایش وزن جلوگیری کرده و نیز باعث بالا رفتن میزان انسولین در موش‌ها می‌شود که دارای رژیم غذایی با چربی بالا هستند. مطالعات قبلی نشان داده که ‌استفاده از این گیاه می‌تواند میزان مصرف انرژی را افزایش داده و تعداد گیرنده‌های موجود در سطح سلول‌های چربی را کاهش ‌دهد.

طرز تهیه دمنوش زرشک

برای هر نفر یک الی دو قاشق زرشک را در آب داغ با دمای 80 درجه سانتی گراد ریخته و 10 دقیقه صبر کنید تا کامل دم بکشد و رنگ بیاندازم. میتوانید این دمنوش بسیار خوشمزه و خوش رنگ را با عسل نیز میل کنید.

 

۵. دمنوش دارچین برای تنظیم قند خون

دمنوش دارچین برای تنظیم قند خون
دمنوش دارچین برای تنظیم قند خون

دارچین می تواند سطح قند خون را کنترل کند و از آنجا که یکی از فاکتورهایی که تاثیر مستقیمی بر روی میزان گرسنگی و انرژی ما برای ورزش دارد متعادل بودن سطح قند خون بدن است بهتر است نوشیدن این دمنوش خوشبو و مفید را نیز به یکی از عادت های روزانه خود تبدیل کنید. هر چقدر که قند خون شما متعادل تر باشد کمتر دچار اشتهای کاذب شده و روند چربی سوزی در بدن شما بهتر پیش خواهد رفت. قندخون تأثیر مستقیمی روی وزن ما دارد و میزان گرسنگی‌مان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. قندخون یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده‌ی انرژی بدن است. هرقدر انرژی شما بیشتر باشد، تمایل بیشتری به ورزش کردن خواهید داشت.

طرز تهیه دمنوش دارچین

دمنوش دارچین را هم با پودر دارچین هم با چوب دارچین آماده کنید برای پودر دارچین باید 10 دقیقه صبر کنید ولی برای یک قاشق چای خوری پودر دارچین را به آب داغ قوری اضافه کرده و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خوب دم بکشد و سپس می توانید نوش جان کنید.

 

۶. دمنوش گل محمدی برای سم زدایی بدن

دمنوش گل محمدی برای سم زدایی بدن
دمنوش گل محمدی برای سم زدایی بدن

دمنوش گل محمدی با پاکسازی و سم زدایی روده ها و همچنین با افزایش چربی سوزی بدن به لاغری و کاهش وزن کمک می کند. گل محمدی به عنوان یک ماده ادرار آور بسیار ملایم باعث می شود تا کلیه ها مقدار بیشتری سدیم را توسط ادرار دفع کرده و سم ردایی بدن بهتر انجام شود.

علاوه بر این دمنوش گل محمدی را اگر دو بار در روز به عنوان میان وعده استفاده کنید می تواند با کاهش اشتها و جلوگیری از پرخوری به لاغری و کاهش وزن کمک کند.

طرز تهیه دمنوش گل محمدی

یک قاشق غذاخوری گلبرگ گل محمدی را داخل قوری با دمای 80 درجه اضافه کرده و باید تا 15-20 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و سپس مصرف کنید.

زیاده روی در مصرف دمنوش گل محمدی باعث سردرد، حالت تهوع، استفراغ و خستگی در افراد می شود.

بهترین زمان مصرف دمنوش گل محمدی 1 تا 2 ساعت پیش از غذا یا پس از غذا، بهترین زمان مصرف چای و دمنوش گل محمدی می باشد.

دمنوش برای چربی سوزی قسمت دوم