بهترین زمان سم پاشی درختان میوه

زمان سم پاشی درختان

بهترین زمان سم پاشی درختان میوه برای یک باغبان جمع آوری میوه های خوشمزه از درختان باغش می باشد. این درحالی است که بسیاری از حشرات عطر و طعم شیرین میوه های رسیده را دوست دارند و همین باعث میشود میوه ها آسیب ببینند و خراب شوند. پس کنترل آفت و حشرات زمانی که میوه در حال رسیدن است کاری حیاتی و ضروری می باشد.

آفات درختان میوه:

 تعداد حشراتی که برای درختان میوه ما مضر هستند زیاد است. تعداد بی شماری از این آفات فقط بر روی برگ درختان میوه آسیب می سانند ولی همین کار باعث کاهش رشد درخت می شود ولی بر روی میوه درخت تاثیر نمی گذارند. بیشترین آسیبی که به میوه وارد می شود توسط حشراتی است که تخم‌ خود را نزدیک درخت میوه‌ درحال رشد قرار می‌دهند و از میوه تغذیه می کنند. کرم سیب یکی از بدترین آفات در درختان سیب و گلابی است. تخم‌هایی که به لارو تبدیل می‌شوند و روزنه‌ای به درون میوه پیدا می‌کنند به سرعت به مرکز سیب و گلابی کوچک می‌رسند و درون میوه رشد می‌کنند. شته‌ها باعث ریختن برگ‌ها و نارس و کوچک ماندن میوه می‌شوند. حشرات می‌توانند درختان را ضعیف و میوه‌ها را نابود یا نافرم کنند. مگس میوه می تواند به تمام درختان میوه آسیب جدی بزند.

بهترین زمان برای سمپاشی درختان میوه:

زمان سم پاشی اهمیت زیادی دارد، اولین سمپاشی درختان میوه باید بعد از ریختن شکوفه‌ها انجام شود و دومین سمپاشی دوهفته بعد از آن باید انجام گردد. این کار را در اواخر مرداد یا اوایل شهریور ماه یا هر بار که متوجه حفره‌های لاروی جدید می شوید تکرار کنید.

بنر گل من و تو

نکات مهم به هنگام سمپاشی درختان میوه:

بعضی از شته ها بعد از مدتی در برابر سموم قبلی مقاوم می شوند و مجبور می شوید از در بالاتری و یا حتی سمومی که به شته مربوط نیست استفاده کنید.

بعضی از سموم یا کود مایع شرایط خاصی برای سم پاشی میطلبند بهترین زمان صبح زود هست، در صورتی که باد شدید نباشد و هوا ارام باشد.