7 تا از بهترین ساکولنت های 2018

7 تا از بهترین ساکولنت ها که ارزش خرید دارند
7 تا از بهترین ساکولنت های 2018

یکی از این ساکولنت ها را حتما برای نگهداری انتخاب کنید چون نگهداری راحتی دارند.

ساکولنت ها جزو گروهی از گیاهان دارای اندام های گوشتی که آب زیادی در ریشه و ساقه و برگ های آن ها وجود دارد. به خاطر این ویژگی ها نگهداری از این گیاهان راحت می باشد.

از آنجایی که ساکولنت ها در سراسر جهان وجود دارند دارای تنوعی بسیار بالای رنگ، اندازه و شکل می باشند که باعث جذاب شدن آنها می باشد.

بنر گل من و تو

برای این که گلی را بخرید و از آن نگهداری کنید اولین قدم شناخت کامل محیط اطرافتان می باشد شما باید بدانید که تابش نور خورشید در خانه چه میزان می باشد، برای فضای داخل خانه می خواهید یا فضای بیرون ، اگر فضای بیرون را انتخاب می کنید آب و هوای اطراف شما بارانی است با محیطی مرطوب یا خشک. اغلب افرادی که گل میخرند اصولا آبیاری گیاهان را فراموش می کنند به همین دلیل انتخاب ساکولنت برای آنها بهترین گزینه می باشد پس برای افراد مبتدی و یا خانواده های پر مشغله بهترین انتخاب خرید ساکولنت می باشد.

اپونتیا راکتی (Microdasys Opuntia) بهترین انتخاب برای مکان های آفتابی

کاکتوس اپونتیا راکتی
کاکتوس اپونتیا راکتی

نقاطی از خانه که خیلی آفتابگیر هستند مانند اتاق هایی با پنجره های بزرگ جنوبی که برای ساکولنت اپونیا راکتی بهترین مکان می باشند. این گیاهان حتی اگر در مکان های آفتابگیر هم باشند نیاز آبی زیادی ندارند زیرا اصالتا در مکان های پر نور زندگی می کنند. پس شما نیازی ندارد که در مورد نیاز آبی این گیاه نگران باشید.

زاموفیلیا بهترین انتخاب برای مکان های سایه

zamiifolia - زاموفیلیا
zamiifolia – زاموفیلیا

اگر شما به دنبال گیاهی برای یک اتاق با پنجره های کوچک و یا گوشه ای از خانه و یا حیاط که سایه می باشد هستید، پس شما نیاز به گیاهی دارید که به نور خورشید برای رشدشان نیاز ندارند. این گیاهان به گیاهان سایه دوست معروف می باشند که یکی از آنها زاموفیلیا (Zamioculcas zamiifolia یا ZZ Plant) می باشد که دارای ساقه های بلند با برگ های وسیع هستند که نیاز به مراقبت کمی دارند. این گل را می توانید  در اتاق نشیمن و یا اتاق خواب نگهداری کنید.

تیلاندسیا بهترین انتخاب برای مبتدیان

تصاویر زیبایی از گیاه هوازی تیلاندسیا
تصاویر زیبایی از گیاه هوازی تیلاندسیا

اگر شما جزو افراد پر مشغله هستید که وقت نمیکنید زیاد به خانه سر بزنید و یا در مورد نگهداری گل و گیاه هیچ تجربه ای ندارید ولی گل دوست می باشید بهترین انتخاب تیلاندسیا می باشد که یک شروع عالی برای شما محسوب می شود. با نور متوسط و آبیاری کم این گیاه رشد خود را می کند. پس اگر شما این گیاه را فراموش کنید هم این گیاه رشد خود را خواهد کرد. این گیاه جزو گیاهان هوازی می باشد که به معنای واقعی درهوا رشد می کنند.

کاکتوس ruby ball بهترین انتخاب برای میز کار

کاکتوس ruby ball بهترین انتخاب برای میز کار
کاکتوس ruby ball بهترین انتخاب برای میز کار

اگر میز کار شما نیاز به رنگ بندی شاد می باشد بهترین انتخاب کاکتوس رابی بال می باشد که خود از دو نوع کاکتوس به وجود می باشد. این گیاهان در مناطق روشن، اما دور از پنجره ها هستند، بنابراین می توانند به خوبی روی میز شما رشد کنند، نیاز آبی این کاکتوس بسیار کم است. شما با انتخاب این گیاه برای میز کار خود طبیعت را به دفتر کار می آورید. رنگ سبز و صورتی باعث می شود میز کار شما بسیار جذاب تر و دوستانه تر باشد.

بهترین مجموعه برای یک تراریوم

مجموعه ساکولنت
مجموعه ساکولنت

ساکولنت ها بهترین مجموعه برای ساختن یک باغچه زیبا می باشند اگر می خواهید مجموعه ای از گیاهان رو در کنار هم قرار دهید و نیازمند مراقبت کمتری باشند مجموعه ساکولنت ها انتخاب خوبی می باشند. این مجموعه را شما می توانید تا ماه های پایانی سال نیز سبز در کنار خود داشته باشید. شما با خرید هر مجموعه ساکولنت میتوانید با گذشت زمان یک مجموعه جدید دیگری را هم تکثیر کنید. به خاطر رنگ بندی بسیارمتنوع ساکولنت ها و سایز مختلف آن ها شما می توانید یک مجموعه ساکولنت بسیار جذاب در خانه خود و میز کار خود داشته باشید.

الوئه ورا بهترین برای زمستان

الوئه ورا بهترین برای زمستان
الوئه ورا بهترین برای زمستان

هوای خشک، نور خورشید کم و کاهش درجه هوا نشان دهنده فصل زمستان می باشد. درست است که داخل خانه شما گرم تر از فضای بیرون می باشد ولی برای این محیط بهترین گیاه آلوئه ورا می باشد که حتی در فصل زمستان نیز با وجود دمای پایین هوا و نور غیر مستقیم نیز می تواند رشد خود را بکند و زنده بماند. در زمستان آلوئه ورا به خواب زمستان می رود و زمان استراحت آن است پس نیاز آبی آن کم می شود و در فصل بهار رشد آن شروع می شود. ژل داخل آلوئه ورا باعث تسکین زخم می شود.

آگاو بهترین برای خارج از منزل

آگاو بهترین برای خارج از منزل
آگاو بهترین برای خارج از منزل

پیدا کردن گیاهی که در محیط بیرون بتواند رشد کند و با تمامی شرایط آب و هوایی سازگار باشد بسیار کار سخت و دشواری می باشد. نوسانات درجه حرارت و باران و روزهای آفتابی یک گیاه را از بین می برد ولی در این بین گیاه آگاو (خنجری) بهترین گیاه برای این شرایط آب و هوایی می باشد. agave americana بومی ایالات متحده می باشد و می تواند در خارج از محیط خانه به سرعت رشد کند.