14 زیباترین گیاهان زینتی گلدار برای آپارتمان شما

زیباترین گیاهان زینتی گلدار برای آپارتمان
زیباترین گیاهان زینتی گلدار برای آپارتمان

زیباترین گیاهان زینتی خانه شما : عطر و زیبایی را در گیاهان گلدار که در خانه شما پرورش یافته اند پیدا کنید و با نگهداری زیباترین گیاهان آپارتمانی در خانه خود لذت و آرامش را به خانه بیاورید. ما در این مطلب قصد داریم تا زیباترین گیاهان آپارتمانی و یا به نحوی زیباترین گیاهان خانگی که شما میتونید در منزل خود نگهداری کنید را معرفی کنیم و بهترین گزینه ها را برای منزل خود پیدا کنید. پس با ما همراه باشید با زیباترین گیاهان گلدار آپارتمانی در سات گل من و تو .

بنفشه آفریقایی

اولین گزینه و شاید یکی از زیباترین گیاهان زینتی آپارتمان بنفشه آفریقایی باشه، بنفشه های آفریقایی از جمله ساده ترین گیاهانی است که میتوان در خانه پرورش داد. شما میتونید با تلاش کم در تمام سال از اون نگهداری کنید. قدرت انتخاب از بین صدها رنگ و گونه مختلف برای شما فراهم است که شکوفه های سرخ و یا سفید اون چشم هارو خیره میکنه.

بنفشه آفریقایی رو میتونید به راحتی از تمامی فروشگاه های گل و گیاه تهیه کنید و شرایط گرم و نور خورشیده فیلتر شده رو دوست داره. باید تلاش کنید که آب روی برگ های اون نریزه که ریزش آب باعث لکه های قهوه ای روی برگ های اون میشه. برای تکثیر هم میتونید از قلمه برگ استفاده کنید.

بنر گل من و تو

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: اگر شما دارای یک پنجره تقریبا روشن باشید، این گیاه تقریبا به طور مداوم شکوفه و گل خواهد داد. گلهای آن یکپارچه هستند، تقریبا در هر رنگی که برای دکوراسیون شما مناسب است میتوانید پیدا کنید. به علاوه، این گیاه احساساتی و قدیمی است که ما را از مادربزرگهای ما یادآور می کند.(منظور یک گونه از شمعدانی به حساب میاد).

بنفشه آفریقایی گیاهان زیبا خانگی
بنفشه آفریقایی – زیباترین گیاهان خانگی

گل ختمی چینی

از زیباترین گیاهان زینتی گل حتمی چینی می باشد ، این گیاه گلی هست که مورد توجه اکثر مردم قرار گرفته و گلهای درشت و قرمز رنگ آن عمر بسار کوتاهی داره ولی گل های فراوانی میده و به مدت طولانی روی آن گل دیده میشه. دوران گلدهی این گیاه از اواسط بهار تا اواسط پاییز هست برگها سبز براق و به صورت متناوب روی شاخه ها می رویند.در چین از گلهای قرمز آن رنگ کفش و رنگ چشم میسازند.گلها همیشه یک روز بیشتر عمر نمیکنند، به همین دلیل به آن ختمی یکروزه هم گفته می شود.این گل زیبا در اصل مناسب برای گلخانه یا حیاط یا تراس و بالکن هستش که اگر داخل منزل بیاید گل نخواهد داد و به مرور برگها زرد می شوند.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: شکوفه های زیاد این گیاه و علاوه بر این ختمی چینی در مجموعه ای از گیاهان گیاهی است که از سایه های قرمز تا صورتی تا نارنجی، زرد، سفید و حتی آبی در گلهای آن دیده میشه.

