ویژگی های انواع کانسیلر و طرز استفاده از آنها را بدانید

معرفی انواع کانسیلر
معرفی انواع کانسیلر

معرفی انواع کانسیلر : کانسیلر یک نوع ماده آرایشی است که معمولا قبل یا بعد از کرم پودر استفاده می شود و کاربردهای گوناگونی هم چون پوشاندن جای لک و جوش، از بین بردن تیرگی و سیاهی دور چشم و نقش تثبیت کنندگی برای لوازم آرایشی دیگر دارد. انواع مختلف کانسیلرها در بازار وجود دارند که انتخاب آن باید با توجه به رنگ و نوع پوست شما باشد. از طرف دیگر برندهای مختلف لوازم آرایشی کانسیلرهای مختلفی تولید می کنند.

کانسیلرها امروزه با توجه به گسترش صنعت لوازم آرایش و ابداع روش های گوناگون و تکنیک های مختلف ارایشی بسیار پرکاربرد هستند. حتما مطلب کانسیلر چیست را مطالعه کنید.

چند نوع کانسیلر داریم ؟

اما به طور کلی می توان گفت کانسیلرها به سه دسته کلی تقسیم می شوند. دسته اول حالت جامد و ماتیکی دارند یا بهتر است بگوییم به صورت stick هستند. که استفاده از آن ها نسبت به دسته های بعدی راحت تر می باشد و باید دقت داشت که به هیچ وجه این نوع از کانسیلر را نباید به طور مستقیم با پوست تماس داد. بلکه باید از براش مخصوص برای این منظور استفاده کرد. دسته بعدی حالت نیمه جامد دارند، و دسته آخر به صورت مایع هستند. هر کدام از این کانسیلر ها مناسب شرایط پوست های مختلف هستند که در ادامه به هر یک از آن ها اشاره می کنیم.

بنر گل من و تو

هر رنگ کانسیلر برای چه پوستی مناسب است؟

برای این که انتخاب بهتری بین رنگ های کانسیلر داشته باشید باید بدانید که کدام کانسیلر برای چه رنگ پوستی مناسب تر و بهتر است. پس در ادامه با انواع رنگ های مختلف کانسیلرها آشنا می شویم.

انواع کانسیلر و رنگ های آن
انواع کانسیلر و رنگ های آن

انواع رنگ کانسیلر

کانسیلر زرد: کانسیلر به این رنگ می تواند برای هر رنگ پوستی مناسب باشد و به خوبی لکه های تیره پوست را محو کند. همین طور برای رفع تیرگی های اطراف چشم هم می توان از این رنگ کانسیلر استفاده کرد. زیرا برای این مورد گزینه مناسبی می باشد.

کانسیلر نارنجی: این رنگ بیش تر برای افرادی مناسب است که پوست سبزه و برنزه دارند. و به خوبی می تواند لکه های پوست این افراد را پوشش دهد. و جلوه زیبایی به این رنگ پوست ببخشد.

کانسیلر سبز: کانسیلر سبز از بین برنده و محو کننده قرمزی های پوست است.  بنابراین اگر پوست قرمز یا جوش ها و لکه های قرمز بر روی پوستتان دارید استفاده از این رنگ کانسیلر به شما توصیه می شود. تا با استفاده از آن هارمونی خوبی با پوست خود ایجاد نمایید.

کانسیلر بنفش: این رنگ کانسیلر برای افرادی که پوستشان حالت زرد دارد مناسب تر است. و تناسب و هارمونی مطلوبی با این رنگ پوست ایجاد می کند.و هم چنین می تواند لکه ها و کبودی های روی پوست را به خوبی بپوشاند.

توجه کنید که حتما از کانسیلر مناسب پوست خود استفاده نمایید تا تاثیر آن را به خوبی مشاهده کنید. در غیر این صورت نه تنها قابلیت چندانی نخواهد داشت بلکه باعث ایجاد اشکال در آرایش شما خواهد شد.

انواع کانسیلر برای کاربردها مختلف

در ادامه مدل های مختلف کانسیلر و کاربردهای آن را میتولنید مطالعه کنید

آشنایی با انواع کانسیلر
آشنایی با انواع کانسیلر

اگر دنبال بهترینی ؛ کانسیلر پودری

این شکل از کانسیلر ها که برای استفاده از لوازم آرایشی معدنی کاربرد دارند بهترین نوع کانسیلر موجود در بازار هستند. یک مدل از این کانسیلرها در ظرف هایی مشابه پودرهای صورت فشرده شده قرار دارند. این  دسته از کانسیلرها پوشش متوسطی برای لک ها و جوش ها به دست می دهند اما نکته ای که وجود دارد این است که به راحتی می توان آن ها  را با انواع کرم پودر ها و سایر لوازم آرایشی ترکیب کرد. بسیاری افراد بنابر این ویژگی  ترجیح می دهند از این نوع کانسیلر در ترکیب با کرم پودرها استفاده کنند.

اگر ساعت های بیشتری بیرونی ؛ کانسیلر کرم

کانسیلرهای کرم دسته ای از کانسیلرهای فشرده شده با غلظت و قوام بالا هستند. این کانسیلر ها را می توان با استفاده از فرچه یا حتی انگشت مورد استفاده قرار داد و سطح پوست را به وسیله ان ها پوشاند.

