7 ایده خلاقانه برای استفاده از فضای زیرپله‌

ایده خلاقانه برای استفاده از فضای زیرپله‌
ایده خلاقانه برای استفاده از فضای زیرپله‌

ایده های جالب استفاده از فضای زیر پله‌ : در خانه‌های کوچک، کمترین فضا اهمیت دارد. از اتاق خوابهای کوچک گرفته تا راهروهای باریک به حمام و دستشویی کوچک. اگر فضای زیر پله در خانه دارید، از این فضا می‌توانید استفاده‌کنید. در اینجا ایده‌هایی خلاقانه برای استفاده از فضای زیرپله را مورد بررسی قرارمی‌دهیم.

فضای زیرپله نباید نادیده‌گرفته‌شود. چیزهای زیادی هست که می‌توان در آنجا بکار برد.

1 . زیر پله را تبدیل به باغچه‌ای زیبا کنید

اگر در خانه گلهای آپارتمانی دارید که نیاز به نور کمی دارند، می‌توانید از فضای زیرپله بخوبی استفاده‌ کنید. آنجا را قفسه بندی کرده و گلدان، کتاب و سبدهای دکوری در آنجا بگذارید. مطمئن باشید که زیر پله‌ای را تبدیل به بهشتی کوچک می‌کند.البته اگر نور کافی وجود ندارد حتما برای نگهداری گیاهان آپارتمانی از نور مصنوعی استفاده کنید.

بنر گل من و تو
تبدیل زیر پله به گلخانه
تبدیل زیر پله به گلخانه

2 . استفاده از فضای زیر پله به عنوان کتابخانه

ایجاد قفسه‌های کتاب در زیر پله‌ها ایده‌ای خارق‌العاده برای طراحان داخلی به حساب‌ می‌آید. می‌توانید از آیتمهای تزئینی دیگر هم در قفسه‌ها استفاده‌ کنید.

استفاده از فضای زیر پله‌ برای کتابخانه
استفاده از فضای زیر پله‌ برای کتابخانه

3 . کشوبندی زیر پله

کشوهای زیرپله بسیار مناسب برای لوازم ضروری هستند. اگر جایی برای قرار دادن چهار کشوئه ندارید، معطل‌ نکرده و از یک طراح داخلی برای استفاده از فضای زیرپله‌ها  کمک‌ بگیرید. به هیمن راحتی و زیبایی میتونید زیر پله خودتون رو به کشو تبدیل کنید و وسایل ضروری خودتون رو اونجا قرار بدید.

کشو بندی کردن زیر پله
کشو بندی کردن زیر پله

4 . محلی برای کار

این فضا فرصتی به شما می‌دهد تا میز کار خود را آنجا قرار دهید. سعی‌کنید از مینیمال کمک‌ گرفته و میز و صندلی ساده‌ای برای آن قسمت انتخاب‌کنید. تا زیبایی اون از دست نره و بهتر استفاده را از فضای کوچک داشته باشید.

استفاده از فضای زیر پله برای محل کار
استفاده از فضای زیر پله برای محل کار

5 . قفسه‌های دکوری

ایده جالب دیگر برای استفاده از فضای زیر پله قفسه بندی کردن آن هست، به دنبال فضایی برای نشان دادن وسایل دکوری خود هستید، اما جای کافی ندارید؟ زیر پله فضایی بسیار عالی برای این کار است. آنجا را قفسه‌بندی کنید و وسایل دکوریتان را آنجا قرار‌ دهید.

قفسه بندی کردن زیر پله
قفسه بندی کردن زیر پله

6 . جایی برای قرار دادن وسایل و اسباب‌بازیهای کودک

حتما در خانه‌های کوچک با مشکل فضایی برای قراردادن اسباب‌بازی و وسایل کودک برخورده‌اید. این ایده بسیار عالیست. کتابها، حیوانات اسباب‌بازی، یا وسایل دیگر را در کیسه یا جعبه مخصوص گذاشته و آنجا بگذارید.

7 . استفاده از فضا برای ماشین لباسشویی

بجای اینکه یک فضا و اتاق را برای رخشویی درنظر بگیرید، چرا لباسشویی را زیر پله‌ها قرار ندهید؟ این ایده زیرکانه برای زیرپله‌ای بسیار مفید و خلاقانه است.

به راحتی ایده هایی را دید که میتوان استفاده از فضای زیر پله را در هر خانه ای کاربردی کرد و آن را به بهترین شکل ممکن تزیین نمود پس دست به کار بشید و خونتونو زیبا کنید.

مطالب مرتبط :

چطور یک پاسیو زیبا داشته باشیم …!

گل و گیاه آپارتمانی طبیعی در دکوراسیون منزل

عکس کابینت آشپزخانه جدید ۲۰۱۹