گل ختمی چینی- زیباترین گیاهان آپارتمانی
گل ختمی چینی- زیباترین گیاهان آپارتمانی

شبدر زینتی یا اکسالیس

از گیاهان گلدار خانگی میتوان به شبدر زینتی که دارای برگ های مثلثی مثل برگ شبدر است اکسالیس ( گیاه عشق ) دارای برگهایی بنفش رنگ و بسیار زیبا میباشد و به دلیل برگهایش ، گیاه زینتی بسیار محبوبی شمرده میشود. این گیاه مناسب برای باغها، نگهداری داخل منزل ، پاسیو ها و مرزبندی میباشد. شکوفه های آن تقزیبا همیشه به رنگ های صورتی و سفید دیده میشه. شبدر زینتی از گلوله های کوچک در خاک رشد می کند؛ شما میتوانید به راحتی این گیاه را زمانی که دیدید در گلدان فضای کافی ندارد قلمه زده و تکثیر کنید.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: برگ های بسیار زیبا و جذابی داره. علاوه بر این، یک هدیه عالی در روز برای کسانی که دوستشان دارید به حساب میاد.

معرفی و آموزش نگهداری شبدر زینتی یا اکسالیس
اکسالیس، ترشک ، گل عشق و شبدر زینتی

اسپاتی فیلیوم

اسپاتی فیلیوم یک گیاه با نگهداری راحت است است که نور کم و رطوبت کم را تحمل می کنه. گلهای زیبای اون شبیه یک قاشق چای سفید هست تقریبا رنگ آن سفید خامه ای می باشد. بیشترین شکوفه ها در تابستان دیده میشه ولی بسیاری از گونه های آن در طول سال گل میدن برگ های آن براق هست که زیبایی و جلوه فوق العاده ای داره.در لیست گیاهان گلدار خانگی حتما این گیاه رو قرار بدین.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: برگ های سبز بزرگ آن باعث جذابیت فصلی گرمسیری می شود و این یکی از رایج ترین و آسان ترین گیاهان گلدار است که می توانید در خانه پرورش بدین.

نکته: این گیاه سمی است و می تواند باعث ایجاد بیماری های کودکان یا حیوانات خانگی شود.

اسپاتی فیلوم - گیاه اسپاتی فیلوم
اسپاتی فیلوم – گیاه اسپاتی فیلوم

آنتوریوم

یکی دیگر از زیباترین گیاهان گلدار آپارتمانی آنتوریوم هست که شکوفه با اسپات قرمز، صورتی، زرد و یا سفید دارد که بیشتر از دو ماه بر روی گیاه میماند.آنتوریوم به طور کلی به سرما و آب سنگین و نمک دار، حساس است و در زمستان باید حدود ۶ تا ۸ هفته به آن استراحت داد یعنی مقدار آب را کم نموده و حرارت را ۱۵ درجه سانتیگراد نگه داشت. Anthurium نیاز به نور متوسط تا روشن به شکوفه خوب، اما می تواند به عنوان یک گیاه شاخ و برگ با نور کمتر رشد می کند.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: گل و شاخ و برگ هر دو شکل قلب هستند.

نکته: این گیاه مسموم است و می تواند باعث بیماری در صورت خوردن یا جویدن بچه ها یا حیوانات خانگی شود.

معرفی و آموزش نگهداری گل آنتوریوم
آنتوریوم- گیاهان گلدار خانگی

گل یاسمن

از گیاهان گلدار خانگی که میشه در باغ و حیاط هم از اون استفاده کردن یاسمن است که انواع بسیاری از یاسمن وجود دارد. گل یاسمن (J. polyanthum، pictured) و یاسمن عربی (J. sambac) دو مورد ساده برای پرورش در خانه و آپارتمان هستند. فقط شما باید آنها را در محیطی با نور زیاد و رطوبت مطلوب نگهداری کنید. همه آنها را در گیاهان زینتی زیبا و گلدار هستند.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: شکوفه های زیبا و صورتی یا سفید، و خانه شما را معطر و خوشبو میکنه لذت ببرید از این گیاه زیبا و خوشبو.