این نوع کانسیلر برای افرادی که می خواهند در طول روز و به مدت زیاد از آن استفاده نمایند بسیار مناسب می باشد چراکه هم ماندگاری بالایی دارند و هم لکه های پوست را به خوبی می  پوشاند. هم چنین کانسیلرهای کرم در صورت استفاده بلند مدت  حالت چروکیده و پوست پوست به خود نخواهند گرفت.

اگر حوصله داری؛ کانسیلر مایع

این کانسیلرها همانند کرم پودر های مایع هستند. برای استفاده از آن ها بهتر است از فرچه و قلم های آرایشی یا اسفنج استفاده کنید تا به خوبی سطح پوست را پوشش دهند و جلوه بهتری به پوست شما ببخشند. البته باید توجه داشت که برای ایجاد یک لایه و پوشاندن لک های سطح پوست با برخی از این کانسیلرها  شما به مدت زمان بیش تری نیاز دارید تا به خوبی روی پوست قرار گیرند و با سایر پارامتر های آرایش ترکیب شوند. البته نوعی از این کانسیلرها هم وجود دارند که با مشکل می توان آن ها را با سایر لوازم و مواد آرایشی ترکیب کرد پس باید قبل از خشک شدن این کانسیلرها از کرم پودر استفاده کرد و آن دو را با هم ترکیب نمود.

رنگهای مختلف کانسیلر مایع نارس
رنگهای مختلف کانسیلر مایع نارس

اگر میخوای بری مسافرت؛ کانسیلر استیکی

این کانسیلر ها با وجود این که کرم شکل هستند اما مانند رژ لب  طراحی شده اند. همان طور که پیش تر هم اشاره شد نکته مهم این است که در هنگام استفاده از این مدل کانسیلر ها آن ها را مستقیما با پوست خود تماس ندهید بلکه از فرچه یا انگشت برای برداشتن آن استفاده نمایید.

این کانسیلر ها برای مسافرت یا مهمانی مناسب اند. چراکه حمل آن ها آسان و کم دردسر است. اما باید دقت داشت که مدل ارزان قیمت این کانسیلرها کیفیت و ماندگاری خوبی ندارد و در صورت استفاده از آن ها در طول روز باید چندبار آن ها را تجدید کرد. بنا براین باید در هنگام خرید به برند و قیمت و در هنگام استفاده به نحوه حمل و جابه جایی انواع کانسیلر توجه کرد.

اگر پوشش متوسط میخوای؛ کانسیلرهای مدادی

این کانسیلرها خیلی شبیه کانسیلرهای استیکی هستند اما تفاوتی که سبب تمایز این کانسیلرها از کانسیلرهای استیکی می شود این است که در فرمولاسیون تهیه آن ها کمی تفاوت وجود دارد و چسبناکی بیش تری دارند و حالت آن ها شبیه به خط چشم مدادی می باشد. اگر خواهان ایجاد پوشش متوسطی در سطح پوست خود باشید می توانید از این مدل کانسیلر استفاده کرده و به هدف خود برسید. اما وجه شباهت این کانسیلرها با کانسیلرهای استیکی در مناسبت آن ها برای مسافرت و همین طور برای فصل تابستان است. چراکه هم حمل آن ها راحت است و هم در گرما حالت خود را از دست نمی دهند. و همین ویژگی آن ها را گزینه مناسبی برای استفاده در سفرهای تابستانی شما می کند.

روش انتخاب یک کانسیلر مناسب

افرادی که پوست چرب با منافذ بزرگ دارند باید دقت کنند که از کانسیلرهای استیکی یا کرمی استفاده کنند. چراکه این نوع از کانسیلر ها منافذ باز پوست را بیش تر نمایان کرده و موجب جلب توجه بیش تر آن ها می شوند و جلوه نامناسبی به پوست می دهند. علاوه بر این سبب براق شدن پوست می شوند.

در مقابل افرادی هم که پوست خشک دارند نباید از کانسیلرهای مایع استفاده کنند. زیرا سبب ایجاد یک لایه بر روی پوست می شود که تشدید کننده خشکی پوست است.

نکته مهم دیگری که باید در استفاده از کانسیلر مدنظر قرار داد این نکته است که برای استفاده زیر چشم باید کانسیلری استفاده شود که یک یا دو درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد. اگر کانسیلر تیره باشد جلوه خوبی به پوست شما نمی دهد. و اگر بیش از حد روشن باشد هم یک حاله بسیار روشن دور چشم ایجاد می کند که ان هم چندان جالب و زیبا نمی باشد.

بررسی کانسیلر شون
بررسی کانسیلر شون

انواع کانسلیر ایرانی پرفروش

در زیر لیست چند کانسلیر ایرانی که فروش خوبی داشتند را به شما معرفی میکنیم حتما نظرات مثبت و منفی اونها رو در بخش نقد و بررسی وسایل آرایشی مطالعه کنید.

  • کانسیلر شون سری Appealing
  • کانسیلر کالیستا مدل Cover Up
  • کانسیلر کالیستا مدل Cover Up
  • کانسیلر مای سری Black Diamond
  • کانسیلر این لی

شما از چه نوع کانسیلری استفاده میکنید؟ حتما نظر و تجربه شخصی خودتون رو در بخش دیدگاه تا ما و سایر دوستان از آن استفاده کنند.