6 نکته مهم در انتخاب دسته گل خواستگاری زیبا و جذاب + عکس

انتخاب دسته گل خواستگاری زیبا
انتخاب دسته گل خواستگاری زیبا

چطور یک دسته گل خواستگاری زیبا انتخاب کنم؟ تصور کنید بعد از مدت‌ها فرد مورد علاقه خود را برای زندگی مشترک پیدا کرده‌اید. حالا پس از گذشتن از مراحل مختلف و ایجاد موقعیت مناسب قصد رفتن به خواستگاری را دارید. خب، چه چیزی نیاز دارید؟

همیشه و همیشه در دست خواستگارها دو عضو جدا نشدنی این مراسم وجود داشته است. گل و شیرینی. بی‌شک شما هم مثل همه به‌دنبال خرید بهترین‌ها هستید. پس پیش از عزم رفتن، سراغ یک گل‌فروشی می‌روید تا یک دسته‌گل شیک و زیبا برای مراسم بگیرید.

وارد گل‌فروشی می‌شوید و با انبوهی از گل‌های مختلف و دسته‌گل‌های متنوع مواجه می‌شوید. انتخاب سختی‌ست؟ بله! بیایید با هم این انتخاب را آسان کنیم. یادتان باشد که باید بهترین دسته‌گل را انتخاب کنید. چرا؟

بنر گل من و تو

اهمیت انتخاب دسته‌گل خواستگاری مناسب

خواستگاری مراسمی بسیار مهم در بین مراسمات مربوط به ازدواج و شروع زندگی مشترک است. این مرحله که در اغلب اوقات اولین مواجهه برخی از افراد مرتبط و تصمیم‌گیرنده با طرفین ماجراست، تعیین‌کننده‌ی مسائل بسیاری‌ست.

دسته‌گل خواستگاری اولین هدیه‌ی شما به خانواده‌ی دختری‌ست که قرار است با او ازدواج کنید. البته که این هدیه از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که این دسته‌گل سلیقه‌ی شما، میزان علاقه و اهمیت شما به موضوع و … را نشان می‌دهد.

از طرفی نکات دیگری نیز در انتخاب گل‌ها و رنگ‌های‌شان مورد توجه است. قطعاً می‌دانید که رنگ‌ها بر روحیه‌ی افراد تاثیر می‌گذارند و احساساتی را در آن‌ها ایجاد می‌کنند. همچنین هر گلی تاثیر خاص خود را بر محیط اطراف و … می‌گذارد. به همین دلیل است که خرید دسته‌گل خواستگاری مناسب بسیار مهم است و توجه به‌نکات لازم در این زمینه، مهم‌تر.

انتخاب دسته‌گل خواستگاری مناسب
انتخاب دسته‌گل خواستگاری مناسب

یک دسته‌گل خواستگاری خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اولین نکته در این زمینه انتخاب گل مناسب برای دسته‌گل است. یکی از نکات طلایی در خرید دسته‌گل و انتخاب گل‌های آن، آشنایی با سلیقه‌ی عروس‌خانم است. اگر شما می‌دانید که او از چه گل‌هایی خوشش می‌آید، شک نکنید و یک‌راست به سراغ آن‌ها بروید.

گل‌هایی با رنگ‌های مختلف در مقابل شما برای انتخاب وجود دارند. شما کدام یک را انتخاب می‌کنید. رنگ گل را می‌توانید با توجه به صمیمیت و شناخت پیش از جلسه خواستگاری انتخاب کنید. طیف گسترده‌ای از رنگ‌های صورتی، سفید، سرخ و … در برابر شما هستند. رنگ سرخ را بردارید که نشان دهید چه میزان شیفته و عاشق هستید.

گل‌های صورتی هم بسیار توصیه می‌شوند. در کنارشان گل‌هایی به رنگ یاسی و بنفش بسیار مورد توجه اغلب افراد هستند. یادتان باشد که گل‌های تازه بخرید که حس خوبی ایجاد کنید. پژمردگی و پلاسیدگی سمّ مهلکی برای دسته‌گل شماست. پس خوب به این موضوع توجه کنید.

این‌که می‌خواهید دسته‌گلی با گل‌های یک دست بخرید یا گل‌های مختلف به سلیقه‌ی شما برمی‌گردد. اما به این نکته توجه کنید که رنگ‌ گل‌ها باید هارمونی مناسب را با همدیگر داشته باشند. در این زمنیه از گل‌فروش کمک بخواهید تا در انتخاب گل‌ها به شما کمک کند.

دسته گل خواستگاری زیبا
دسته گل خواستگاری زیبا

مدل‌های مختلف دسته‌گل خواستگاری

شما انتخاب‌های مختلفی برای بردن گل به جلسه‌ی خواستگاری دارید. البته بهتر است با خوشحالی به سراغ شاخه‌گل نروید. حواستان را جمع کنید و از بین دو انتخاب دسته‌گل و سبد گل یکی را انتخاب کنید.

فرق بین این دو در چیست؟ گفتیم که یکی از مسائلی که باید در هنگام خرید دسته‌گل به آن توجه کنید میزان شناخت و صمیمیت طرفین در جلسه‌ی خواستگاری می‌باشد. به‌این‌ترتیب که اگر شناخت کافی و صمیمیتی از پیش در بین شما برقرار است دسته‌گل گزینه‌ی بسیار مناسبی برای این مورد می‌باشد. یک دسته‌گل پر از گل‌هایی با رنگ‌هایی نظیر قرمز آماده کنید و بروید تا دختر مورد علاقه‌تان را به‌دست آورید.