شرایط رشد: نور تا شدید نور؛درجه حرارت ۱۸ بهترین درجه حرارت برای این گیاه است، زمستان گیاه را در درجه حرارت ۱۳ نگهداری کنید؛ خاک را مرطوب نگه دارید

گل یاس - زیباترین گیاهان آپارتمانی گلدار
گل یاسمن – زیباترین گیاهان آپارتمانی گلدار

گل خورشیدی

یکی از ویژگی های گل خورشیدی برگهای اون هست که به صورت خطی یا نوار مانند به رنگ سبز تیره براق دیده میشه. Clivia تنها زمانی که در معرض شرایط خنک و خشک قرار گرفته باشه،گل میده، البته می توان اینگونه هم گفت که فصل گل آن اسفند و فروردین ماه بوده و در ایام نوروز به گل مینشیند. برای حفظ انرژی گیاه باید به محض خشک شدن گلها،آنها را قطع کرد و اگر قطع نشود میتوان از آنها بذر گرفت که پس از ۱۰ ماه بذرها میرسند. با برگهای قهوه ای  گیاه جذاب هست حتی اگه گل نداشته باشه.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: رشد فوق العاده آسان است و گل دادن در عید.

نکته: این گیاه سمی است و می تواند باعث ایجاد بیماری های کودکان یا حیوانات خانگی شود.

معرفی و نگهداری گل خورشیدی- گل من و تو
گل خورشیدی – زیباترین گیاهان زینتی

گل استرپتوکارپوس

یکی دیگر از زیباترین گیاهان خانگی میشه به استرپتوکارپوس اشاره کرد. این گیاه تقریبا در کل طول سال اگر شرایط ایده آل آن را فراهم کنید گل خواهد داشت. برگها در زمستان از نوک خشک میشه و ممکنه تا نصف برگ رو خشک کنه که باید خشکی ها رو زد! ولی در بهار متوقف میشه و برگهای جدید در میاره. دارای گونه های صورتی، سفید، بنفش یا قرمز داره. به استثنای ارائه دمای سرد زمستانی، آن را به عنوان پسر عموی خود، بنفش آفریقایی، میتوان مقایسه کرد.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: گل های زرق و برق دار طیف وسیعی از رنگ ها دارد و گیاهی زیبا که نگهداری از آن راحت است

گل استرپتوکارپوس
گل استرپتوکارپوس – زیباترین گیاهان زینتی

کاکتوس کریسمس

ساقه ها بدون برگ و به صورت تیکه تیکه و بدون تیغ هستش.مثل اپونتیا یا برگ راکتی. گلها از کنار ارئول ها ظاهر میشن.ظاهرا گونه ی تجاری و موجود در بازار ها هیبرید یا دورگ دو گونه ی وحشی این گل هستش و در طبیعت یافت نمیشه.نکته ی جالب اینه که این گل توی ماههای ژانویه یا موقع کریسمس به گل میره برای همین به کاکتوس کریسمس معروف شده نزدیک کریسمس نوک برگها شورع به رشد میکنه و تیره تر میشه تا اینکه گل کامل بشه.

کاکتوس کریسمس
کاکتوس کریسمس

مرجان مینیاتوری

مرجان مینیاتوری یکی از زیباترین گیاهان گلدار آپارتمانی است، افسانه ای گفته شده تاجی که بر سر مسیح از خار گذاشته بودن , از این گیاه تهیه شده بود ! این گیاه خیلی شبیه به کاکتوس هاست و از نظر شرایط رشد و نمو هم به اونها شباهت زیادی داره و بسیار در مقابل کم آبی و شرایط سخت , مقاوم هست .

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: این یک گیاه سرسخت، کم آب است که گلهای رنگارنگ دارد گلها به مدت چند هفته ظاهر میشوند.

نکته: این گیاه سمی است و اگر کودکتان یا حیوانات خانگی خوراکی یا جویدن شود، سمی شیرین می تواند سبب بیماری یا سوزش پوست شود. این نیز بسیار سرسخت است.

مرجان مینیاتوری
مرجان مینیاتوری

گل گلوكسينيا

گلوکسیا معمولا در اواخر زمستان یا اوایل بهار گل می دهد و در رنگهای غنی میتوانید آنها را خریداری کنید.شبیه به بنفشه های آفریقایی، ترجیح می دهد درجه حرارت گرم و رطوبت بالا داشته باشد.گل ها به رنگ های سفید، صورتی، بنفش، ارغوانی و…هستند.  نسبت به طول روز بی تفاوته و در فصل خاصی گلدهی نداره. که به محیط روشن اما دور از تابش مستقیم احتیاج داره، پنجره ی جنوبی مکان مناسبی برای قرار دهی این گیاهه. نبود نور کافی باعث عدم گلدهی میشه.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: گل های بزرگ، زنگ شکل به سادگی زرق و برق دار است.

گلوکسینیا - زیباترین گیاهان آپارتمانی
گلوکسینیا – زیباترین گیاهان آپارتمانی

گیاه میگو یا ناوک

گیاه میگو دارای یک بوته سریع رشد است که می تواند با هرس سخت نگه داشته شود. یک گلدان خوب برای آپارتمان شما به حساب میاد.تولید گلوله گل در تمام طول سال اتفاق می افته. اکثر گونه ها دارای خوشه های ساقه های صورتی ناوک با گل های لوله ای سفید دارد.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: این جالب ترین گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون منحصر به فرد با گیاهان آپارتمانی است. دوستان شما قطعا متوجه خواهند شد.

ناوک یا میگو - زیباترین گیاهان گلدار آپارتمانی
ناوک یا میگو – زیباترین گیاهان گلدار آپارتمانی

شمعدانی اژدر

شمعدانی اژدر را می توان در فضای باز و یا گلدان کاشت این گیاهان نیاز به آب و هوای نسبتاً سرد و خشک دارند و بهتر است پس از اتمام گل، هرس اساسی گردند. در طول زمستان پیش از اولین سرما، می توان گلدان شمعدانی را به خانه آورد و کنار پنجره روشنی که نور بخورد و در عین حال جای آن خنک باشد نگه داری کرد و میزان آبیاری آن را نیز کم کرد؛ یا اینکه گلدان را پیش از اولین سرما به محل تاریک خنکی انتقال داد تا فقط از سرمازدگی مصون بماند تا فصل گل برسد.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: رشد بسیار آسان است که تقریبا بدون شکست است.

شمعدانی اژدر - زیباترین گیاهان خانگی
شمعدانی اژدر – زیباترین گیاهان خانگی

بگونیا هیمالیس

از دیگر زیباترین گیاهان گلدار آپارتمانی میتوان به این گیاه زیبا که یکی از گونه های بگونیا ولی پر زرق و برق است اشاره کرد.اگر به دنبال گیاهی زیبا برای گلدان های کنار پنجره هستید و یا برای هدیه دادن به کسی به دنبال سوژه میگردید،یا اگر از گلهای شمعدانی و حسن یوسف همان دوستان و کلیشه های قدیمی خانه ی مادر بزرگ خسته شدید و دنبال گیاهی جدید هستیدبگونیا هیمالیس بهترین گزینه برای شما است. خوشه هایی از شکوفه های شبیه به رنگ های گرم رنگی از زرد به نارنجی و قرمز در بالای برگ سبز براق به نظر می رسد.

چرا ما این گیاه رو پیشنهاد دادیم: این یک گیاه آسان برای رشد با شکوفه های زرق و برق دار و گل رز است.

بگونیا هیمالیس - زیباترین گیاهان آپارتمانی
بگونیا هیمالیس – زیباترین گیاهان آپارتمانی

گیاهان زیاد دیگه ای هم وجود دارند که میشه در لیست گیاهان گلدار خانگی جا داده بشه که سعی میکنیم در مطالب بعدی هم در خصوص زیباترین گیاهان خانگی مطالبی قرار بدیم و شما بتونید به راحتی گیاهانی که برای خانه خود انتخاب میکنید راهنمایی بگیرید. از نظر و پیشنهاداتی در خصوص مطالب سایت و یا سوالاتی در خصوص گیاهان آپارتمانی دارید از طریق قسمت نظرات و یا انجمن گل من و تو مطرح کنید.