اما اگر جلسه‌ی خواستگاری‌تان بناست یک جلسه‌ی رسمی و کمی جدی باشد، بهتر است یک سبد گل بخرید، خیلی شق و رق راه بروید و سبد گل را با نهایت احترام تقدیم کنید. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم گل‌های‌تان هم رنگ و بوی رسمی بودن و جدیت داشته باشند.

از دیگر مدل‌های دسته‌گل که در بخش قبل به آن اشاره کردیم مدل یک دست و ترکیبی می‌باشد. که در نمونه‌ی اول دسته‌گلی مملو از یک نوع گل و در مورد دوم یک دسته‌گل که انتخابی از بین گل‌های مختلف است آماده می‌شود.

چه نوع گلی برای دسته‌گل خواستگاری خوب است؟

برخی افراد معتقدند که باید در فصل‌های مختلف سال، گل‌هایی خاص را برای این منظور انتخاب کنید. به عنوان مثال این افراد می‌گویند بهتر است اگر در فصل بهار به خواستگاری می‌روید، گل کوکب، گل رز مینیاتوری و نظیر این‌ها در بین انتخاب‌های‌تان باشند. گل‌هایی مثل نرگس درختی و گل صد تومانی و … را نیز برای خواستگاری در فصل تابستان پیشنهاد کرده‌اند. اما گل نرگس را میتوانید فاکتور بگیرید زیرا این گل خیلی زود پژمرده میشود.

حال که کنجکاو شده‌اید بهتر است پیشنهادهای مختلف این لیست را در فصول دیگر سال به اطلاع شما برسانیم. گل زبان در قفا و گل داودی انتخاب‌های مناسبی برای فصل پاییز معرفی شده‌اند. در پایان آمده است اگر در روزهای سرد زمستانی و با تن لرزان از سرما به خواستگاری می‌روید گل شیپوری یا یاسمن را فراموش نکنید. (البته جدا از این‌ها باید بگوییم اگر شما را بپسندند، به‌خاطر شیپوری بودن یا داودی نبودن یک گل جواب رد به شما نخواهند داد. اگر هم از شما خوششان نیاید چون گل‌تان یاسی‌ست و سرمه‌ای نیست دخترشان را به شما نمی‌دهند.)

اندازه دسته گل برای مراسم

بهتر است برای انجام مراحل اولیه خواستگاری ذسته گل و یا سبد گل کوچکتر برده شود و برای مراسسم عقد و بله برون از سبد گل های بزرگتر استفاده کنید. ولی اگر دسوت دارید از همان اول نظر مثبت رو بگیرید انتخاب دسته گل مناسب میتونه کمک خیلی زیادی به شما بکنه پس این مورد رو ساده نگیرید.

اندازه دسته گل برای مراسم
اندازه دسته گل برای مراسم

عوامل موثر بر کیفیت دسته‌گل خواستگاری

در کیفیت یک دسته‌گل خواستگاری عوامل مهمی تاثیرگذارند. یکی از این موارد که در بخش‌های قبل اشاره‌ای کوچک به آن کردیم، تازگی گل بود. بدیهی‌ست که هر چه گل‌های دسته‌گل‌تان تازه‌تر باشند، دسته‌گلی زیباتر و با کیفیت‌تر خواهید داشت.

نوع درست شدن دسته‌گل نیز بسیار مهم است. در این زمینه بهتر است توجه کافی در انتخاب گل‌فروشی مورد نظر داشته باشید. گل‌فروشی که سلیقه و حساسیت کافی در آماده کردن دسته‌گل را به‌خرج دهد و دسته‌گلی شیک و منحصر به‌فرد به شما تحویل دهد.
تصور نکنید هر چه دسته‌گل بزرگ‌تر باشد، کیفیت آن بالاتر است و می‌توانید آن را دسته‌گل خوبی بدانید. با انتخاب درست می‌توانید یک دسته‌گل عالی با چند شاخه‌گل مختصر داشته باشید.

با انتخاب اشتباه نیز ممکن است یک باغ بی‌کیفیت را با خودتان حمل کنید. گل را امروز نخرید که هفته‌ی بعد به خواستگاری ببرید. چند دقیقه زودتر راه بیفتید و بروید و با حوصله و توجه کافی یک دسته‌گل زیبا برای خواستگاری خود بخرید.

خیلی خوشحال میشم که نظر و تجربه شخصی خودتون رو در خصوص خرید و انتخاب دسته گل خواستگاری در بخش دیدگاهها بنویسید تا تمام کسانی که این مطلب رو مطالعه میکنند از تجربه شما استفاده کنند، موفق باشید.

چند عکس بیشتر از دسته گل خواستگاری زیبا
دسته‌گل خواستگاری زیبا رومیزی
دسته‌گل خواستگاری زیبا رومیزی
انتخاب دسته‌گل خواستگاری
انتخاب دسته‌گل خواستگاری
گل خواستگاری مناسب
گل خواستگاری مناسب
مطالب مرتبط :

11 روش ساده و کاربردی برای خشک کردن گل طبیعی در خانه

14 بهترین گلها برای هدیه دادن را بشناسید + عکس